U-19/ Partizani fiton ndaj Skëndërbeut dhe kalon në finale kundër Vllaznisë

Partizani U-19 i drejtuar nga traineri Ylli Shehu ka siguruar një bilet për në finalen e Kampionatit të U 19.

Në kompleksin sportiv ” Internacional Tirana” fituesit në fuqi të kupës së shqipërisë tashmë do të synojnë të fitojnë edhe trofeun e madh titullin kampion.

Për të tretin vit radhazi të kuqtë e shohin veten në finalen e kampionatit ku do të diskutojnë titullin kampion përballë Vllaznisë.

Në sfidën kundër Skëndërbeut, Partizani arriti që të fitojë me rezultatin 4-2.

Autorët e golave për të kuqtë në këtë sfidë u shënuan nga ana e Qorrit, Vatnikajt, Prodanit, dhe Haxhiut.

Ndërsa për korçarët realizoi Osmanllari që bëri një dopietë.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *