Meta i mërzitur me Berishën: Ne nuk i dhamë besën që LSI s’do hyjë në…

llir Meta është shprehur i mërzitur nga nje deklaratë e bërë nga ish­kryeministri Sali Berisha i cili një natë më parë po në këtë studio është shprehur se e dinte që LSI do të shkonte në zgjedhje.

Kete shqetesim kreu i shtetit i zgjedhur e beri publik teksa ka qene i ftuar në emisionin ‘Studio e Hapur’.

Takimi me Berishën. Ai tha që nuk keni biseduar për marrëveshjen?

Nuk kishin asnjë arsye të bisedonim per marrëveshjen. Unë u mërzita ku kam parë me titra që thoshte se e dinte që LSI do të shikonte në zgjedhje. Normalisht që do të shkonim ne zgjedhje.

Unë kam pasur bisedime si me Bashën dhe me Berishën sepse isha kryetarë i kuvendit. Unë u kam bërë të qartë që ne i mbështesim për çështje që atë kanë të drejtë si lufta kundër drogës dhe dekriminalizimi.

Ne thamë që LSI nuk do të shkonte në zgjedhje, por ama falë një marrëveshje dhe opozita është në zgjedhje. Nëse unë nuk do të kisha pranuar presidencën ku do të shkonte vendi? Një insistim i PD-­së për të arritur objektivat e saj do të kishim një përkeqësim të situatës.

E gjithë sjellja e LSI ka qenë konstruktive. Kemi qenë të ndershem dhe me PD dhe me PS.

Zgjedhje përtej 9 shtatorit ne nuk i pranonim. Ne nuk i dhamë besën si LSI për të mos hyrë në zgjedhje. Ne donim që PD të hynte në zgjedhje” tha Meta.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Meta i mërzitur me Berishën: Ne nuk i dhamë besën që LSI s’do hyjë në…”

  1. alby says:

    aaaa rrace muti ti me gjithe ate bucen tende qe ma quan MONA

  2. Denoncimi says:

    Nje pyetje per Meten :
    Te gjithe punonjesve te punesuar nga LSI u marrin cash duke filluar nag 150 mije leek ne muaj. Ku shkojne kato para….?
    Mos valle po blihen vota….?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *