Zbardhen emrat e plotë, PD propozon Mediun, Strazimirin dhe Nokën për të bërë Vetting-un

Pasi u mbajt mbledhja e grupit parlamentar, PD ka nxjerrë 11 propozimet e saj për komisionet e Vettingut.

Bëhet me dije se Oerd Bylykbashi, Eduard Halimi, Aldo Bumçi, Fatmir Mediu, Gent Strazimiri, Jorida Tabaku, Luçiano Boçi, Helidon Bushati, Albana Vokshi, Jorida Tabaku, Dhurata Cupi  janë emrat që PD do të propozojë në komisionet e vettingut për verifikimin e pastërtisë së figurës së gjyqtarëve dhe prokurorëve.

Pas një bllokimi tre mujor të vetting-ut,  pasi opozita hyri në çadër dhe bojkotoi Parlamentin, PD do votojë sot në Kuvend pro ngritjes së komisioneve të Vetting-ut.

Seanca e Kuvendit ku do të votohet ngritja e komisioneve të Vetting-ut dhe emërimi i ministarve teknikë do të zhvillohet sot në orën 18:00.

Ndërkaq  maxhoranca ka miratuar që më herët përbërjen e komisioneve ad hoc të vetting-ut nga radhët e saj.

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në “Zbardhen emrat e plotë, PD propozon Mediun, Strazimirin dhe Nokën për të bërë Vetting-un”

 1. Lennard says:

  Po si eshte e mundur te Futet UJKU per te ndare Shapin nga Sheqeri???E kam fjalen per Trafikantin e Ndyre Mediun.Kete lapangjoz qe nuk mori nje gjemb ne kembe per Gerdecin.Po keshtu doni te beni Drejtesi??

  1. tfgs1 says:

   perfundimisht ne nje shtet arab[95% muslims] nuk mund te vendoset VETTING-u!

   1. albaniafirst says:

    turkobythos, gjalle qenke? Po pse e ke ulur numrin e te krishtereve zotrote? Nuk jane 5% por me shume se 30%. Pastaj zotrote e di mire se ne shqipot nuk e rruajme per fete. Kemi fene tone qe eshte shqiptaria. Fete ti kemi lene ty dhe myftiut te Shkodres dhe gjithe mjekercjapeve te tjere te te gjitha feve

 2. hysni hyrmeti says:

  Ja, edhe kjo i duhej Shqipwrise. Nje vrases kriminel te punoje me drejtesine, sic po duket se eshte Fatmir mediu, krimineli i Gerdecit., ai qe ngriti 100 metra larg banesave te banimit, linjen e demontimit te predhave. Ketyre me nder me tyhene deputeteve a nuk u vjen turp t;i japin voten nje krimineli, sic eshte Fatmir mediu. 100 here turp !

  1. ☆Gopisti i NSHRAK-ut☆ says:


   U mburre Ramë
   U mburre
   Sa u dhjeve
   Në poture !
   .
   U mburre Ramë
   U mbure
   Prapë e hëngre
   E mënd s’vure!

   P.S.
   Zaten mirë
   Ti e ke
   Se në fakt
   E hëngrëm Ne!

 3. Novruz Taip Vishanji says:

  E NDATE NE DY PJESE JORIDEN

  pronaren e shurrtoreve te Tirones ‘

  He mo ju lumte, se nje shurrim falas do t’jua dhuroje me siguri Jorida…

 4. Tabakhonja e Palpoces says:

  Si eshte e mundur te mobilizohesh ne komisione t e pastrimit te Vetingut ,pa bere vetpastrim individual.Emrat mjaft me ???????!!!!!!!!!.

 5. Brahoo says:

  Pa filluar Vetingu eshte dhjere,me Mediun po i behet çiçi siper

 6. Edhe kete e pame ne shqiuptaret. Vrasesin me te ndyre qe kemi fatmir Mediun ta shohim ne rradhet e drejtesise. Dhe e votojne edhe monstrat e rilidnjes. Ketu ne shqiperi nuk ka mbetur gje me. Perderisa Medsiu po na merret me drejtesine pa dhene asnje llogari per Gerdecin qe ka mbetur krimi me i perbionshem i kryer ndaj shqiptarteve. As serbet nu7k kane bere krim te ketyre permasave. Tani mbetet qe edhe serbert t’i dekorojme. Turp, turp, turp !r

 7. tironsi says:

  Gerdeci Medi, dhe UDB Noka. VL

 8. Edhe keshtu edhe ashtu says:

  Keta jane thjesht antare procedurial, nuk kane asnje lloj funksioni . Listat vijne te gatshme nga mjeshtat e OMN dhe ne komisionet e vetingut duhen min-5 vota per ti rrezuar si lista. 5 vota mediu nuk i ben dot kurre kshuqe dhe vete saliu personalisht te jete aty nuk perdhos dot asgje.

 9. Juristi says:

  Vetingu po vdes .Noka ne komision.

 10. Ani BREGU says:

  Republika e vjeter u bashkua me republiken e re diten e manifestimit te gay-ve , u shtrine ne nje dyshek qe ate nate dhe vendosen te kalojne se bashku muajin e mjaltit deri me 25.6.2017.A do vazhdoje bashkejetesa e tyre pas kesaj date?Dime vetem se dysheku te mban ngrohte dhe sidomes ne maj ta shton fantazine per nete te zjarrta te metutejshme.Ben vaki e i rreshqasin topat ketij basketbollistit e na mbars jashte deshires partnerin e ri politik duke e mbarsur me plot deshire per ndonje flirt tjeter se,ky partneri i ri e beri si puna e asaj pules qe i shmangej gjelit dhe vraponte e menduar.Ne nje moment duke vrapuar pula tha me vete : – Te vazhdoj duke vrapuar gjeli do lodhet e do humbas rastin , te ndaloj do me shajne “O kurve” ,me mire po bej sikur pengohem dhe keshtu edhe per te me share s’me shajne edhe rastin s’e humbas.Larg qofte o zot ti pelqeje rasti edhe kerkon qe te fleje nja 4 vjet me gjjelin kjo pula budallaqe?

 11. Ani BREGU says:

  Republika e vjeter u bashkua me republiken e re diten e manifestimit te gay-ve , u shtrine ne nje dyshek qe ate nate dhe vendosen te kalojne se bashku muajin e mjaltit deri me 25.6.2017.A do vazhdoje bashkejetesa e tyre pas kesaj date?Dime vetem se dysheku te mban ngrohte dhe sidomes ne maj ta shton fantazine per nete te zjarrta te metutejshme.Ben vaki e i rreshqasin topat ketij basketbollistit e na mbars jashte deshires partnerin e ri politik duke e mbarsur me plot deshire per ndonje flirt tjeter se,ky partneri i ri e beri si puna e asaj pules qe i shmangej gjelit dhe vraponte e menduar.Ne nje moment duke vrapuar pula tha me vete : – Te vazhdoj duke vrapuar gjeli do lodhet e do humbas rastin , te ndaloj do me shajne “O kurve” ,me mire po bej sikur pengohem dhe keshtu edhe per te me share s’me shajne edhe rastin s’e humbas.Larg qofte o zot ti pelqeje rasti edhe kerkon qe te fleje nja 4 vjet me gjjelin kjo pula budallaqe?

 12. Ani BREGU says:

  Sa keq ne syte e shqiptateve . Hajde me te lumte

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *