Sali Berisha: Marrëveshja me Bashën është arritje personale e Ramës, unë nuk do ta bëja kurrë

Sali Berisha ka komentuar mbrëmjen e sotme arritjen e marrëveshjes me Lulzim Bashës dhe Edi Ramës.

Duke folur për ministritë teknike dhe institucionet e tjera që iu lanë opozitës, Berisha tha se nuk ka marrëveshje të shumës zero në paqe.

Ai e cilësoi paktin si arritje personale të Edi Ramës.

Berisha tha në studion e Eni Vasilit se Rama e shpëtoi vendin nga zgjedhjet moniste, që sipas tij rrezikonin vendin.

Berisha pranoi se një marrëveshje të tillë vetë ai nuk do ta bënte kurrë.

“Padiskutim që arritja e marrëveshjes ishte një arritje e tij personale, jo politike.

Sepse ishte në fund të fundit “shpëto atë që mundesh”.

Dhe ai shpëtoi atë që mundi, nuk hyri në histori si njeriu që do të bënte zgjedhje moniste, çka do të ishte për të damkosja më e madhe.

Ai veproi në mënyrë të papritur dhe këtu shënon një arritje personale në kuptimin e vërtetë të fjalës.

Sepse ai shpëtoi nga humnera drejt së cilës po ecte me shpejtësi”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Sali Berisha: Marrëveshja me Bashën është arritje personale e Ramës, unë nuk do ta bëja kurrë”

 1. fuck salibiberizmi says:

  o sali pordha !

  ngreje nje lapidar
  rajersonit
  arvizuse
  donald luse..etj
  dhe atyre qe i emrojne ata se do te kishin egzekutuar si caushesku
  .
  ne mars 1997
  shtator 1998
  21 janar 2011.
  .
  lapidari qe i ngriti ramizi enverit ne 1988 eshte mikroskopik ne krahesim me ate
  qe i ke ngritur ti pas 1992.
  .
  nuk e kuptoj pse thone qe kemi ameriken aleate
  kur ata te tolerojne ty o satana…

  ..edhe serbi te na kishte pushtuar
  nuk do shperfyteroheshim ne kete menyre.

 2. cold comfort thua? says:

  Aha, Shqiptaret po zgjohen dhe kuptojne qe USA vetem regjimet diktatoriale dhe udheheqes kriminele mbeshtet.

  Ne rastin tone, LulU,Arvziu apo ndonje tjeter turi miu mbeshtesin Banden PD.Rames se kane dashur kurre pasi ai i ka kryet nga Rusia dhe Gjermania.

 3. Demokrati i vertete says:

  Kush e ka mbjelle vjedhjen e votave, kush e ka penguar kalimin e vendit nga tranzicioni? Kush e organizoi pragshkaterrimin e Shqiperise, gjoja me tezen e zgjedhjeve te lira e te ndershme, nga kush do i shpetonim keto zgjedhje qe te ishin te lira? Kush ishin baballaret e shkaterimit te vendit dhe kush i perfitoi te gjitha pasurite dhe akumulimet e po thuaj 50 viteve te shkuara?. Pse duhej nje pragkonflikt si ai i 96-97 tes? Sigurisht qe ti nuk do e beje kete marreveshje se qellimi i krijimit te nje situate kaq delikate nga ana e pd-istave me ty dhe lulin ne krye, ishte qe te shkaterronit Shqiperine, ky ishte objektivi juaj. Rama dhe PS-ja sigurisht qe bene leshime te pa imagjinuara per krahun tuaj mercenar, por PS-ja asnjihere nuk e ka sjelle vendin perpara krizave as ekonomike, as financiare, as politike, kjo per periudhen pas nentedhjetes. Kurse ju te djathtet keni qene dhe jeni konfliktuale, ose se jeni te porositur, ose jeni krejtesisht te pa afte per te krijuar dhe mbajtur pushtet. Sali, ashtu siç thua edhe vete, ti kurre nuk do ta beje kete marreveshje, sepse marreveshja juaj nuk ishte per tu bere me partite ne vend sepse ju keni bere marveshje me perpara me parti te tjera jashte vendit. Per situaten e krijuar, une e gjykoj plotesisht te aresyeshme qe socialistet leshuan shume, por une gjithashtu e di fort mire qe ky megaleshim socialist, nga ana juaj do te shperfillet dhe ju perseri do te krijoni te tjera mosmarreveshje, te cilat synojne ne mos zbatimin e kesaj marreveshje, apo te reformes ne drejtesi. sepse objektivi juaj nuk eshte drejtesia, por gjetje formash dhe menyrash per ti shpetuar drejtesise. Intuita me thote se shume shpejt ju do krijoni fushebeteja te reja kunder ecjes drejt marrjes se statutit per anetaresim ne BE. Ju e doni kete vend per perfitime personale dhe shitje tek te tjeret. Sot jemi 24 maj, nuk di a ju kujton gje kjo date, por si date historike po ju them se ju shume shpejt do ti mbillni mosmarreveshje serioze . Demokrati i vertete.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *