Zbardhen 4 emrat e propozuara nga PD për Komisonet e Vetting-ut, Fatmir Mediu dhe…

Partia Demokratike ka propozuar si anëtarë të Komisioneve të Vetting-ut, Oerd Bylykbashin, Eduart Halimin , Fatmir Mediun dhe Aldo Bumçin.

Pas një bllokimi tre mujor të vetting-ut,  pasi opozita hyri në çadër dhe bojkotoi Parlamentin, PD do votojë sot në Kuvend pro ngritjes së komisioneve të Vetting-ut.

Seanca e Kuvendit ku do të votohet ngritja e komisioneve të Vetting-ut dhe emërimi i ministarve teknikë do të zhvillohet sot në orën 18:00.

Ndërkaq  maxhoranca ka miratuar që më herët përbërjen e komisioneve ad hoc të vetting-ut nga radhët e saj.

REMOTE_ADDR:[]

13 komente në “Zbardhen 4 emrat e propozuara nga PD për Komisonet e Vetting-ut, Fatmir Mediu dhe…”

 1. asd says:

  Po Fatmir Mediun kush do ta gjykoje per Korrupsionin e Gerdecit ?

 2. Devolliu says:

  Fatmir Mediu do merret me problemet e drejtesise ? Ky ishte Vetingu i Rames ?
  Fatmiri i Gerdecit ?
  Do vota Rama per te votu pastaj Shkerdhen Berishen si Minister rendi ?
  Ate Linden ku ta kesh !

 3. asd says:

  Po kjo katershe nuk eshte ajo e 313 ?

 4. Sali Berisha says:

  Haaaahhhhaaaaaa! Vetingu? Po kjo ishte looojaaa more…

 5. art says:

  Po mire ja u be komisioni, ca uzgjidhe se ketyre u mbaron mandati dhe nuk e kuptoj ca vedimesh mund te marrin keta? Per keto kater emra u be gjith kjo lufte mo?

 6. shqiptari says:

  Bylykbasho, po ti sikur ishe kundra Vetingut mer lal ? C’ne kshu ne ket komision ? Urimin tim po ta bej me fjalet e tua :

  O TE MORT VITINGU TY ISHALLAH !

  E BASHKE ME TY EDHE SHOKET E TU TE VITINGUT !

 7. luli says:

  Po ç’pune ka Fatmir Mehdiu ne kete komision, Nese dikush duhet te jete pjese e proçesit te Vetingut, ai eshte Fatmir Mehdiu me 26 te veraret e Gerdecit, apo e ka bere pjese te ketij komisioni Lulzim Basha kastile per t’ju shmangur drejtesise. Kurrsesi keto nuk duhet te ndodhin zoterinj kryetar partish, te ciles do force politike qofshi ju, Te gjithe duhet te shkoni ne siten e Vetingut, pa perjashtim.

 8. arben says:

  Boll më me hipokrizinë e Vetingut.Kupa u mbush dhe po derdhet.I varin ujkut mëlçitë në qafë dhe pastaj thonë hajdeni ta gjejmë se kush I hëngri.Ka ardhur koha që socialistët të tregojnë se nuk janë një kope delesh që I çojnë në thertore e ato vetëm blegërijnë me trishtim se nuk kanë tjetër çfarë të bëjnë.Qoftë dhe në seancën e fundit parlamentare duhet ti çjerrin maskën kësaj maskarade dhe të votojnë atë që është për të mirën e vendit.

 9. Rexhep Dema says:

  fatmir mediu, kasapi i |Gerdecit nw komisionet e Drejtesise ? Nje turp qe nuk e mban dheu. Iu dhjefsha Vetingun tuaj, kriminele. Deri sa mbroni Fatmir Gerdecin. Po te ishte gjalle Enveri do ta varte nga gjuha kete kriminel qe ngriti Gerdecin vetem 100 metra larg shtepive te banimit. O Deputete si nuk u vjen turp, kur do te ngrini kartonin te miratoni Fatmir kriminelin . Turp dhe mos kerkoni voten e shqiptareve ju monstra te keqia.

 10. Arjan says:

  Prit se skeni pare akoma ,I gjati do tua fus te gjitheve ju qe besoni ne veting dhe drejtesi.Eshte veten ndarje lekesh pazaresh .Shqiptaret duhet ti dalin vetes per zot dhe Te mos presin nga qeveria e korruptuar dhe si disa sylesh qe besojne ne republiken e re.Vendimet e Rahmutit si sjella e plehrave zgjedhja e presidentit dhe shkarkimet e shumta per tu zvendesuar nga depudete demokrate ,mos zbardhja e 21 janarit ,gerdecit ,shitja e detit ,mos cuarja para drejtesise Se famiiljes kriminale Te Sali berishes ,mbjellja e cdo pjese Te shqiperise me kanabis tregon qarte Se qeveria e rahmutit eshte nenshtruar mafias.Britmat e takut per veting jane sa idiote aqe edhe qesharake.

 11. tomorri says:

  Nga Shqiperia duhet ikur naten.Vetingun do ta bejne hajdutet.Po fatmir Mediu ka vjedhur dynjan me Fatmir Kajollin ne Fier.Ti shkoj deri ne fund prokuroria ne Fier vjedhjet nga privatizimet qe ka bere Fatmir Kajolli dhe i ka sekuestruar gjykata dhe do te shikosh kur do te dali Fatmir Mediu

 12. Bimi says:

  Vettingu behet per fatmir mdediun.. e keta e vejne ne komision…hahhahahaha ky eshte veting

 13. Tirons says:

  Eeeee qr. nuk ju ndane Shqiptareve prej vitesh kto lloj emrash te shpifur!!! Po te njejtet zagare ncncnc

Lini një Përgjigje te art Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *