Adriatik Llalla ngre dyshime se në Shqipëri fshihen autorë të grushtit të shtetit në Turqi

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Kryeprokurori Adriatik Llalla thotë se ka dyshimet që në Shqipëri fshihen persona që kanë marrë pjesë në grushtin e shtetit në Turqi në 2016.

Ka dyshime që në Shqipëri fshihen persona që kanë marrë pjesë në grushtin e shtetit në Turqi 2016.

Po bëjmë verifikime. Do hetohen edhe biznese. Prokuroria turke na ka vënë në dispozicion informacione konkrete” tha Llalla.

Ai ndërkohë ka folur edhe për listat e kandidatëve për deputetë të PS-së.

Verifikuam listën e Ramës për kandidatët për deputetë.

Rama na e solli paraprakisht listën dhe ne konstatuam që disa persona prekeshin nga ligji i dekriminalizimit.

Këta individë kemi konstatuar se nuk janë përfshirë në listën përfundimtare të kandidatëve” tha ai.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

1 komente në “Adriatik Llalla ngre dyshime se në Shqipëri fshihen autorë të grushtit të shtetit në Turqi”

  1. Kellira says:

    I kapi ca lek Dhalla me pak shantazh

Lini një Përgjigje te Kellira Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *