Kërkesa e çuditshme e Nokës: Komisionet e Vetting-ut t’i bëjmë natën, se paradite kemi punë me fushatën

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka ka bërë një propozim të pazakontë në lidhje me komisionet Ad Hoc të Vetting-ut.

Ai ka kërkuar që komisioni të mos mblidhet paradite si çdo herë, por pas orës 20:00 dhe deri në mëngjes. Këtë kërkesë Noka e ka argumentuar me faktin se deputetët duhet të punojnë për fushatën paradite.

Kërkesa e Nokës vjen në një moment kur opozitës i duhet të përgatitet për fushatën, për shkak se ishte vendosur në çadër përpara Kryeministrisë për 3 muaj.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...