Urimi i Ramës nga Brukseli: Vijon takimi me Trump e Merkel

Kryeministri Edi Rama uron “Mirmëngjes” nga Brukseli, ku mbrëmë pati darkën e 6 kryeministrave të Ballkanit, të thirrur nga shefja e politikës së Jashtme të Bashkimit Europian, Federika Mogerini.

“Dhe ju uroj një ditë të mbarë nga Brukseli ku pas takimeve mbrëmë, me Përfaqësuesen e Lartë të BE, Mogherini dhe liderët e Ballkanit Perëndimor për perspektivën europianeve të vendeve tona, vijon sot takimi me Krerët e Shteteve dhe Qeverive të vendeve anëtare të NATO-­s, me Presidentin Trump, Kancelaren Merkel, Mbretin e Belgjikës dhe personalitete të tjera”­ shkruan Rama.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *