“Tekniku” i Bashës përpara se të bëhej ministër: Rama anarkist, të çohemi ti biem!!!

Duke gjykuar nga urrejtja patologjike që disa prej ministrave të rinj ndiejnë për kryeministrin Rama dhe për Partinë Socialiste në pushtet, natyrshëm lind pyetja se si persona të tillë kanë pranuar të bëhen pjesë e këtij kabineti “të urryer”.

Ministri i Shëndetësisë, Arben Beqiri, në ditën në të cilën zhvilloheshin zgjedhjet e 23 qershorit në 2013-n, mbante një qëndrim edhe më radikal se Sali Berisha, i cili atë ditë thjesht u kufizua me një status në të cilin i kërkonte shqiptarëve të votonin masivisht.

Beqiri në të njëjtën ditë shkruante se “Edvini nuk e meriton të vijë asnjëherë në pushtet, ky anarkist”.

Megjithatë, pavarësisht kësaj bindje, në momentin kur Beqirit i ra telefoni për t’i ofruar vendin e ministrit të Shëndetësisë, qoftë edhe për vetëm disa muaj, ai la me vrap detyrën si e tij të mjekur dhe zv/rektorit, për të veshur kostumin e ministrit, edhe pse rekordin e firmosjes së tenderit që në ditën e parë ia mori kolegia e tij, Xhulieta Kërtusha, teknikja e re e Mirëqënies Sociale.

Ky është statusi i publikuar nga Beqiri në ditën e zgjedhjeve:

REMOTE_ADDR:[]

15 komente në ““Tekniku” i Bashës përpara se të bëhej ministër: Rama anarkist, të çohemi ti biem!!!”

 1. WEB says:

  Ja dhe njeriu i ngritur i shkencës dhe i mjekësisë,i kultures dhe intelektit,,,,Horraaaaaaaaaa të gjithë horra dhe bashibozuke,pa frike se ky vend si ky lloj bylmezi ka prodhuar në kuintale.Horra edhe ata që i votojne

 2. genci says:

  Ti hash karin Edit ti byth qire i saliut!

 3. realisti says:

  Arben Beqiri, djali i Smail Beqirit, eshte djali i motres se Ali Spahise.
  Dmth djal i halles se Bardh Spahise (flitet per deputet ne shkoder).

 4. Maks says:

  Ti marrish nji per nji keta PD ista qe jan ber ministra jan njeri me i korruptuar se tjetri ky vetingu i famshem nuk e di ke do ndaloj ate qe ka Marr nje gjob ne emigracion apo keta qe vodhen dhe grabiten vendin

 5. Kellira says:

  Eshte shume e thjeshte.
  Jane “ushtare te bindur” te sulltanit.
  Po t’iu thote Sulltani lepijani bythen Rames do ta bejne me shume zell.

 6. Haka Tekizoti says:

  Të jesh edhe mjek, edhe militant i nivelit të llumit nuk është më ndonjë çudi këtu tek ne. T’I ngarkosh detyrën e ministrit një të tilli tashmë për PD-në është modë. Ky koalicion është aq i ndyrë sa janë të ndyrë anëtarët e kabinetit, njëri më palaço se tjetri. Dhe në këto raste shpresa vdes e para.

 7. Milan says:

  Bjeri pidhit te moters o rrot kari

 8. Varja says:

  PD eshte parti qe u krijua nga urretja dhe mbetjet dhe do e tille do mbetet. Modeli I PD- isteve eshte Berisha. Dhe ky ministri I till eshte. Mos u habisni.

 9. dr.Fiksi says:

  Mos e shani kete Arben Be-qirin. Ai per te miren e atedheut sakrifikoi qindra mijra leke nga “vizitat” private
  Duke llogaritur 25000 leke viziten ai humbet 25000 x 6=150 000 leke ne dite vec perqindjeve qe mer nga privatet e firmave te aparateve dhe nga farmacite. Per kete Nishani duhet ti jape urgjent dekoraten “nderi kombit” dhe Rama ti dajoje ndonje tender kompesues
  Heronj te tille i duhen Shqiperise.

 10. lond says:

  Tamom byth q…., shikoni si rri sikur e ka brenda

 11. Ledion says:

  Ky as mjek nuk eshte. I preu kordat e zerit nje gruaje gjate operacionit per titoidet.
  Per cdo operacion ne QSUT remben nga 30.000lek. Sikur ta kishte klinike private. Zaten keta hajdute behen militante te zjarte sepse shikojne tek Saliu veten e tyre. Ali Baba me gjithe PD hajdute

 12. iliri says:

  Po nipi i Ali Spahis eshte ky.
  Kushuri i pare dy here me Bardh Spahin qe ishte zv. minister i shendetsis deri ne 2013.

 13. Barmeni says:

  Pse merreni me budallalleqe?! Basha tha ta hedhim Ramen ne Lane dhe ata shtrenguan duart. Berisha ka thene 1000 here me shume dhe… Pse paska thene ky mjeku “anarkist” dhe ju germoni…. Ah, ju nuk do te gjeni rehat kurre, o te mjere!.

 14. leka says:

  Surrati,i krokodili te shemtuar,nuk ka nevoje me per asnje fjale.

 15. BB says:

  Nje BE-QIRE eshte sja vlen te merremi me te.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *