FOTOT/ Fytyra e engjëllit dhe fytyra e djallit…

Salman Abedi, 22 vjeç, është kamikazi që iu mori jetën 22 personave në Mançester dhe la të plagosur dhjetra të tjerë.

Ai ka lindur në Britani, por me origjinë është nga Libia.

22-vjeçari shpërtheu një bombë me gozhda, duke shkaktuar një masakër që tronditi Britaninë dhe botën.

“The Sun” raporton se Abedi është stërvitur nga xhihadistët gjatë vizitave në Siri.

Mediat britanike ndërkohë kanë publikuar disa foto të tij, të cilin e quajnë djalli.

Ndërkohë, janë publikuar edhe fotot e disa prej viktimave, një prej të cilëve është një vajzë me pamje engjëllore, vetëm 8 vjeç.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-2.jpg","attachment_id":"690855"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-3.jpg","attachment_id":"690858"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-2-1.jpg","attachment_id":"690857"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-1-1.jpg","attachment_id":"690856"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-4.jpg","attachment_id":"690859"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-5.jpg","attachment_id":"690860"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/mancester-6.jpg","attachment_id":"690861"}]

10 komente në “FOTOT/ Fytyra e engjëllit dhe fytyra e djallit…”

 1. AC/DC says:

  Engjelli eshte me origjine greke djalli eshte sunit si vellezerit e tij shqiptare….

  1. ben says:

   Titull po aq sakte do ishte:
   Fytyra e krishterimit !
   Fytyra e islamit !

 2. Dash says:

  Ne ferr vafte djalli , ne parajse shpirti i engjejve…..

 3. WEB1 says:

  Filloji edhe spektakeli i peshtire perendimor !qirinj ,b luza ,homazhe ,futura e viktimave te shkreta te qeshura ,ngushellime,lote,marshe per paqen ,kartella neper duar dhe pordhe te tjera qe u bie era kilometra .Vetem ne zone e manchester ka mbi 13 gjykata te sheriatit qe merren me ceshtje civile ,keto te fundit kur demokracia kalon ne perversion .Islami ju ka shpallur lufte o te mjere .Po shikoja nje interviste mbas atentateve ne manchester ne cnn ku nje gazetar anglez po perpiqej i mbushur me djerse te shpjegonte fjalen terrorizem .Vetem kur e nderpret konduktori dhe e pyet ,,A eshte terrorizmi islamik ?Vetem te kishit pare perpjekjen e tij qe te ngrinte stomakun qe justifikohej me gjeste ,fjale te pa kumtimta per te shmangur pyetjen .Ne bythe e keni mor qyqar por si perendimor te pjerdhur qe jeni per ju vlen fjala BAR DO HAME POR PARIMET NUK I SHKELIM ,,edhe nje here GOOD LUCK ENGLAND

 4. mirel says:

  Shperthejani familjen ne gozhda.
  Keshtu e duan keto kerma. Ti shuash te gjithe sa kane .

 5. tani says:

  Si e shpjegon kete akt terrorist hollandezi Lulzime Xhelal Basha ose LXHB-ja?
  Shpjegimi eshte ky: “Jo te gjithe myslimanet jane terroriste, por te gjithe terroristet jane myslimane”.

 6. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  Cmenduri, te mendoi dikush se ”djalli” perben 95% te popullates se Shqiperise sunite,shiite,tourkocame ……………..

 7. albaniafirst says:

  Nuk kam asgje kunder atyre qe besojne ne zot, pasi eshte nje diskutim te cilit nuk kane mundur ti gjejne fundin ne 2000 vjet. Ajo qe dua te them eshte se Europa po paguan per idjotesite qe ka bere ne 60 vitet e fundit duke liberalizuar cdo gje dhe duke harruar se kafshet rrojne ne pyll dhe njerezit ne shoqeri. Mbyllni xhamijat dhe siktesorni ne Arabi kedo qe shkon ne xhami dhe problemi eshte i zgjidhur. Jane keto fole te radikalizmit aresyeja se perse disa njerez kthehen ne kafshe. Material ka sa te duash ne injorancen qe e gjen ne cdo vend. Ne se je fetar, ajo eshte dicka personale dhe eshte e drejta jote te besosh, por ne se ke problem me te tjeret qe mendojne ndryshe, atehere nuk ke me vend ne ate shoqeri. Per fat te keq edhe ne Shqiperi eshte rritur numri i atyre qe ndjekin fete. Nuk na duhen kishat e xhamijat. Na duhet nje Shqiperi e forte dhe rini e shendetshme dhe e bashkuar. Fete bejne vec ndarjen dhe ne qe jemi aq pak, ndarja ne vija fetare na dobeson. Motoja jone kombetare duhet te jete thenia e mencur e mendimtarit tone te madh, Vaso Pasha qe feja e shqiptarit eshte shqiptaria.

  1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

   cili eshte ndryshimi mes nje te tredhuri[atheos] dhe nje suniti gjaxor…!!!???
   mos u mundo te japesh pergjigje se jane njelloj!
   te dhjefsha Pashko Vaso me gjithe Vaso Pashko-n………..
   FEJA e shqiptarit ka qene,eshte e do te jete KRISHTERIMI,ok!

  2. perivolo says:

   Vaso Pasha?
   Ne cilin pashallek ka sunduar?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *