FOTOT/ Anglia në gjendje alarmi pas sulmit terrorist, del në terren dhe ushtria

Një numër i madh trupash policie dhe të ushtrisë janë vendosur rrugëve të Anglisë pas frikës për një sulm të radhës si ai imbrëmshmi ku u vrarë 29 persona dhe u plagosën 59 të tjerë.

Rresh 5000 mijë forca policie dhe 1000 trupa ushtarake gjenden në gadishmëri dhe po kryejnë kontrolle në disa apartamete në qendër të qytetit të Mançesterit, ku dhe kanë prangosur 3 persona.

Mandate të shumta arresti janë lëshuar nga policia britanike, pas urdhrit të kryeministres Theresa May për të nxjerrë 5000 trupa rrugëve të Britanisë.

Kryeministrja konfirmoi identitetin e kamikazit 22-vjeçar me emrin Salman Ramadan Abedi, me prejardhje libaneze. Por agjencitë inteligjente besojnë se i riu nuk ka vepruar vetëm, duke lënë hapur mundësitë e ekzistencës së një celule terrori islamike në Angli.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani-1.jpg","attachment_id":"691147"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani1-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani1.jpg","attachment_id":"691148"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani2-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani2.jpg","attachment_id":"691149"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani3-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani3.jpg","attachment_id":"691150"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani4-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani4.jpg","attachment_id":"691151"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani5-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani5.jpg","attachment_id":"691152"},{"thumb":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani7-150x150.jpg","full":"http:\/\/Www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/britani7.jpg","attachment_id":"691154"}]

1 komente në “FOTOT/ Anglia në gjendje alarmi pas sulmit terrorist, del në terren dhe ushtria”

  1. Korabi says:

    Eshte me origjine Libiane dhe jo libaneze o shoke kooperativiste. Libia eshte ne Afriken Veriore ndersa Libani ne Azine Perendimore, ne Lindjen e Mesme.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *