Berisha: Dje Parlamenti, në heshtje zhvilloi ceremoninë e funeralit të “Rilndjes”. Ndjesë pastë, Amin!!

Për ish Kryeministrin Sali Berisha nata e mbrëmshme ishte historike sepse sipas tij Parlamenti votoi grupet e vetting-ut nga opozita, duke hapur rrugën e avancimit të reformës në drejtësisë.

Përmes një postimi në Facebook Berisha shkruan se dje Parlamenti, në heshtje zhvilloi ceremoninë e funeralit të “Rilndjes”, e cila sipas ish-Kryeministrit vdiq pas 44 muaj jete pasi shkatërroi Partinë Socialiste, mbushi vendin me krim e drogë, varfëri e mjerim.

 

Postimi i plotë i Berishës

Mbreme, nje seance historike e parlamentit shqiptar!

Seanca e mbremshme ishte vertet historike sepse:

– Parlamenti votoi marreveshjen e dates 18 maj, me te cilen fitoi Shqiperia dhe cdo shqiptar

– Parlamenti votoi grupet e vettingut nga opozita, duke hapur rrugen e avancimit te reformes se drejtesise dhe deshmuar keshtu fallsitetin e akuzave absurde qe iu bene opozites nga Rama dhe papagajte e tij.

– Parlamenti, ne heshtje zhvilloi ceremonine e funeralit te “Rilndjes”, e cila vdiq pas 44 muaj jete pasi shkaterroi Partine Socialiste, mbushi vendin me krim e droge, varferi e mjerim. Ndjese paste, Amin!!

– Edi Rama, ngjante mbreme me ate kapitenin, qe pasi ka mbytur ne stuhi gjemine, mbyt ne uje edhe ekuipazhin e vet per te shpetuar lekuren e tij. I pashprese, Amin! sb

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Berisha: Dje Parlamenti, në heshtje zhvilloi ceremoninë e funeralit të “Rilndjes”. Ndjesë pastë, Amin!!”

 1. .......!!!!!? says:

  Epo na fal per shprejen por paske qene shume loqe burre ,more tutkun plak !!!!!!

 2. arjan says:

  edhe per ty o zhgabe eshte gati dreka……………….shume shpejt

 3. arjan says:

  edhe per ty o hute eshte gati dreka……………….shume shpejt

 4. arbereshi says:

  Berishe maloku, funerali yt politik ka kohe qe te eshte bere. Ceremania do te mbyllet me futjen tende ne burg, Nuk ka perendi qe te shpeton me gjithe ato zullume qe ke bere

 5. lyl cadra says:

  …”funerali” i rilindjes dhe rilindja e pisave sala+likja…

 6. Toku says:

  Ka ndryshuar taktik gerdalla. Me te keq nuk ja doli dot, tani po provon me te but.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *