Shpërthen aleati i Bashës, ultimatum PD-së: Dal i vetëm nëse nuk më fut në listën fituese

Teksa po na ndan një kohë mjaft e shkurtër nga shpallja e kandidaturave të Partisë Demokratike për garën elektorale të 25 qershorit, aleatët janë duke ushtruar një presion gjithnjë e më të madh ndaj kreut të PD-së Lulzim Basha.

Deputeti “kaubojs” Eduar Ndocaj ka një “çmim” për 5 ditët që qëndroi në çadër.

Ai paralamëron se nëse emir i tij nuk është në listën fituese të PD-së, do të dalë i vetëm në zgjedhje dhe do të vendosë kandidatë për partinë e tij në të gjitha qarqet e vendit.

“Kaubojsi”  vendos “ultimatum” se pret përgjigje përfundimtare dhe të trajtohet si partitë e tjera.

PBDKSH do dalë e vetme në zgjedhje dhe do ketë kandidat në të gjithë qarqet nëse Ndocaj nuk futet në listat fituese të PD.

Kjo është një kosto për opozitën dhe PD pasi ne do dalim me kandidat në të gjitha qarqet e vendit.

Ne presim përgjigje përfundimtare. Kërkojmë që të trajtohemi si partitë e tjera parlamentare me kryetar në listat fituese”.

Ndocaj ka vetëm pak javë që është bashkuar me koalicionin opozitar, ndërsa deklarata e tij vjen pas lajmeve nga PD se në lista deri tani të sigurt janë Mediu, Dule, Shehi dhe Duka, nëse PAA nuk del vetëm.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “Shpërthen aleati i Bashës, ultimatum PD-së: Dal i vetëm nëse nuk më fut në listën fituese”

 1. Xen deledashi says:

  Akoma ky karikatura

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Ore kaubojs me kapele meksikani, mos je gje nga ata kauret e pabere sunet verior kriminel qe thote qesharaku se nuk le njeri ai ne republiken e tij te re..

 3. Samiu says:

  Po KRESHNIKI<???????

  1. Ceni nga Bostoni says:

   Kreshnikun e perdornin vetem per tju cuar tullumba grevisteve te cadres…ska si ta bejne deputet!

 4. Fari~hu says:

  Humbje madhe per p.d dhe politiken shqiptare,mos beni gabim ta leni jashte listave kete,se ju bani namin,ju la te gjithve ne opozite.

 5. NYC says:

  Sa pak ndejti ne parlament ky dhe ja ndjeu lezetin. Po meso njehere shkrim e kendim o kaubojs, pastaj vendos per fatet e shqiptareve.

  1. Aleksander says:

   Edi Rama mendo dhe per nje Vetting tjeter ,jo per kriminelet e hajdutet por per BUDLLENJTE ne politike…na mbyten !

   1. tomi says:

    Budallenj qe jane promovuar nga Edi Rama si askush tjeter me pare, perfshire kaubojsin! Apo ke gje kunder Z. Aleksander?

 6. betixho says:

  JEPINI NJË MI(MUT)NUT KOHË DHE KAUBOJSIT TË DALË NË FUSHATE ELEKTORALE

 7. shqip says:

  Ky eshte ” qershia per mbi torte ” . Me aleatet si qumesht i skremuar me indyre 0,01% grasi saturi, pedja ( lexohet si shkruhet ), do marre fitore spektakolare ne zgjedhje . Po ti shtosh ketu edhe faktorin ” Kaçi i zi “, besoj ne nje 85-90% te parlamentit do kontrollohet nga pedja . Edo Rama kot harxhon kohen me fushaten. Njerezit mjafton te shohin keta klloune , dhe vota shkon vete ne drejtimin e duhur.

 8. Lennard says:

  Ky fare kaubojsi duhet te mesoje mire shkrim e kendim.La Nam ne Kuvend kur u shfaq te fliste si gjysem analfabet.Mjere Politika PD-iste

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   o lenardo kur e boni ripjellja deputet ju kte e trajtoshit si shkenctar +fillozof tashi u bo me pd osht budalla…hahajahaja

 9. Sulo kapedani says:

  Ky eshte produkt made in rilindje.nuk ke cfare pret nga keta tipa.

 10. Nani says:

  Ky pazar per listat fituse eshte turpi impolitikes Shqiptare…
  Ky oazar ben qe ne Shqiptaret te durojme free riders si Gjinushi,Milo, Spahiu, Topalli, Shehi etj…
  Njerez qe si voton kush dhe si duron kush ,por i kemi ne politike prej vitesh..

 11. Den says:

  Ky eshte kulmi.Kush mund ta imagjinoje parlamentin pa ndocin
  Pd i quan kriminele katoliket,por ti je veçante ,ben perjashtim,sepse je lezeti i parlamentit

 12. Luani says:

  Ky kaubojsi do ti vlente shume Lali Erit per ne kopshtin zoologjik te Tiranes. Ju siguroj se kafazi tij do te terhiqte turiste pa fund nga e gjithe bota. PD nuk do te humbiste shume se si ky ka ne rradhet e saj shume te tjere.

 13. Fatosi-kosove says:

  Tashme keni zgjidhje o kaubole,nese basha nuk ju fut ne lista fituese ateher ngrijeni nje qader para PD-s,dhe vertet po trishtohem nga ajo qe po ndodhe tek ne shqiptaret,ku vetem para tre muajsh kaubosi ishte i kercenuar dhe i share nga sali berisha e lul absha tash i eshte futur ne prapanice,njejte ia ban edeh kokedhimtes,ku per dy vjet rresht e shantazhuan,kercenuan,shane e njollosen deri sa e larguan nga kuvendi dhe posa e larguan filluan te thone se Rama e largoi,njejte siq bente dikur millosheviqi ne kosove kur akuzonte ndonje shqiptar per irredentit thoshte se kemi informata te sigurta,here thoshte nga gruaja,here nga baba,her nga djali apo edeh komshiu,kjo ishte politoka perqaj e sundo e millosheviqt qe po e zbaton dyshja vrastare e PD-s,e qe viktimat e para jane kokedhima dhe kaubolja.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *