Llogaritë e Blushit: Pse Rama nuk ka shanse të jetë kryeministër pas 25 qershorit

Kreu i LIBRA-s, Ben Blushi, ka bërë një analizë të tij mbi rezultatin e zgjedhjeve të 25 qershorit.

Blushi tha se ai është i sigurt që LIBRA do të përfaqësohet në parlament, por Rama e ka mjaft të vështirë që të jetë kryeministër pas zgjedhjeve.

“Një gjë dihet. Unë do jem në parlament.

Një gjë që ka më pak shanse pas 25 qershorit është që Rama të jetë kryeministër.

Për të gjitha ato që ka bërë dhe nuk ka bërë në 4 vjet “Rilindja” e ka të pamundur të marrë më shumë se 64 mandate që i mori kur ishim të gjithë bashkë dhe PS ishte në kulm të saj.

Në këto zgjedhje shkojnë të gjithë që ta rrëzojnë atë si kryeministër.

Ata mund ta rrëzojnë.

Ai mund të bëjë koalicion me LSI-në që ishte një koalicion i dështuar që nuk funksionoi” , tha Blushi në Opinion

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Llogaritë e Blushit: Pse Rama nuk ka shanse të jetë kryeministër pas 25 qershorit”

 1. Popull says:

  Mos ia qa hallin Rames se ate e dim ne qe i japim voten.
  Ti shih hallin tat se je ber si nje tellall bajat.

 2. BERISHA LARGOHU says:

  Do deshtosh me parashikimet, je i flliqur dhe te flliqur do jen ato votues ne te votojne 👎

 3. luli says:

  AH ti jeton vetem per inat te RAMES o derzi , po ik o ik bej ndonje pun me te mir se le nam , u bere gazi botes ,ke dy vjet qe mer rrogen vetem duke shar RAMEN , mjaft o derzi se naj shpife se esht turp , se je gjith ky burr.

 4. miri says:

  O Blush! Triller mund te besh nje liber e ta shesesh, po voten e kemi ne dore ne. Meqenese Ti e paske te sigurte se do jesh ne parlament, duro deri me 25 qershor te japim mundesine te shkruash librin e pare jo si deputet dhe ta shohim sa do shitet. Vetem per nje gje me vjen keq. U kepute per fukarejte… te ra bretku,,,te ka ikur gjumi nga syte. Duro edhe pak njemmuaj kohe…he djal i mbare.. edhe Bushati, Bejtja, e Fevzo do te lene…edhe Olimi….
  atehere ke shanc te kuptosh diferencen midis botes reale dhe trillit ku jeton TI.

 5. optimizem per vendin says:

  O Blushi, te degjova dhe mbreme; ne qoftese ka me budallenj qe te te vijne prapa kokes tende te qelbur me shume se bytha. Mund te genjesh ndonjerin qe ta caktosh ne ndonje post partie duke i dhene ndonje lemosh para nga ato te vjedhurat apo te mafjes, por njerez qe te te votojne ty s’ka. Perse duhet te votojne Blushin , per te hedhur votat poshte? Ti s’ke e ske per te pasur ndonjehere qeveri, pse te te besojne ty per te dhene voten, kur ti vetem te lehesh nglesh? Mos valle keta njerez qe do votojne ty do hane te lehuren tende? Ik, Blush, merr dhe Mimozen e futjani plazhit sivjet, por dhe ai nuk u a pastron dot mendjen e semure.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *