“Shkëlzen Berisha kërcënon nga fëmijët Romeo Karajn, pas denoncimit për aferën e CEZ. Ka marrë zemër nga ministri i ri”

Ish-badigardi i Sali Berishës, Izet Haxhia, thotë se Shkëlzen Berisha ka kërcënuar nga famijët juristin Romeo Karaj, pas denoncimit të këtij të fundit të aferës së CEZ.

Sipas tij, Shkëlzeni ka marrë zemër nga emërimi në krye të Ministrisë së Brendshme, i Dritan Demirajt.

Marrëveshja “historike filloi te jape “frutet”e saj.

E patem thene qe ne fillim jo vetem une por edhe te tjere, se Berisha e ngriti çadren poshte zyres se Edit, pasi miku im Romeo Karaj, me ndershmeri, profesionalizem dhe guxim, hodhi drite me fakte te pakundershtueshme mbi vjedhjen qe u eshte bere shqiptareve ne aferen korruptive te CEZ, nga Berisha i madh e i vogel dhe pjestare te tjere te kopese se tyre te babezitur.

E theksova me siper se marrëveshja Rama -Basha dha frutet e saj, sepse miku im Romeo me tregoj jo pak i shqetesuar se kishte marre mesazhe kercenuese per jeten e djemve te tij, nëse nuk terhiqej nga ndjekja e kesaj afere korruptive.

Kush fshihet pas ketyre kercenimeve dihet, ai eshte i biri i Sali Berishes, qe te trimeruar nga pakti dhe fakti qe ne krye te Ministrise se Brendeshme ka ardhur nje kamikaz i PD, jane bere trima sikur atehere kur vrisnin ne Gerdec, ne Bulevard, ne gjueti apo ku tu prekeshin interesat e tyre kriminale.

Sepse une i njof mire racen e tyre te peshtire e te pabese.

Por nuk kane faj qe trimerohen, perderisa kemi nje klase politike te zhytur ne krim e vjedhje qe i del per zot vetes se tyre e bashkohen sa here ua lyp interesi kriminal”, shkruan ish-badigardi i Berishës.

REMOTE_ADDR:[]

8 komente në ““Shkëlzen Berisha kërcënon nga fëmijët Romeo Karajn, pas denoncimit për aferën e CEZ. Ka marrë zemër nga ministri i ri””

 1. endri says:

  Shume e sakte, ske as cfar ti shtosh me shum se e dhjet muhabetin.

 2. TRAPI says:

  ARRESTOJENI CFARE PRISNI…….

  1. miu says:

   kujt po i thua, edit?! hahahahahaha

 3. Kanina e Ismailit says:

  Te gjithe se bashku me ROMEO KARAJN…Perpara drejtesise familja Serbe per te gjitha krimet ndaje SHqiperise dhe SHqiptareve!!!

 4. mateo says:

  Edi Rama dhe PERENDIMI e tradhetuan Shqiperine me keq se ne 1939-ten.

 5. Nardi says:

  ROMEO KARAJ eshte djal trim me karakter dhe i ndershem,ai nuk trembet kollaj,por prokuroria duhet te beje sic duhet detyren e saj dhe jo te lere ndyresirat qe te kercenoj njerezit e ndeshem O SHTET O PROKURORI REAGONI. REAGONI. REAGONI

 6. Zara says:

  Te gjithe te bashkuar kunder kesaj familje te ndyre mafioze, qe ka marre jete shqiptaresh pa fund. Do te kercenosh edhe ca kohe kelysh i ndyre dhe injorant kriminel i baba berishes. Perfito nga rremuja qe krijoj yt ate, qe gjithe Shqiperine e kthen permbys per ty.
  Asnje gje sdo beje, do fillojne gjygjet me gjygjtaret e rinj dhe perseri do shkosh ne burg berisha xhunior.
  Krimin me te madh yt ate e ka bere me ty qe te beri zog gomari…..

 7. Nardi says:

  Lol, Mero …Ibretin ke deshmimtar?! Lol

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *