Gjykata dënon me gjobë Palokën, shpifi ndaj Tahirit

Për të dytën herë, kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike Edi Paloka është shpallur fajtor nga Gjykata e Lartë për akuzën e shpifjes.

Paloka ka qenë i denoncuar nga ish-ministri i brendshëm Saimir Tahiri për shkak të një deklarate që kishte bërë ku e quante atë një mbrojtës të krimit dhe si person që ndihmonte bandat kriminale të Tiranës.

Gjyqi mes tyre  ka nisur që në vitin 2015 në gjykatën e Lartë.

Deputeti demokrat sot është ndëshkuar nga gjykata me  500 mijë lekë gjobë.

Më herët Paloka është dënuar po nga gjykata e Lartë me gjobë pasi u gjet fajtor për shpifje ndaj kryeministrit Edi Rama.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Gjykata dënon me gjobë Palokën, shpifi ndaj Tahirit”

  1. NjeQytetarOptimist says:

    Tasin perpara, hallall.. Kuote e goditur e Rames..

  2. Bozen says:

    Zoti ja beri gjuhen ne dimension te rregullt me trurin , duke i thene te mos flase shume, por ky si demokart i shpifur qe eshte nuk e degjoi keshillen e te Madhit dhe filloi te genjente dhe te pelliste me ate gjysem qe kishte dhe per çudine e te gjitheve drejtesie ja preu dy here gjuhen ketij lugati pederast. Tani e kane radhen dy te tjeret Sala dhe Lulushi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *