Meta rrëfen për herë të parë pakënaqësitë ndaj Ramës për paktin me Bashën e ministrat teknikë: Ahmetaj jo…!

Kreu ne detyre i Kuvendit, Ilir Meta ka treguar sot se cila ka qene pakenaqesia e tij ne lidhje me kryeministrin Edi Rama dhe menyren e tij te sjelljes per arritjen e marreveshjes me kreun e PD Lulzim Basha.

“Ajo që nuk e mendoja, se doja kurrë ishte që Shqipëria të shkonte në zgjedhje pa opozitën.

Kjo do ishte dramatike për një vend anëtar të NATO­s, ua kam thënë edhe partnerëve ndërkombëtarë jam gati të jap dorëheqjen nëse opozita e kërkon këtë.

Nëse kam një pakënaqësi ndaj Ramës, duhet të kishte reflekutar më shpejt dhe ti kishte dhënë zgjidhje më shpejt kësaj situate, e vetmja pakënaqësi duhet të ishte zgjidhur kriza më përpara”, tha Meta.

Kreu ne detyre i Kuvendit, Ilir Meta, ka kritikuar sot vendimin per nderrimin e ministrit te Financave, me nje emer “teknik”, sipas marreveshjes Rama-­Basha.

“Nderrimi i Ministrit të Financave nuk ishte bindës, aq më tepër duke pasur parasysh edhe cështjet që kanë të bëjnë me stabilitetin makroekonomik.

Të gjithë kemi qenë të qartë që e para ishte cështja e ministrit të Brendshëm, dhe kjo eshte normale ne nje situate mosbesimi, e dyta ministri i Drejtësisë, dhe disa të tjerë sipas shqetësimeve që mund të kishte opozita”, tha Meta ne studion e Eni Vasilit ne “News24”.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në “Meta rrëfen për herë të parë pakënaqësitë ndaj Ramës për paktin me Bashën e ministrat teknikë: Ahmetaj jo…!”

 1. cold comfort says:

  Ja pra presidenti i popullit ,presidenti i leshit. Mund te jete President i Mero Tullacit por jo i imi.

  Kam vene re se nga 20 momente te dy diteve te fundit Mero zafgarii ka lejuar 2-3 se te tjerat qe i bllokoi nuk kishin kar dhe pidh ne to. Komentet ose i bllokon sa here te doje ky fytyre e poshter por zhduk edhe artikujt menjehere. Palaco edukuar me frymen e Pp.

 2. Apo jo? says:

  Per ministrin ke te drejte.
  Per kohen e reflektimit duhet ti drejtohesh Bashes pas ai ta futi e te la pa bere koalicion parazgjedhor me Ramen.
  Tani ngroh kulltukun e Presidentit e te jesh i kenaqur qe i shpetove burgut.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *