FOTOT/ Krenaria e Erion Veliajt…

Të majtë e të djathtë, një meritë si kryebashkiak ia njohin Erion Veliajt.

Ai është i pari kryebashkiak, që ka vënë dorë për herë të parë brenda lagjeve.

Shumë blloqe lagjesh në Tiranë janë rikonstruktuar dhe për këtë, Erion Veliaj ka të drejtë të jetë krenar.

Deri më tani, askush nuk kishtë vënë dorë brenda lagjeve dhe blloqeve të banimit, por merreshin vetëm me rrugët kryesore.

“Investojmë në çdo rrugicë të Tiranës! Çdo ditë 1 punë konkrete për Tir🚧nën! 👷”, shkruan Veliaj, që ka sjellë si shembull transformimin e ndodhur në rrugën “Kajo Karafili” në Njësinë 10.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-14-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-14-1.jpg","attachment_id":"691364"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-10-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-10-1.jpg","attachment_id":"691365"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-11-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-11-1.jpg","attachment_id":"691366"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-13-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-13-1.jpg","attachment_id":"691368"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-12-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-12-1.jpg","attachment_id":"691367"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-2-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-2-1.jpg","attachment_id":"691371"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-9-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-9-1.jpg","attachment_id":"691378"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-8-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-8-1.jpg","attachment_id":"691377"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-7-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-7-1.jpg","attachment_id":"691376"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-6-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-6-1.jpg","attachment_id":"691375"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-5-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-5-1.jpg","attachment_id":"691374"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-4-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-4-1.jpg","attachment_id":"691373"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-3-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-3-1.jpg","attachment_id":"691372"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-1-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-1-2.jpg","attachment_id":"691370"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-25-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/veliaj-25.jpg","attachment_id":"691369"}]

30 komente në “FOTOT/ Krenaria e Erion Veliajt…”

 1. asd says:

  Bravo Erion; Kryetari i Bashkise qe duam. A e ke problem te kandidosh edhe ne Durres pas Tiranes?

  1. cold comfort says:

   Ajo shpeja e verdhe ka blloku rrugen Veliajt.????

 2. ADN says:

  Bravo Erioni! Eshte punetor.

 3. enter"" says:

  Bravo.
  Tirana e djeshme refkeltonte fytyren e shemtuar te PD
  Tirana e sotme po behet gjithnje e me e bukur dhe eshte pikerisht fytyra e njerezve te civilizuar.

  Kush e ndot Tiranen eshte nje bajge

 4. i larguari says:

  Bravo ju qofte te gjithe atyre qe ven dore dhe ndretojne dicka te bukur ne Shqiperi! Por mbajini mire dhe mos i shkaterroni se i keni per veten tuaj dhe femijte tuaj!

 5. Kellira says:

  Tirana ka me pak siperfaqe trotuari se perpara ’90 dhe pas saj nuk eshte hapur asnje rruge e re.
  Imazhi i Tiranes eshte stopuar me 3 rruget e periudhes se Zogut: Rr E Durresit, Rr E Kavajes dhe Bulevardi dhe unazen e periudhes se diktatures.
  Se cfare ka ketu per te qene krenar askush nuk e kupton.
  Nje qytet nese nuk ka rruge vdes.
  Jo me kot Tirana eshte qyteti me cilesine me te keqe te jeteses ne Europe… Qytet pa infrastrukture…

  1. pjeter says:

   sa per sqarim shoku, ky artikull e ka fjalen per ata qe kane sy

   1. Kellira says:

    Nuk shihet me sy o cjap malsie!
    Shifet me mendje. Qe te shohesh me mendje dhe te thellohesh te uroj te perfundosh me karroce me rrota.
    Pastaj hajde na shpjego si duhet dhe se per cfare sherben trotuari.

 6. Paqesori says:

  Kellira, tamam si emri qe i ka gjetur vehtes. Kellire, por i zgjut !

 7. kombi says:

  TE DJATHTET DHE TE MAJTET ,DUHET TA KENE TE QARTE, QE PA RAMEN ,LALI ERI NUK MUND TE BENJ ASGJE .

 8. gari says:

  Bravo lyej nga 1 pallat cdo muaj . Kur ti lyesh te gjith ne mijvjecarin tjeter fillo prap lyerjen nga e para.

 9. TruthHurts says:

  Po trotuar për robin a ka menduar njeri në këtë vend….totalisht idiotë të gjithë…

  1. enter"" says:

   Foto nr 10, hapi gavot. Ckerkon me teper? Apo do me u hap bythesh e te kalosh ne trotuare 10 m si Rambo???

 10. En says:

  Vetem ne Shqiperi mund te quhen arritje trotuaret 30cm te gjere me peme dhe shtylla ne mes.

 11. shushica says:

  E rendesishme eshte qe Erioni eshte njeri i veprimit ….qindra mijra politikane dhe zyrtare vetem flasin ….flasin ….flasin…..kane 27 vite qe flasin .miliona ,miliarda fjale te konsumuara ne menyren me poshteruese ,,,sepse fjala e vertete eshte vlere…….perfytyroni ne se secili do te bente diçka pozitive si Erioni …vendi do te kishte nje nivel tjeter ,,,,natyrisht secili ne funksionin qe ka…Ec perpara Erion ,ndoshta behesh shembull i mire per te rinjte ,pa dallim……te rinjte qe e duan kete vend dhe shoqerine ku jetojne ….Sa per komentet negative ,mos i lexo ,,,kane vlere per antinjerezit …

 12. enter"" says:

  O hajvane qe ju zuri meraku per trotuaret. Keni qene ndonjehere ne lagjet e vjetra te Romes???
  Keni pare trotuare atje?

  Ju edhe jeni dhi te zgjebosura edhe bishtin perpjete.
  Hapini gavot, nuk eshte bulevardi I parisit, por nje rruge lagjie. Dhe duke qene se shqipot kane makina kot me kot, ku do kalojne ato nese I donit trotuaret si blvd deshmoret e kombit??

  1. Kellira says:

   O trongull!
   Duhet minimalisht trotuar 1 meter nga dy anet e rruges se do kaloje ajo gruja jote bythmadhe me kopilin tat me karroce.
   Por uroj qe te kaloje tek ajo rruge dhe te ta shtype kopilin ne nji me X5.
   Bythemadhen te ta leje sakat ne krevat se vecse keshtu kuptoni ju karnat!

   1. WEB says:

    Aq pra janë ,nga një metër secila,po supozohet që trafiku të rritet në vitet që vijne ,madheshtia e shqiptarit duket mbi kater rrota ,e jo në kembe

   2. pjeter says:

    e ke frekuentuar tiranen keto 10 vitet e fundit ti?dhe me shume akoma te ka rene ne vesh ndonje llaf per planin te tiranes, mos krahaso tiranen me kyeqytet e e vropes, ku keto plane i kan bere shume vite perpara, ne nje kaos qe ka qene tirana, qe ti qendroje arsyes tende e per te bere ato trotuare, duhet ti vere rruspen gjysmes se tiranes, gjithsesi eshte mese e njohur per ne shqiptaret, nuk dime te vleresojme me objektivitet gjerat, hyp mbi kale se te vrava, zbrita nga kali se te vrava, kete e ekemi ne dna, prandaj kryesorja eshte qe ti pelqeje shumices se shqiptareve, mese e sigurt qe kellira si puna jote, gjithmone dote kete.

   3. TI KE SHUM TE DREJT O KELLIRE,,,,SE TIRANA NUK ISHTE KESHTU PARA 90, POR EDHEN DISA KELLIRA SI PUNA JOTE,,(jo te gjithe). DHE ZUN TROTUARET,,,DHE NGA GOMERET KALUN KE X5,,,,,DHE TROTUARET SHKO KERKOJA BACES. BIRISHA,,,LEVIZJE E LIRE,,,,QE E BONI LANEN SI KANAL MUTI,,,E KTHEU TIRANEN NE KANDAHAR,,,,TI OSE JE I VOGEL SHUME,,,OSE KE HUMBUR MEMORJEN,,,OSE NUK E NJEH FARE TIRANEN,,,

    1. Kellira says:

     Sa vjet kam une ne Tirane ti nuk i ke capa buke @trute e gomarit.

     Per ty @Pjeter me behet qejfi qe paske degjuar qe qyteti behet me plan. Me mire vone se kurre.
     Mesoje se kushedi te hyn ne pune ne ate jeten tende pa trotuare. Plani i Adil Carcanit kishte rruge me te gjera se ai i sotmi.

  2. TANI DURRES says:

   po ty pse te ha suma.
   grek

 13. new says:

  ……. the njerezit perseri ecin ne rruge !!!!!!

 14. Miku says:

  Per disa qe bejne komente ne forme propagande te stilit te monizmit: ku te ku jetoj qyteti eshte qindra vjecar. Rruget jane bere Kur nuk egzistonon akoma makinat. Eshte menduar qysh ateher oer njerzit duke bere trotuare korrekte e rruge ku mund te shnderroheshin te pakten dy karroca me kuaj . Rruget e tiranes pa behen ne mije vjecarin e 3 . Nuk kane ku te shnderrohen 2 makina e njerezit duhet te ecin ne rruge. Ai stoli i kuq eshte marr ne shumicen e fotove. Edhe ky béton électoral si te tjeret.

 15. newold says:

  o enter. ti je kulmi i hajvanizmit.

  1. palla says:

   Or taj kellira, paske ken hajn bre burr, Te tan kapilat si ky kellira duhet me i zhduk bre burra. Mallkum qofshin te tan kellira, te tan si sal berisha, ed paloqa dhe g.strazimiri.

 16. Andreas says:

  Ne kete rruge une kaloj thuajse perdite. Kjo rruge eshte bere per ti rritur vleren nje pallati te sapondertuar…e per kete jam mese i sigurt..

 17. Shofer Petro says:

  Ndryshime te jashtezakonshme. I lumte Erionit dhe keshtu te vazhdoje.
  Perfytyroni pak se cfare beri Luli ne kater vitet e tij si Kryetar Bashkie. FJETI GJUME ME GERHIMA dhe e la Tiranen 4 dekada pas

 18. Kaltra says:

  Bravo Erion VELIAJ,vazhdo me Tiranën ….Do t’ju lutesha Erion ,bë ndonjë trajnim për gjithë kryebashkiakët e Shqipërisë ,që të punojnë si ty.Mbaro me Tiranën dhe vazhdo me gjithë Shqipërinë!!A mund të kandidosh në Sarandë please ?

 19. Xen deledashi says:

  Trotuaret nga 1meter të gjerë janë pasojë e babezise se ndërtimeve pa asnjë kriter e rregull.
  Lali Eri smund te bej gje tjeter veçse te zbukuroje ato centimetra qe kanë ngelur.
  Në kohën e dullës pallatet ishin te pakten 20 metra larg njeri tjetrit me hapsirë mbrapa ose para për të lozur kalamaqtë.
  Që të bëhen trotuaret normale duhet që të prishen pallatet.
  Ta gëzoni Tiranën, Kandaharin e Ballkanit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *