Zbardhen 4 emrat e propozuara nga PD për Komisonet e Vetting-ut, Fatmir Mediu dhe…

Partia Demokratike ka propozuar si anëtarë të Komisioneve të Vetting-ut, Oerd Bylykbashin, Eduart Halimin , Fatmir Mediun dhe Aldo Bumçin.

Pas një bllokimi tre mujor të vetting-ut,  pasi opozita hyri në çadër dhe bojkotoi Parlamentin, PD do votojë sot në Kuvend pro ngritjes së komisioneve të Vetting-ut.

Seanca e Kuvendit ku do të votohet ngritja e komisioneve të Vetting-ut dhe emërimi i ministarve teknikë do të zhvillohet sot në orën 18:00.

Ndërkaq  maxhoranca ka miratuar që më herët përbërjen e komisioneve ad hoc të vetting-ut nga radhët e saj.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...