Adriatik Llalla ngre dyshime se në Shqipëri fshihen autorë të grushtit të shtetit në Turqi

Kryeprokurori Adriatik Llalla thotë se ka dyshimet që në Shqipëri fshihen persona që kanë marrë pjesë në grushtin e shtetit në Turqi në 2016.

Ka dyshime që në Shqipëri fshihen persona që kanë marrë pjesë në grushtin e shtetit në Turqi 2016.

Po bëjmë verifikime. Do hetohen edhe biznese. Prokuroria turke na ka vënë në dispozicion informacione konkrete” tha Llalla.

Ai ndërkohë ka folur edhe për listat e kandidatëve për deputetë të PS-së.

Verifikuam listën e Ramës për kandidatët për deputetë.

Rama na e solli paraprakisht listën dhe ne konstatuam që disa persona prekeshin nga ligji i dekriminalizimit.

Këta individë kemi konstatuar se nuk janë përfshirë në listën përfundimtare të kandidatëve” tha ai.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Adriatik Llalla ngre dyshime se në Shqipëri fshihen autorë të grushtit të shtetit në Turqi”

  1. Kellira says:

    I kapi ca lek Dhalla me pak shantazh

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *