FOTOT e rralla me ngjyra nga shkatërrimi i Pearl Harbor

 

Këto fotografi vijnë nga  Lufta e Dytë Botërore dhe konkretisht nga sulmi i papritur i japonezëve në Pearl Harbor të SHBA-së.

Gjatë kësaj beteje humben jetën mbi 2400 persona dhe më pas  SHBA u angazhua në luftë kundër boshtit nazist.

Tashmë për të përkujtura këtë ditë  fotografite janë ripununuar dhe i  kanë sjellë më ngjyra.

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta9-1.jpg","attachment_id":"690264"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta8-1.jpg","attachment_id":"690263"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta7-1.jpg","attachment_id":"690262"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta6-1.jpg","attachment_id":"690261"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta5-1.jpg","attachment_id":"690260"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta4-1.jpg","attachment_id":"690259"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta3-1.jpg","attachment_id":"690258"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta2-1.jpg","attachment_id":"690257"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta1-1.jpg","attachment_id":"690256"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta-14-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/lufta-14.jpg","attachment_id":"690255"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *