Braçe: Sot është 26 maji, 21 vite më pas përsëri zgjedhje. Krimi ka mbetur ende pa u ndëshkuar. Krimineli Berisha na masakroi

Nga Erjon Braçe

26 MAJ! 21 vite me pas, perseri ne Zgjedhje!

Krimi ka mbetur ende pa u ndeshkuar,

eshte aty, jo vetem si kujtim per mua-dita e pare e dhunshme ne politike, por edhe per cdo beratas, kucovar gjithashtu, nje shumice shqiptaresh-socialiste brenda tyre, te masakruar barbarisht nga policia, SHIK e banda paramilitaresh te armatosur si nepunes shteti-police tatimesh, police elektriku etj.

Kur degjoj sot cfare thuhet per zgjedhjet, vecanerisht keto qe do mbahen, ndjesite jane te ndryshme.

Fjala bie, kam qeshur dje gjithe diten me ate marreveshjen e dites ku Lsi merrte persiper ti (r)ruante votat PDs.

Por skam si mos ulerij,

kur degjoj kriminelin Sali Berisha te flase per vote qe devijohet per maturante qe shkojne te pushojne dy dite ne Sarande!

Kulmi!

Ky kriminel,

eshte autori i zgjedhjeve te 26 majit, barbarise qe i pasoi ne seri-28 maj, tetor te po atij viti me zgjedhje farse, pastaj prej dhjetorit deri ne mars 97 kur masakroi nje popull te tere.

Kohet kane ndryshuar,

Ai, krimineli mbetet aty!

Imagjinoni,

zgjedhjet e pas nje muaji, do te zhvillohen je kushtet kur Sali Berisha ka serish gjithcka, nga Presidenti deri tek ministri i Brendshem.

Ai nuk konkuron dot pa ta, si ne pushtet ashtu dhe ne opozite.

Tani eshte brenda qeverise me shoket e shoqet e shtepise, Familes, per te na ndaluar ne “te vjedhim votat e PDs”!!

Ky eshte nje kulm i ri!

Ne kemi hyre ne zgjedhjet e tij pa asgje, qe prej 26 majit ai i ka patur te gjitha-presidentin, qeverine, policine, Shik, prokurorine, gjykatat, me te gjitha keto na ka vjedhur e na ka vrare dhe pasi ka ndodhur kjo, perseri kemi hyre ne zgjedhje pa asgje dhe e kemi mundur!

DO TA MUNDIM PERSERI,

EDHE TANI KUR I KA SERISH TE GJITHA!

Ne keshtu e mundim, bashke me kedo qe ka ne krah, publikisht apo skutherisht!

#26Maj #krimmeZgjedhjet ##AteKujtohetKrimiytneFytyrentime? #krimpandeshkim #saliberisha #21vitemepas #saliberishanukkashkuarende #dobesiapertedobesiperKrimin #neZgjedhjeAigjithckaNeasgje #keshtueMundim #rrofshinSocialistet.

REMOTE_ADDR:[]

14 komente në “Braçe: Sot është 26 maji, 21 vite më pas përsëri zgjedhje. Krimi ka mbetur ende pa u ndëshkuar. Krimineli Berisha na masakroi”

 1. Kafsha says:

  Si do te iki Saliu qe aty mor trupeshk?! Te vras veten!? Si ske turp qe del e flet budalliqe ktu?! Sot jane ,20 vjet qe ti ke ngel pa ngren drru sic te takon se koha e vertetoi qe e ke pas hak dhe pak madje. Kte po ta thote nje socialist por jo kshu si puna jote me shok. Te fala sandrit!

  1. askushi says:

   cfare bere ti corapekuq i shkurter per ta shpene para drejtesise sali krminelin ? ke qene dy here ne pushtet qe nga 97 e ketej dhe tani qe vijne zgjedhjet kerkon te na hapesh barkun me saliun. Nuk i hame me keto qe thoni se e keni pasur te gjithe kohen dhe mundesite kriminele si saliu lulushi mediu etj ti conit ne burg

 2. Lennard says:

  Po mo Z.Brace!! Kujt ia kerkon ndeshkimin???.Ti vete bashke me Edin i rahet krahet Sali Gerdecit per ngjarjen ne Gerdec -Moret Pushtetin Populli ju besoi se do te ndeshkonit te Paudhet .Po ju HIC ,dhe me ne fund bete Kompromisin HISORIK i futet ne Qeveri Banditet.Cfare kerkon Tashti ? A keni Goje te Flisni?

 3. qifi says:

  ha ha ha sa mire ta kane bere ore miush i vogel. te te kishin futur edhe manallin edhe me mire do ishte. imbecil

 4. lemi says:

  Eshte e vertet z.Brace do ta fitoni kete here se ne 26 maj 1996 per Beratin e ku ju kantidonit ishin me Berishen sot jane me Ramen.Ju jeni ndermjetesi qe bashkuat ata qe ju quani kriminel te 26 majit te 1996 me z.Klosi per zgjedhjet e 25 qershorit 2017 Berati nuk ka popull qe tu tregoje vendin juve dhe atyre qe sot jane miqte tuaj ,njerit prej tyre pak dite ka qe gruan ja emeruat drejtoreshe.Nuk dua te haroje te them ne berat dhe pa ata ne respekt te kantidatve Konomi e Kallfa do ti mari 5 deputete por kjo ne saje te kontributit te ketyre djemeve te shkelqyer te Beratit jo nga ata qe te goditen ty ne 1996.Kisha menduar se ti kishe filluar te ishe i sinqerte por vazhdon te besh ciu ciu kot per fasade.

 5. Zambi says:

  gjate 21 viteve pushtetin e keni pas per 12 vite.
  Kujt i kerkon ndeshkim ti?! Aty e keni, pushtetin e keni, cfare doni me. Perseri fushate me fajin e ka saliun do na beni

 6. arber says:

  ti dhe te gjithe soji qe perfaqesoni shtireni …populli e kuptoj se kompromise beni edhe me gjak, se jane vrare 21 janar ne gerdec dhe 1997 dhe ne duhet te perkujtojme fytyren tende vetem se rama te futi ne liste te sigurte!
  ju qeverisini me berishe krmininelin dhe me bashen, pa permende ilir krylope floririn. do ju vije dallga se shpejti hajna..

 7. bledi says:

  Zoti Erion Braçe! A i mban mend mire ata qe te dhunuan 20 vjet me pare?
  Per vite e vite i ke pasur ne krahun tend dhe i ke perdorur paturpesisht ne fushate, ndonese te dhunuan. Je pare ne fushate ne Berat duke pir kafe me ata. E denoj ate akt kriminal qe te dhunuan para 20 vitesh, por ta kane shperblyer ty dhe PS-se dhe LSI-se duke te mbeshtetur gjate ketyre 20 viteve. E kuptoj qe i ke falur sepse dikush tjeter i ka futur per te te rrahur. Nuk mendoj se eshte zemergjeresi. I fale se i perdore per vota per te trembur qytetaret.

 8. orli says:

  Z.Brace! Ti je nga te paktet zera ne ps qe thua te verteta te pamohueshme, ti je nga te paktet ne ps qe je i ndershem dhe pakorruptuar, po i them ps se normalisht nuk ka me ps por rilindje cadriste, ti thua dhe tregon fytyren e vertete kriminale te sali karaxhicit e partise se tij por edi rama kete fytyre te piste po ja lan me hire a me pahir e di rama.Z.Brace ndoshta jam gabim por per edi ramen me mire do te ishte te lexonte ate letren qe i pati servirur nikoll lehsi tek koha jone dhe te shkonte i vetem ne zgjedhje(jam i sigurte qe do ti kishte fituar)se te bente marrveshje te ndyra si ate te njalave me shtangistin apo kete me shalngjiturin e sales.Ma thote mendja se rilindja cadriste i ka humbur votat e atyre qe besonin se sali karaxhici do shkonte te 313-ta e jo te tepsia e rames!

 9. Lani says:

  Respekt per ju zoti Brace!Te rrenqethen mishte kur kujton gjithe krimet qe ka bere qoftelargu kunder ketij populli dhe ketij vendi dhe me keq akoma kur ky kriminel qe duhej te ishte denuar jo nje por dhjetera here me burgim te perjetshem (pasi per fatin e mire te tij Europa ku synojme te shkojme ndonjehere e ka te ndaluar varjen ne litar apo pushkatimin) ka akoma rol dhe i shkon fjala edhe pas ardhjes se socialisteve ne pushtet dhe 1 milion shuplakave. Ai rron e mbreteron bashke me familjen e tij duke shijuar miliardat dhe pronat e vjedhura anembane vendit,duke kercenuar e shantazhuar te gjithe ata qe mundet,me dhe pa dosje,kurse ata qe votuan per Edi Ramen dhe PS-ne, jane ngopur me luge zbrazur dhe me idene se plaku Mere iku nga pushteti, duke postuar ne vend te tij Like floririn, dhe te dy bashke e sollen vendin deri ketu.Te gjitha pushtetet e “pavarura” jane ne dore te tij dhe tani,me deshiren e Edi Rames moren dhe gjysmen e qeverrise dhe qe diten e pare kerkuan doreheqjen e stafeve te ish-ministrave etj dhe disa e mbajten vrapin pa hyre ne zyre akoma tek doganat e tek tenderat.Durimi i te varferve,te drejteve dhe te ndershmeve ka nje kufi Erjon dhe me duket se kryeministri kete kufi besoj se nuk e ka kuptuar mire,prandaj duhet dikush t’ja kujtoje se nuk eshte ala kart.Dhe me e bukurea eshte se iu dhate me apo pa qellim 50% te komisioneve te vetingut,sikur nuk i njihni se kush jane dhe tani ankoheni dhe ankohemi dhe ne te tjeret,pamvaresisht se e dime qe nuk na degjon njeri.Te jete Lapsus?Sot lexova se dhe Luan leshi(Rama) nuk marrka pjese ne komisionet e reja te vetingut.E shikon se si e lozin lojen Sali-Likja Erjon?Populli thote nje fjale “derrit nuk i thuhet daje”.Megjithate une personalisht e di qe ti aq e ke forcen,se partite tek ne jane parti te njeshave dhe behet cfare do kryeministri,prandaj dhe punet vene keshtu,forumet jane sa per sy e faqe,ose thirren pas pilafit,per te ligjeruar mendimet e njeshave.Perfundimisht,une jam njeri nga ata shqiptare qe te jap njeqind per qind te drejte ty,por qe fatkeqesisht kaq kemi ne dore.Te shpresojme qe ne keto zgjedhje populli,pamvaresisht te gjithave,te kete zgjuarsine te votoje per ti hedhur ne kosh qe te dyja keto palo parti,njera me elite kriminale dhe tjetra me elite dallaverexhinjsh si puna e like floririt…

 10. shoku says:

  Me vjen keq qe ti Erion perdore foton tende te para 21 viteve.
  Ti nuk je me Erioni i 1996, jo ti tani je Erioni i Rilindur i 2017, ku keni bere e po beni gjithefare lloj ndyresirash vetem per te mbajtur pushtetin, pa pyetur ata qe ju dhane ate ( i keni lene ne harres se e kaluat lumin).
  Ti Erion i 2017 shtiresh, Erioni i 26 majit 1996 nuk do ta falte nje gje te tille dhe ti e di mire pse.
  Edhe une kam qene aty ( freshit nga Fieri 20vjeç), por idalet e mia nuk i kam perdhunuar si ti Erion i 2017.
  Ske faj se politika keshtu eshte, kur behesh pale me te do veprosh si ajo.
  Por te lutem, sinqerisht te lutem, mos abuzo me foton e Erionit te 26 maji 1996.
  Lere Erionin e 26 majit te 1996 ashtu siç eshte ne foto; i perlyer me gjake, por te paperyer me ashtu.

 11. KOZi says:

  Ore cfare emri duhet per kete artikull!?? 26 Maj 1996, ok- Brace e kishte pushtetin nga 1998 gjer ne 2005. Presidenti Mejdani i tij,Prokuroret te tijte ,cfare kerkon sot ???

 12. zi says:

  Te pjellet e komunizmit per 27 vjet s’munden te organizonin me elementaren gje ,
  zgjedhje te lira.
  NJerezit, se kane kuptuar akoma se te gjitha te keqiat qe vine nga pas jane ato ,
  zghedhjet e lira.
  Perse????????
  Ti zoteri me gjithe vuajtjen ,urejtjen,gezimin, hidherimin ,sukseset, humbjet,
  mer fryme akoma.
  Po te gjithe ata qe jane bere tashme pluhur per ate; PERSE??????
  Cfare mendojne?

  ;

 13. nardo says:

  O brace, do te kete rrahur ndonje femije…
  te te rrahi nje burre ty morr i ku ,do i ngekehe ne dore…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *