Berisha rrëfen se si u ndje kur votoi pro qeverisë “Rama”: Nuk e kisha menduar kurrë…!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka folur në studion e gazetares Eni Vasili në News24 për votimin e qeverisë teknike të drejtuar nga Edi Rama.

“Nuk e kisha menduar të votoja një qeveri “Rama”. Megjithatë u ndjeva i kënaqur sepse ishte kurorëzim i marrëveshjes. Një protestë e gjatë, por e rrallë, paqësore dhe civile solli këtë marrëveshje.

Mos harroni se duke vlerësuar marrëveshjen unë mund të them se Rama më ngjiste me kapitenin që i ishin mbytur gjemitë. Ai kishte marrë një varkë për të dalë në breg. E humbi edhe atë varkë dhe shpëtoi vetëm për vete në breg.

Marrëveshja ishte një arritje personale e Ramës. “Shpëto atë që mundesh” thonë francezët. Ai nuk hyri në histori si njeriu që do të bënte zgjedhje moniste.   

Është e vërtetë që Rama mbeti kryeministër. Është e vërtetë që zgjedhjet nuk u shtynë, por paketa McAllister u dyfishua. Unë nuk e quaja të favorshën zgjedhjet në korrik” – tha Berisha

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Berisha rrëfen se si u ndje kur votoi pro qeverisë “Rama”: Nuk e kisha menduar kurrë…!”

  1. zaho says:

    A ti je per te q….. motren ,po mase del ndonje Falcone shqipetar e te ben ti thuash mutit koko

  2. shqiptarja says:

    KE FYTYRE TE FLASESH PER ZGJEDHJE MONISTE TI MOR KELYSH I ENVER HOXHES !

    TALLU, TALLU EDHE PAK, POR MOS HARRO SE KY POPULL ME I URTE SE Ç’DUHET E HODHI ENVERIN NGA KALI ! E MEQENESE JE TEK FJJALET E URTA FRANCEZE, PO TA KUJTOJ EDHE UNE NJE : HAKMARRJA ESHTE NJE GJELLE QE HAHET E FTOHTE ! IMAGJINO FUNDIN E FAMILJES SE ENVERIT DHE DO E SHOHESH SE S’JE I PERJETSHEM AS TI, AS PJELLA JOTE E KEQE QE I PITE GJAKUN KETIJ POPULLI !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *