FOTOT/ Rama prezanton rrugën te zona e “Plazhit” në Durrës dhe një super pishinë…

“Në kantierin e rindërtimit të rrugës Pavarësia në zonën e Plazhit të Durrësit, e cila po transformohet në një hapësirë urbane dhe turistike në kuadrin e Rilindjes Urbane të Durrësit. Do të jetë një hapësirë komunikuese mes të dy anëve të rrugës, duke i dhënë fund lumit me makina në mes dhe duke privilegjuar këmbësoret e pushuesit e sezonit turistik.

Është mbyllur edhe kantieri i Pishinës Olimpike të qytetit, tanimë në standardet e kërkuara për aktivitete kombëtare e ndërkombëtare, në shërbim jo vetëm të skuadrave të notit, por edhe të komunitetit e të apasionuarve të të gjitha moshave për sportin më të bukur të ujit.

Shumë është bërë dhe shumë më tepër do të bëjmë akoma #PërDurrësinQëDuam⭐ #PërShqipërinëQëDuam🇦🇱🇪🇺 me #Shtet💪#Punë👍 #Mirëqenie😀”.

Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, që ka postuar fotot e mëposhtme.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-7-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-7.jpg","attachment_id":"691397"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-8-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-8.jpg","attachment_id":"691398"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-9-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-9.jpg","attachment_id":"691399"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-10-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-10.jpg","attachment_id":"691400"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-11-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-11.jpg","attachment_id":"691401"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-12-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-12.jpg","attachment_id":"691402"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-13-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-13.jpg","attachment_id":"691403"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-6-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-6.jpg","attachment_id":"691396"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-5-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-5.jpg","attachment_id":"691395"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-4-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-4.jpg","attachment_id":"691394"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-3.jpg","attachment_id":"691393"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-2.jpg","attachment_id":"691392"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-1.jpg","attachment_id":"691391"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/durres.jpg","attachment_id":"691390"}]

10 komente në “FOTOT/ Rama prezanton rrugën te zona e “Plazhit” në Durrës dhe një super pishinë…”

 1. Adi says:

  Pse nuk shkon te shohesh ca u be me ate shetitoren te kodra qe inagurove para nje viti? Eshte shkaterruar komplet nga rreshkitja e dheut. Po ate sheshin e “mrekullive” te bashkia ku s’ka ngel pllake pa u thyer se jane vene si syte e gjushit …

  1. Grigor says:

   Problemi eshte se ne shqipetaret presim we kryeministri te na shtroje me pllaka edhe banjon.
   Ky është turpi ne Shqiperi. Per mua është ofendim qe nje kryeminister reklamon lulishte dhe parqe kur ne fakt duhen reklamuar politika ekonomike qe prekin shtresa te ndryshme te popullsise.
   Por ate kryeminister te tipit Europian nuk e do dhe nuk e kupton njeri ne Shqioeri. Prandaj kryeministri yne reklamon pllaka bulevardi si kryetar bashkie.
   Kjo qe thua ti eshte e drejte. Kjo tregon vjedhje tek fondet qe jane harxhuar aty. Ose Rama ose dikush prapa tij ka vjedhur. Por keshtu jemi ne shqipetaret. Ne vjedhim veten tone. Eshte te mire te vjedhesh duke rritur çmimin e nje pune te bere me cilesi, se sa te vjedhesh duke e bere punen shkel e shko.
   Edhe ketu ku jam une ne Angli ka korrupsion, pornuk vidhet tek cilesia. Puna behet si duhet sepse supervizori nuk ka pune me çmimin por me cilesine.
   Ne Shqiperi keto jane fjale te huaja.
   Por ne prape presim nga kryeministri te shtroje Rrugen e Arberit, te beje nje here, nje lulishte, nje spital, nje shkolle. Tregon per nivelin e ulet qe kemi ne.
   Behet nje vrasje ne Vlore dhe buçasin idiotet: Eeediii Raaamaaa. Ku e ke rendin?
   Vidhte kryetari I bashkise ne Puke, dhe njerezit: Saaalii Beeeriiiiishaaa hajduti.
   Tani, ne fakt, Nano, Rama dhe Berisha edhe vjedhin, hajdute Jane. Por edhe ne nuk jemi pa faj qe rrime si idiote dhe shohim kur na vjedhin ne mes te dites.
   Per sa kohe do jemi popull koti, edhe politikanet kot do t’i kemi se si ne Jane dhe ata.
   Ta fillojme ndryshimin nga vetja jone. Kush eshte burre dhe te mos votoje per LSI edhe sikur te te ofrojne para apo nje pune per djalin kur e di qe djali nuk e meriton? Ka burre te tille? Kur te kete, do kete edhe politikane burra shteti. Jo si Saliu, por burre shteti Europian.
   Deri atehere, kenaquni me Ilir Meten dhe Moniken se nga ne kane dale.

   1. adi says:

    Faleminderit per leksionin po une Grigor nuk pres asgje nga keto nga kryeministri. Ai ne fakt duhet te merrej me berje ligjesh, dhe zbatim ligjesh nepermjet ngritjes se institucioneve funksionale. Po ai dhe njerzit qe ka rrotull, bashke me gjithe politiken shqiptare as nuk e dine ca eshte institucioni. Thjesht derisa ai i merr persiper le t’i dale per zot pllakave t’i kerkojme llogari per to te pakten

  2. adri says:

   Mashtrimi i radhes. Edi Rama nuk resht se mashtruari dhe tunduari gjithkend qe ka perrreth. Thote populli kur te genjejne per here te pare eshte faji dhe turpi per ate qe te ka genjyer kur te genjejne po ata persona per here te dyte atehere eshte FAJI Yt 100%.
   Edi Rama ka treguar nder vite qe eshte nje njeri mashtrues. Ishte edi rama qe mashtroi dibranet pêr rrugen e kombit ishte edi rama qe tha qe do te punesonte 300 000 persona per kater vjet. Po ne realitet as rrugen e arberit as nuk e filloi e jo ta mbaroje, detyroi te marrin emigracionin me mijera shqietare. Me mijera socialiste qe i besuan voten jane ende sot te papune. Nga taksapaguesit shqipetare po paguhet nje adminitrate e dyfishte nga njera ane jane ata qe gjoja ka punesuar edi rama nga an tjeter jane ata qe rrine ne shtepi por m,arrinn rrogen si te punesuar keta jane ish administratea e berishes. Edi rama kerkon te mmashtroi perseri partite e vogla dhe shqipetaret ne nje kohe qe shiti me kapricon e tij votat dhe besimin e dhene prej tyre me 13 qershor duke i dhene pushtetin ne tavoline te pandehurit lulezim basha e sali berisha.
   Perfundimisht eshte gabimi me i madh per cdio shqipetar qe do ti besoje me edi rames dhe gabimi me i madh qe atij ti jepet vota.

 2. Dr says:

  .BRAVO RAMA !JE I VETMI KRYEMINISTER QE BEN PER SHQIPERINE , QE ISHTE LENE PER TURP , PER TA ULUR KRENARINE E KOMBIT TONE TE LASHTE ,NGA ANTISHQIPETARI BERISHOVICI .

 3. BERISHA LARGOHU says:

  Po trampolinen pse e kane heq

 4. @ says:

  Kush i paguan palmat e thara? Po perseritjen e punimeve cdo vit ne te njejtin vend? Do kete ndonje Vetting per hajdutet e tenderave?
  Te gjithe derrat nje turi kane.. Turp edhe per popullin qe vazhdon te votoje keto plehra!!!

 5. BK says:

  Me mire te shkoje te shikoje te Shkembi i Kavajes, nga pista e Bleartit dhe 40 m vije bregdetare djathtas. Aty ka 2 pista, njera per motora uji, ka nje restorant qe ze mbi 600m2 rere, nje beach bar ne mes te reres dhe lejen e ka blere vjet te qershor nga Dako. ( Na e tregoi pronari kur u ankuan banoret ) Them e ka blere se eshte e pamundur ta kete mare baze te rregullave. Eshte ironike qe pasi prishet pallati ne Vlore jepet leje ne mes te reres. Plazhin e Durresit. Ky segment qe po flas sinqerisht nuk ka det as rere, por ka vetem pista, motora uji, restorante ne mes te reres dhe rrugica betoni. Banoret e kane bere nje ankese prej nje viti Kryeministrit, por asnje pergjigje.
  Shume e cuditshme qe Edi Rama e ka braktisurr plazhin e Durresin ne kete menyre. Aty po shijne si te duan halabaket dhe Edi sforcohet per t’i mbrojtur.

 6. eno says:

  Mashtrimi i radhes. Edi Rama nukresht se mashtruari dhe tunduari gjithkend qe ka perrreth. Thote populli kur te genjejne per here te pare eshte faji dhe turpi per ate qe te ka genjyer kur te genjejne po ata persona per here te dyte atehere eshte FAJI Yt 100%.
  Edi Rama ka treguar nder vite qe eshte nje njeri mashtrues dhe pa moral. Ishte edi rama qe mashtroi dibranet pêr rrugen e kombit ishte edi rama qe tha qe do te punesonte 300 000 persona per kater vjet. Po ne realitet as rrugen e arberit as nuk e filloi e jo ta mbaroje, detyroi te marrin emigracionin me mijera shqietare. Me mijera socialiste qe i besuan voten jane ende sot te papune. Nga taksapaguesit shqipetare po paguhet nje adminitrate e dyfishte nga njera ane jane ata qe gjoja ka punesuar edi rama nga an tjeter jane ata qe rrine ne shtepi por m,arrinn rrogen si te punesuar keta jane ish administratea e berishes. Edi rama kerkon te mmashtroi perseri partite e vogla dhe shqipetaret ne nje kohe qe shiti me kapricon e tij votat dhe besimin e dhene prej tyre me 13 qershor duke i dhene pushtetin ne tavoline kriminelit lulezim mbasdha e sali berisha.
  Perfundimisht eshte gabimi me i madh per cdio shqipetar qe do ti besoje me edi rames dhe gabimi me i madh qe atij ti jepet vota.

 7. Don says:

  Mjeshtra te mashtrimit! PO kjo pishina e restauruar u perurua vjet perpara sezonit veror dhe nuk u perdor asnje dit. Kete vit do te kene bere nje tender tjeter dhe tani po e perdorin prap per fushate!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *