Berisha flet për herë të parë për koalicionin PS-PD pas zgjedhjeve: S’ka plan për koalicion të madh, por vetëm për dialog

Ish-­kryeministri Sali Berisha ka folur sonte ne emisionin e Eni Vasilit, ne “News24”, nese do te kete nje bashkëqeverisje PS­PD pas zgjedhjeve nëse e dikton vota e popullit.

“Vetë pozicioni im s’me lejon më që të jap parashikime, këto janë probleme të liderëve të partive, por do them që pika që thotë se lideri i mazhorancës dhe opozitës duhet të vazhdojnë dialogun për mua ka një rendësi kapitale.

Sepse dialogu nuk është bashkëqeverisja, është bashkëpunim në interesat jetike.

Unë i kam thënë gjithmonë, por tani s’më takon se jam jashtë rolit.

Unë personalisht s’jam për koalicionet e mëdha. Une besoj se ska asnje plan per koalicion te gjerë.

Une do ta inkurajoja marreveshjen se ne dijenine qe kam une nuk ecim drejt BE pa marreveshje”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Berisha flet për herë të parë për koalicionin PS-PD pas zgjedhjeve: S’ka plan për koalicion të madh, por vetëm për dialog”

 1. ABC says:

  Ajdeeeee ajde . Mbetem ne dore te Berishes prape dhe Bashes te na thone se c’fare eshte e mire per kete popull dhe c’fare nuk eshte e mire. Sikur keta u futen ne zgjedhje per here te pare dhe ne nuk e dime se si kane qeverisur keto kuçedrat per keto 27 vjetet e fundit ( plus Nanon). Neqoftese vjedhja dhe manipulimi ne kuriz te popullit do kishte fytyre dhe ze, jam shume i sigurte qe do ta kishte emrin Sali Berisha. Dhe ky kryeministri ja u siguroi kete edhe pet 4 vjet minimalisht. Bravo Rama….shpresa e madhe e Shqiperise. Shpresa akoma me e madhe eshte pa dyshim sa me larg ketij shteti. Edhe per ne Afrike, Indi apo Kine po ju doli viza…ikni dhe hidhni nje gur te zi nga pas.

 2. shqiptarja says:

  TI KE FYTYRE E FLET PER ECJE DREJT BE MOR KAFSHE !

  KE TE DREJTE TE TALLESH !

  TI KE MARRE PENG JETEN E SHQIPTAREVE PER TE RUAJTUR MILIONAT E ZENIT DHE TE ARGITES DHE JE GATI TI VESH FLAKEN KETIJ VENDI PER T’I MBROJTUR ATO ! NUK ESHTE BASHA MARREVESHJA, JE TI, S’KA SHQIPTAR QE S’E DI KETE ! MBAJE MEND !

 3. Daj Cufi says:

  Ah Zhuljet Zhuljet, po te kerkoj qysh 25 vjet ! Romeo Rama nuk do shkoj i vetem ne zgjedhje por …krah per krah me Zhuljeten PD. Krushqit nuk jane me te ngrire! Ta kemi te pandare miqesine o Sali Gerdeci! Ti na mbron, ti na shton bagetine dhe begatine! Bekoje krushqine PS-PD o Kumbar!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *