BATUTAT/ Rama, humor me Sotiraq Filon: Raqka trembet edhe nga pulat, jo më të vjedhë vota…

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi elektoral që ka pasur në zonën e Kasharit, është ndalur edhe tek akuzat e PD-së, për vjedhjen e votave.

Ai iu referua sidomos rastit të zgjedhjeve për Bashkinë e Korçës katër vite më parë, që drejtuesit e PD-së e përsërisin shpesh.

Ata ankohen se vjedhim vota në Korçë.

Po kush t’i vjedhë votat në Korçë?! Raqka?

A vjedh vota Raqka?!

Kur i del pula para, trembet Raqka jo pula.

Si mund të vjedhë vota ai?!

Ato thonë mafiozi që na vodhi votat.

Raqka rri gjithë ditën në punë, shikoni si e ka bërë Korçën.

Po të ishin ata do vinte era e qofteve deri në Tiranë.

Se ata morën njërin që shiste qofte dhe e bënë kryetar bashkie”, tha Rama me humor.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *