Berisha flet për herë të parë për koalicionin PS-PD pas zgjedhjeve: S’ka plan për koalicion të madh, por vetëm për dialog

Ish-­kryeministri Sali Berisha ka folur sonte ne emisionin e Eni Vasilit, ne “News24”, nese do te kete nje bashkëqeverisje PS­PD pas zgjedhjeve nëse e dikton vota e popullit.

“Vetë pozicioni im s’me lejon më që të jap parashikime, këto janë probleme të liderëve të partive, por do them që pika që thotë se lideri i mazhorancës dhe opozitës duhet të vazhdojnë dialogun për mua ka një rendësi kapitale.

Sepse dialogu nuk është bashkëqeverisja, është bashkëpunim në interesat jetike.

Unë i kam thënë gjithmonë, por tani s’më takon se jam jashtë rolit.

Unë personalisht s’jam për koalicionet e mëdha. Une besoj se ska asnje plan per koalicion te gjerë.

Une do ta inkurajoja marreveshjen se ne dijenine qe kam une nuk ecim drejt BE pa marreveshje”, tha Berisha.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...