EMRAT/ Sekretarja e Nokës, ish-drejtorë policie të përjashtuar e gazetarë të “55-ës”: Ja ekipi i ri i ministrit Demiraj

Ministrave të rinj “teknikë” të Bashës ju ka hyrë ujë në të 4 anët.

Nga Demiraj i Ministrisë së Brendshme te ai i Shëndetësisë, nga ajo e Arsimit te ajo e MMSR, kanë një CV me dritëhije dhe me lidhje politike të ngushta me PD.

Ministri i Brendshëm Dritan Demiraj, pas të gjithë atyre që u thanë nga media me dokumenta që dëshmonin shkelje ligjore të rënda, sot ka konfiguruar edhe ekipin e ri të Ministrisë së Brendshme.

Por kush është ekipi i ri i Demirajt?

Nuk ka asnjë surprizë në fakt, sepse në ekip janë gazetarët e Fahri Balliut, sekretarja e Flamur Nokës, ish-drejtorë të policisë së Berishës të shkarkuar dhe ish- shefi i kabinetit të Nishanit.

Ekipi i ri i Demirajt, sipas burimeve të besuara të Lexo.al është si më poshtë:

Minushe Lazaj, ish-sekretare e Flamur Nokës, sot këshilltare e Demirajt.

Aleks Hajdari, ish-drejtor policie i përjashtuar, sot këshilltar i Demirajt.

Muhamet Rrumbullaku, ish-drejtor policie i përjashtuar, sot këshilltar.

Lavdërim Lita, gazetar i Gazetës 55, sot këshilltar.

Aleksandër Çavo, ish-shef kabineti i Nishanit, sot shef kabineti i Demirajt.

Mentor Beqja, gazetar i 55, sot keshilltar i Demirajt.

Siç duket më lart, s’do as mend as kalem për të kuptuar se ky lloj kabineti vetëm apolitik, ose teknik nuk mund të konsiderohet.

REMOTE_ADDR:[]

23 komente në “EMRAT/ Sekretarja e Nokës, ish-drejtorë policie të përjashtuar e gazetarë të “55-ës”: Ja ekipi i ri i ministrit Demiraj”

 1. Eltoni says:

  Informacionet jane interesante, pervec faktit se Mentor Beqa ka qene pet shume vjet gazetar i Mero Bazes, jo i Fahri Balliut

  1. PPSH says:

   Faleminderit per kete informacion se per pak menduam qe vetem Fahri Balliu puneson gomara dhe zagara.

  2. saramanda says:

   Kur s’ka marre ene gocen e Fahriut t’ja linte nja dy helikoptera ne bixhoz 🤠

 2. Everest says:

  Nuk e keni te plote. Njeri nuk ka qene fare te 55 por te Tema ndersa ai tjetri nuk eshte me.

 3. ALBAN DEGA says:

  HAJDE MINISTRI I BRENDSHEM ” 55 ” HAJDE !

  Shqiptare hapni syte e shikoni cfare qeverisje do te sjelle Lul Bashiqi e Sali Karaxhici nese ua jepni votat !
  Ky Demiri i Brendshem eshte shembulli me i qarte por jo i vetem… Nje kambane alarmi dhe kushtrim per Syceltesi !
  Do ta bejne Shqiperine jo Gerdec e Cader por edhe nje derr, tho te vertete si Fahri Balliu…
  Te ngjall krupe vec kur e sheh e jo me kur e degjon apo ke durimin e kexon plehrat e Gazetes 55 qe te ngjall krupe, te con tugen per bythe me keq se botuesi i saj Derr Mac !
  Jo vetem Gerdec… Otranto, jo vetem 97 e 21 janar por do ta bejne Shqiperine 55 domethene pike e pese… hic !

  1. cold comfort says:

   ore spiun i deges….cte duhet ty..novruzin ta beme president si me i miri qe kemi…rraca e felliqur e sigurimit e katunarise, o albankaka.

   1. ALBAN DEGA says:

    UNE KURRE NUK TE QUAJ KAKA TY MUT I FTOHTE !

    E di pse!? Nuk dua ti ofendoj as kraken dhe as mutin e ftohte qe ti quan cold comfort, rehati e ftohte.
    Qendro mes tyre ne ate vend qe ke zgjedh vet!
    Te pelqen ti hash te dyja ne rehati te ftohte !
    Te befshin mire ore goje kake e tru mut !

  2. Robi says:

   Rnofte Republika e Re me KURVA te Vjetra.

 4. Kiu says:

  Mero do te vij te shpia se Met Rrumbullaku nuk eshte perjashtuar asnjehere nga policia

 5. Emiljano says:

  Su bem pak minister ja dhjefsha rracen,nuk ngeli njeri pa u bere.u be deti kos nuk morem nonji luge

  1. Te lumte says:

   I madh je emilian, na ktheve te qeshurat. Hallall

 6. Gano says:

  Met Rrumbullaku nuk eshte perjashtuar asnjehere nga Policia. Ka dhene dorheqjen 1 muaj para Artan Didit. Shikoni Tahirin ju qe shkaterroi policine, dhe mos shkruani sipas qefit se nuk e paguani dot gjoben

  1. armand says:

   Po shume e drejte, na mungojne barkderrat me uniforme qe vinin gjoba rruges.

 7. Met RRumbullaku eshte specialist e jo partjak ,por politika i ndau ne te tyret e tanet.

 8. vlora.vlora says:

  Boll na i bete reklame “nderit te kombit” ky militanti qe na hiqet si patriot i madh ne kohen e berishes ka bere nga maskaralleqet me te medha .Dhe me e cuditshmja eshte qe na e quani rambo ,kur nje ushtar i thjeshte amerikan ,me nje pervoje ushtarake 2 vjecare ne afganistan eshte baraz me kete plehren .Po s do mend nqs ne shqiperi i japin medaljet e nderit pa hesap ,keta fytyra do kemi

 9. Studenti says:

  Po çjan këto këshilltar, për çfarë do t’a këshillojnë gjith këto Rambon?
  Ruajna zot nga këshilltarët e Fahriut dhe Nokës.

 10. optimizem per vendin says:

  Me keto gjera qe po bejne , tregojne se kurre s’kane per te ardhur ne pushtet keta kriminele. Populli syte i ka ne balle, vuajtejet ne kurriz per 26 vjet, varret te hapura prej tyre. Po deshi le ti votoje. Nje muaj do ti durojme se i kemi duruar 26 vjet.

 11. Baca-Bajram says:

  Ore milet, ketu nuk behet fjale per plehrat qe mblodhi ministri i ri pas tij, por tek fakti qe vet ministri eshte pushuarnga puna per shkelje te rregulloreve, mosinformim i levizjeve etj… Por ama le te mos i mohojme “VLERAT” qe ka, si kar-ateist. Rroft qeveria e re e CADRES… URRRAAA!!!
  Kjo eshte vertet per te qeshur dhe per te qare per ne shqiptaret, qe t’u lejojm ketyre kurvave te politikes te tallin mendern me popullin. Ketej bejn fjale per vetting-un e nga ana tjeter bejn si u do duke emruar plehra te tilla. KAUBOJ-is do kishte qen nje zgjedhje me e pershtatshme … A me thot ndonjeri ne se e futi Lulka ne listen e zgjedjeve, se jam ne merak mos na betet jasht, ky jashtqitje… Gallatat nga Triona qe ja kalojn edhe estrdes.

 12. igli says:

  Aleks Hajdari do ta keshilloj ate.Ka marr fund gjithcka ne kete vend.Nje delitant dhe nje injorant fodull si Aleks Hajdari kthehet perseri ne polici.Perfundimisht duhet me u largu nga ky vend.

 13. Tana says:

  Mos me u mar me te larguarit nga kjo bote se eshte gjynah,por ja vlen te thuhet ,minister Demiraj e ka shenuar ne CV e tij vrasjen e vellait te gruas, Esmeraldes nga policia italiane per vjedhje?Fillim vit 2006

 14. Lir says:

  Karrieren e muhamet rrumbullakut nuk e ka kush ne policine e shtetit.30 vite 1984-2014 karriere ne pozicionet me te larta drejtuese .Ne 2014 ka dhen doreheqjen me kerkese te tij , askush nuk ka pas mundsine ta perjashtoj

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *