Qytetarët tallen keq me Berishën, detyrohet të hedhë e pastaj të fshijë postimet në Facebook

Ish-kryeministri Berisha është kthyer prej kohësh në një instrument dizinformimi, ku me anë të Facebook-ut të tij nxjerr nga më të pashembulltat imagjinata të tijat.

I tillë ka qenë edhe rasti i sotëm ku që në pikë të mëngjesit, ka sulmuar kandidatin e PS për Kukësin, Safet Gjicin duke aluduar se po përdorte administratën për fushatë.

Mirëpo, mesa duket qytetari i tij dixhital ishte tallur me të, siç ndodh rëndom tanimë ndaj Berishës.

Kështu, pasi ndonjë tjetër qytetar dixhital e ka informuar se janë tallur me të, Berisha e ka hequr postimin nga facebook-u.

Ja statusi i Berishës që e hodhi dhe më pas e fshiu nga Facebook-u:

“Qytetari dixhital denoncon:

-Pjesemarrjen e OSHEE dhe mesuesve

-ne fushaten e Gjicit te partise, njeriut qe me rojet vodhi miliona euro ne banke dhe

-fitoi 64 tendera nga parate e takspaguesve me kompanine qe vodhi banken. sb

“prsh si je lideri i shqipris jam nga kuksi kemi biseduar ne fcb desha te bej nje donencim ja shikoi se si po perdoret puntoret e OSHE- te kuksit ne zonen e shishtavecit dhe mesuesit ne fushat elektorale nga safet gjici kandita per PS ne kukes dy fotet e para jan puntoret e OSHE ndersa ne foton e tret eshte mesues”

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/foto-3-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/foto-3.jpg","attachment_id":"691289"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/foto-1-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/foto-1-1.jpg","attachment_id":"691291"}]

1 komente në “Qytetarët tallen keq me Berishën, detyrohet të hedhë e pastaj të fshijë postimet në Facebook”

  1. art says:

    Sipas ketij punonjesit e administrates nuk paskan te drejte te dalin ne fushate mbas orarit zyrtar? Perse atehere drejtoresha e gjimnazit 28 Nentori ne Shkoder dilte per te bllokuar rruget brenda orarit te punes?!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *