Konfirmohet trajneri i ri i Barcelonës

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp

Ernesto Valverde do të jetë trajner i ri i skuadrës së Barcelonës.

Trajneri i Athletic Bilbaos, është përzgjedhur për të zëvendësuar Luis Enriken në krye të Barcelonës, shkruan e përditshmja spanjolle “Mundo Deportivo.”

Spanjolli drejtimin e skuadrës zyrtarisht do ta marrë me 29 maj, një ditë pasi Barcelona do të luaj finalen e Copa del Rey me Alavesin.

Pikërisht në këtë takim, Luis Enrike do të luaj drejtoj ndeshjen e tij të fundit në krye të Barcelonës, skuadër ku qëndroi për tre vite dhe fitoi gjithçka ishte e mundshme.

Valverde në Barcelonë do të prezantohet javën tjetër, ku do të nëshkruajë një kontratë tre vjeçare.

Trajneri spanjoll, në të kaluarën ka qenë edhe lojtar i Barcelonës për dy vite 1988-1990.

Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Whatsapp
REMOTE_ADDR:[]
        
        Loading...
        

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *