REPLIKAT/ “Pse o zot nuk ja merr shpirtin politikanëve”, ja përgjigjia “flak për flakë” që i jep Rama qytetarit

Kryeministri Edi Rama është mjaft aktiv në rrjetin social Facebook ku shpesh herë zgjedh të diskutojë me qytetarë të ndryshëm lidhur me çështje që i shqetëson nga përditshmëria e tyre.

Shefi i qeverisë në komunikimin virual me qytetarët, veç këshillave që u jep komentuesve të ndryshëm, nuk kursen as batutat me ta.

Si çdo ditë, Rama edhe sot ka zgjedhur të replikojë me disa prej tyre, ku flet lidhur me situatën politike në vend dhe jo vetëm.

Replikat

Qytetari 1:
Vettingu po vjen dhe per ju.

Edi Rama: Mirese te vije Klevi, qe ta marresh vesh edhe ti qe s’jemi te gjithe njesoj😊

Qytetari 2: Po ti do votosh ne 18 Qeshor, e ke prere bileten?!

Edi Rama: Ne 25 Lulezim😂

Qytetari 3: Sa nterezi e keni ju po .populli i shkret ca te bejn 

Edi Rama: Lere popullin se nuk ka mbetur t’ia qash ti hallin o Vjolent, po shiko cfare do besh vete dhe filloje duke u marre me shume me shkolle e me pak me klube😀

Qytetari 4:  O gjigand po ju pd-ps jeni njelloj. Apo ju te ps jeni te ndershem

Edi Rama Po te ishim njelloj o flori edhe Shqiperia sot do ishte njelloj me ate qe ishte para 44 muajsh; edhe policia njelloj; edhe librat e shkolles njelloj; edhe qytetet njelloj; edhe ekonomia do rritej njelloj me zero presje dicka e jo me 3.5% dhe njelloj do vidhej energjia nga gjysma e miletit ne kurriz te gjysmes tjeter… Do me Eris?😀

Qytetari5: Ishalla iu kap te gjitheve vetingu o zot

Edi Rama: Erjon ti e paske ne terezi, veture po, birra po, vere po, vec te thuash ishalla per cdo gje tjeter te ka mbetur😂

Qytetari 6:
Vendim gjykate i marr nen presionin tend Edi, besoj se kishte mjaftueshme te verteta ne cfare jane thene, pavarsisht se te djeg.

Edi Rama: Viola, lexo sa me shume xhan qe te flasesh bukur, te shkruash mire shqipen dhe te mos besh papagallin e kujt t’i thote gjerat sipas interesit! Jo vetem qe une nuk bej asnje presion mbi gjykatat, por shpifjet nga te vertetat i ndajne faktet e kush nuk i provon dot para gjykates ato qe thote per dike tjeter, quhet SHPIFES!

Qytetari 7: Po vjen Vetingu? Ai i shkret ka kohe qe eshte nis per te ardhur por sa klecka do gjeni ju rruges dhe as per te ardhur nuk ka.

Edi Rama:Ti mua me merr te keqen Endry, sepse nese ty te dukemi te gjithe njesoj ky s’eshte problemi im, po qe ne kete beteje historike per drejtesine jam ne balle bashke me Partine Socialiste nuk ka qorr e shurdh dhe jo me njeri me dy sy e me dy veshe qe ta mohoje #KrenarpërPS🌹

Qytetari 8: Mos u tall me denimin 500 000 leke dhe prokurori kerkon pafajsine 😭😭😭 e Me Mediun ne kupolen e vetingut

Edi Rama: Mediu s’eshte ne asnje kupole Vetingu, Vetingun do ta bejne komisionet e eksperteve dhe partneret nderkombetare, prandaj mos fol pa lidhje per gjera qe s’je i informuar!

Qytetari 9: Pse o zot nuk ua merr shpirtin te gjithve politikaneve shqiptare te majte dhe te djathte. Shpresoj qe te gjith te vdisni shpejt e shpejt se keti populli I keni marr shpirtin avash avash. Amen 🙏🙏🙏pse o zoti ke krijuar nje tufe delesh qe e kuptojn nga po vjen ujku dhe perseri shkojn ne drejtim te tij. Pse ? 😩😩 Pse terroristat vrasin njerez te pafajshem nuk vrasin politikanet ??? Pse ?????😩 ishalla zoti u jep drejtim gjonave se as edi dhe as luli nuk do i japin kurr as ato dy fisderrat Iliri me Saliun 😵🔫

Edi Rama: Bruins, lere zotin rehat dhe ushqe mendjen me lexime, se qenke shume rende😊

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “REPLIKAT/ “Pse o zot nuk ja merr shpirtin politikanëve”, ja përgjigjia “flak për flakë” që i jep Rama qytetarit”

 1. Lugati says:

  oshte e kote mer mik..robt gjithanej ene une jena i kar fiks
  .ky sikur ka zbrit prej hone..ky i kar e trecerek..o cna ka gjet ne te shkreteve kar ky kar luli mo kar ilir meta..ka ta perplasim kaptinen ne qe jena ma kara qe votojme kto pushta

  1. k... derr says:

   —– hajde perplase kaptinen te ka.i im o Lugati .hahahahahahahaaaaa

  2. PRESHI P, LESHI LSI dhe BANDA PD says:

   Ki besim te Mero, ai vetem eshte tullac.

 2. Edi rama kame qene me ty dhe do jeme me ty sepse e kame besimin vetem teke ty por me kete zgjidhje qe ti bere me partine demokratike nuk ishte e vlefshme sepse na e kane e nxire jeten per 27 vjete dhe prape ky saliu po na terbon me ate lloje gjuhe qe flete per mua ai nuk eshte politikan qe ti doje te miren ketij vendi dhe ketij populli ai eshte nje cope mjeke qe tallet me popullin shqiptare per 27 vjete ai e ka vendin ne burge me partine e tije dhe nuk ishte nevoja ta pranoje ate lloje partie qe sdine te flasin ata sjane politikane por jane rrugace hajduten kriminela mjafte me ai saliu duhet te hyje brenda ne burge sepse ai prape do te vazhdoj me ate tradhtine e vete dhe ti edi rama kurre ske per te bere kompromise me ate parti se jane te gjithe te zhyter ne korrupsion mjere ky popull qe po vuane kete lloje politike qe ka zaptuar ekonomine ka zaptuar korrupsionin te gjithe neper zyra te shkoshe vetem leke duan cfare behet keshtu te lutem edi rama beje per popullin tende te ndryshoje nje here e mire kjo politike dhe ti futesh ne burge te korruptuarit rrofte populli shqiptare

 3. doktori says:

  Sa durim ka Rama qe u pergjigjet ketyre karabushave,qe mendojne se kane kokrra!

 4. fieraku NGA ferrasi says:

  Hahaha o Tim elbasani
  A ke degjuar per nje ligj para vetingun
  Qe e miratoi PS lsi dhe e dekretoi PD nishani?
  Ishte per te MOS u denu te korruptuarit
  Tani vetingu do t bjere legenit.
  Po tu te falet se ke voti 3 here lalen.
  Numrat e telefonate po’ mblidhet
  Rrofshin zgjedhjet e lira
  Me FAL te dhjera.
  Respekte lugati
  Po shohim spektakel komunistesh.

 5. fieraku NGA ferrasi says:

  Mero botoi komentet
  Se ne gallate bejme
  Nuk rrezojme dot qeverrite komuniste.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *