Jeta e dyfishtë e motrës së kamikazit, ja kush është vajza që po “çan” rrjetin…!

Pas zbulimit të identitetit të “djallit” të Mançesterit vëmendja e medias u përqendrua te motra e tij.

Ajo quhet Jomana dhe është vetëm 18 vjeç.

Mediat e huaja raportojnë se ajo nuk ishte nën vëmendjen e medias, por fotot e saj po “cajne” rrjetin pasi vëllai i saj 22-­vjeçar, Salman Abedi u identifikua si autori i sulmit në “Manchester Arena”.

Ajo që bie në sy dhe që po hetohet edhe nga policia është fakti se vajza përdor dy profile në rrjetet sociale, ku në një shfaqet si një nxënëse myslimane dhe te profili tjetër, një 18-­vjeçare e cila bën një jetë perëndimore.

18­ vjeçarja filloi të punonte në xhaminë e Dibsbury në vitin 2013.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/motra-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/motra.jpg","attachment_id":"690786"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/motra-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/motra-1.jpg","attachment_id":"690788"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/motra-2-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/motra-2.jpg","attachment_id":"690789"}]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *