Dritan Demiraj u lirua nga FA në përputhje me ligjin, ja vendimi i Gjykatës. Mashtrimi e shpifjet të marrin fund

Akuzat dhe shpifjet e Dritan Demirajt se u largua pa të drejtë nga Forcat e Armatosura të Republikës së Shqipërisë bien poshtë sapo lexon këtë dokument të lëshuar në 09.4.2015.

Gjykata Administrative e Rrethit Tiranë në bazë të nenit 40 të ligjit nr.49/2012 vendosi që të rrëzojë kërkesën e padisë së Dritan Demiraj si të pabazuar në prova dhe ligj.

Gjykata jo vetëm e pa si të arsyeshme lirimin e Demiraj nga shërbimi ushtarak aktiv i Forcave të Armatosura, por e cilësoi atë në përputhje më ligjet në fuqi që rregullojnë veprimtarinë e Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë.

Edhe njëherë doli në dritë aftësia e Demiraj për të mashtrur dhe këtë herë kërkoi të mashtronte ligjin.

Sa keq për Demiraj! Ai vazhdon të bëj atë që di të bëj më mirë: Shpifësin ordiner që nuk e beson askush!

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/trim-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/trim.jpg","attachment_id":"690903"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/demiraj.jpg","attachment_id":"689417"}]

1 komente në “Dritan Demiraj u lirua nga FA në përputhje me ligjin, ja vendimi i Gjykatës. Mashtrimi e shpifjet të marrin fund”

  1. Bledi says:

    Aman nuk ka ndonje gazetar per te qen!!! Eshte shum e thjeshte, vetem lexo statusim e Ushtarakut.
    Cdo ushtarak aktiv ne republiken e Shqiperis nuk mund te dal jasht shtetit pa urdher nga Ministri mbrojtjes. Edhe ktu ska rendesi grada qe ke, por parimi qe rregullat jane te njejt per te gjithe. Edhe zotri ne fjal nuk ka qen perjashtim…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *