FOTOT/ “Enver Hoxha, nga njëri prehër, në tjetrin”

Kastriot Dervishi, ish-drejtor i Arkivës, ka publikuar disa foto të Enver Hoxhës, që sipas tij kanë natyrë erotike.

“Kjo foto është bërë në Labinot të Elbasanit gjatë kohës që shtabi i përgjithshëm i ushtrisë komuniste, i ndjekur këmba-këmbës nga armiqtë e jashtëm e “tradhtarët e vendit” ishte strehuar atje, në pritje të fundit të luftës së përbotshme. Sikur t’ia jepnim këtë foto për këqyrje ndonjë të huaji, me siguri që do ta përshkruante me nota entuziaste, mbase edhe paska erotike këtë piknik. Ai me siguri nuk do ta dinte se në foto është komisar Enveri dhe ndonjë anëtar i shtabit, natyrisht të ushqyer mirë me kecat bio të Labinotit e të mbathur po kaq mirë me këpucë angleze dhe gjëra të tjera që i hidhnin pafund aleatët gjatë luftës”, shkruan ai për foton e parë.

Ndërsa foton e dytë, Dervishi e komentin kështu:

Komandanti legjendar, nga prehri në prehër

Në vijim të fotos të djeshme të bërë gjatë “epopesë së lavdishme të luftës nacionalçlirimtare që zhduku apo nxorri jashtë luftimit 70 mijë ushtarë armiq dhe tradhtarë të vendit”, një tjetër foto e komandantit legjendar, por me prehër tjetër, atë të Spiro Kolekës. Edhe kjo foto është një kornizë e mirë që tregon një ditë të këndshme maleve me blerim mbuluar të disa burrave të zbukuruar me ndonjë kobure brezi apo armë të gjata që mezi i mbajnë në dorë. E quaj me vend të përmend edhe fotografin, se i takon e drejta e autorit. Ai është shoku Miladin Popoviç, mentori dhe drejtuesi i Partisë Komuniste të Shqipërisë në vitet 1941-1944”.

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/enver-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/enver-1.jpg","attachment_id":"692346"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/enver-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/enver.jpg","attachment_id":"692348"}]

33 komente në “FOTOT/ “Enver Hoxha, nga njëri prehër, në tjetrin””

 1. Dule Gabeli says:

  Cfare jane keto lajme,kush i nxjerr keto se eshte turp per Gazeten Tema te bjere kaq poshte.
  Njihet boterisht qe burrat ne Shqiperi puthen nga 4/5 here dhe para viteve 90 cdo njeri bente perqafime te tilla ,thjesht si akt i shprehjes se afrimitetit shoqeror me nje person tjeter pa i shkuar kujt ndermen per bythe.Vertet mendoni se kishte pederaste aq te forte sa te na mbanin per 50 vite nen kemben e tyre..Po nxorret dhe Enverin pederast athere nxirrni dhe stalinin dhe maon e te tjere qe ndiqte Enveri.
  Ne ka pederast e pusht ne Shqiperi ata jane sali qen derrisha,lulu serbi,dhe ilir hajduti.

  1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

   hahaha,i hante suma sunitit Laver…………..allah uakbar!

  2. Grigor says:

   Ke shume te drejte o Dule.
   Ky Dervishi me prejardhje nga Turkmenistani, qe na qenka bere edhe Drejtor Arkivi duhet hequr nga puna dhe duhet proceduar sepse nuk eshte bere drejtor per te dale ne gazete e per te na bere qyfyre. Nuk i plasi njeriu se kur doli ne fotografi Enver Hoxha, por menyra e te arsyetuarit qe ka ky eshte shume katunareske, e barabarte me kete trapin ketu poshte qe i thote vetes Lugat dhe nuk di as te shkruaje shqip.

   Dervish turkmeno-katunari na nxirrka nje teori qe po dole ne fotografi nuk qenke per lufte. Dmth kur dilnin ushtaret amerikane ne fotografi ne Afganistan dhe Irak, demek benin palle dhe nuk luftonin. Shiko, shiko, paskan ngrene dhe buke. Ku e gjeten buken keta ne Afganistan moreee!!

   Na mbyten debilat dhe katunaret, por katunaret me te keqinj jane ata qe e kane shtepine ne mes te Tiranes dhe bejne sikur dine shume. I fusin edhe ndonje fjale ltaliane ne mes, per t’u treguar gjoja qe kane kulture. Por ama pak ti germosh, del qe jane bosh fare, sepse edhe ate pak shkolle me pesa e kane marre, me mik. Ja, si puna e ketij Dervishit.

  3. sit... back..and relaks →→→ says:

   Hahahahaha, O Kastriot po bej naj pune o burre mos pergjo enverin ka brima celesit. Hahaaha jane bo burrat me keq se grate, Kastrioti me duket se sa here shko ne banjo i bi me dore duke pa foton e Enverit. Epo c’loqe mban ky dhe.

  4. N. KITA says:

   Ti Gabeli, me siguri nuk di gjë për fenomenin psikolpgjik LIBIDO!
   Përbindëshi Enver me 1000 personalitete.

 2. Lufta says:

  Qeke shume mbrapa ti parafoles. Ai qen bir qeni ka qene edhe gay, e dine gjithe shqiptaret.

  1. Lugati says:

   ne ato kohe kur ishte i ndjekur ne zonat e librazhdit nje familje fisnike na polisi i librazhdit(zogiste) i furnizoje me ushqim me arme …i shoqeroi i hapi dhe rrugen …ca boni xhaxhi kurva mas luftes …ajo familje mire zogiste..mire patriote…mire fisnike….po ishin dhe intelektuale…kishi studiu ne france…e lash mas lufte…djali modh i ksaj familje u torturu dhe vdiq nburg…tjetri nburg gjthe jeten…familja ne internim….ky ishte krimineli ppsh..edhe shokeve te vet te luftes kshu ja boni pjella serbee e dushan mugoshes +miladin popovicit…kto nxirr o dervish…se dote kar ky plera sme interso fare

 3. gjergji says:

  OKASTRIOT nona jote po bo not , se e ke ti mendjen tek kari se ke vite qe qihesh ne byth , nuk kan qen te nje mendje me ty njerzia 70 vjet me par, se dhe ne o debil para demokracis , kur dilnim me shoket rrinim me dor ne qaf , i fusnim krahun njeri tjetrit , se ne at koh nuk te paragjykonte njeri dhe te flije me shokun se nuk ekzistonte homoseksualizmi perveç noj kokrre si ty qe palloheshit mçeftas , kurse ti qe e ke pas qef at mikun qe ne krye te heres dhe brezat qe jan sot mendjen aty e kan , po e kape me dor shokun ta ven kollovar dhe te fusin ne kanale te tjera , siç ti o homoseksual i hershem fut burrat me te rrall te kti kombi , ai qe esht ne kra te ENVERIT o zgjyr esht HEROI POPULLIT BABA FAJA I MARTANESHIT ishte baba ne teqe por patriot , nuk benin te njejten gje qe benin te paret tuaj tek balli qe palloheshin nga gjermanet dhe ne mgjes ndiqnin pulat o kaush o dangall njeri , kur shkruan dhe ti o i degjenerum qe ke mar persiper te hedhesh sa me shum balt mi brezin me te shkelqyer te kti vendi , mbi brezin me te lavdishem qe luftuan dhe çliruan vendin nga nazizmi dhe te paret e tu tradhtar qe luftonin kunder kombit te tyre zorraxhi i ulet.

 4. Demi says:

  Ky Kastrioti kur e arrestuan sepse shau dhe kercenoi Vllahutinin, si nje spurdhjak i vogel i ra trimeria dhe i rane edhe breket, dhe tha, jo skam thene ashtu por kam thene keshtu.
  Nga keta sharlatanet e katundeve, qe erdhen ne Tirane pas 91 me urrejtjen ndaj cdo gjeje qytetare, eshte mbushur rrjeti, gazetat dhe televizionet, por perseri, njerezit dine te bejne dallimin. Keto jane foto te njohura te Enverit. Por edhe fotot e cdo mashkulli e femre para 91 mes shokesh jane te kesaj forme, pa teklif dhe pa prapamendime.
  Udheheqesit e shume vendeve te botes pas luftes se dyte boterore, ne lindje e perendim ne shenje dashurie midis vendeve e kombeve, putheshin ne buze por nuk do te thote se ishin gay.
  Enverin luftojeni per ato qe duhet luftuar por jo per bukuri, trup e per mashkull, sepse eshte nga meshkujt me te bukur qe ka nxjerre Shqiperia. Vajzat brenda dhe jashte Shqiperise binin shakull per te.
  Kurse ky Kastrioti eshte nje debil i shemtuar dhe nuk ka pare dashnore me sy gjithe jeten e tij. Por se ka lindur i shemtuar nuk eshte faji i tij, por as i Enverit.

  1. Plaku Xhuxhumaku says:

   Ti Demo te gjitha i ke mire, vetem ia ke fut pak kot me ate punen e kuqes se Vllahuten e shau nje Katriot tjeter.

 5. sp says:

  Kastrioti meriton fjalet me te renda .enver Hoxha ka qen njeriu me I paster gjeni.kurse ti palco na nxier pederast.turp.tr.vij.nga vehtja jote.ti je qene dhe je nje pleher muti.

 6. populli says:

  E paska pas jaranin leshator Enverka

 7. KORÇARI says:

  Ky që ka shkruajtur këtë qënka [email protected]ë i fshehtë, dhe çdo foto që tregon një përqafim shoqëror e quan homoseksual. [email protected]ëku ka dalë në modë tani, mjafton të shikosh TV dhe pothuajse të gjithë e “pastrojnë KASTRAVECIN” apo e “Rregullojnë Hellin”, pra dhe autori [email protected]ëçpuar me imagjinatë pornografike , imagjinon gjëra të paqena, sigurisht do i pëlqente që Enverit t’ja pastronte ca Kastravecin ose t’ja qëronte ca Bananen (Sepse ishte BURRË simpatik në Rini Xhaxhi) por tani le të “rregullohet” me këto Banankat e tregut,.

 8. Epo kjo pune! says:

  po njeri i ulet mbete o ti qe nxjerr foto nga arkivi qe i kishe detyre ti ruaje… po mire mor ufo se nuk e dime se nga cfare planeti vjen, po ne shqipteri miqte burra perqafohen dhe puthen dhe nuk ka te beje fare me perversitetet qe ke ne mendje. Hajde mo, koha per tu bere vipa me kellira tani… ajo kohe eshte.

 9. shabani says:

  Na vuri ne rresht per nje lere gay may etj

 10. Labi 100% says:

  U qifte qeni nenen ju qe shpifni dhe beni aludimime kaq perverse. .. Sa per bythqir Enver Hoxha ka lene pasardhes qe sot i keni ne PD. .Ju te temes jeni bere per te ardhur keq..

 11. mirel says:

  Ti rruani bolet dhe atje ku eshte

 12. Populli says:

  Duhet te jete gay ky Kastriot Dervishi qe nget vetem kete linje.

 13. SHQIPTAR says:

  Po ç’thua o “lufta”,se kush ishte Enveri e ka tegu koha.
  Nga viti 45 deri ne 80 jane 35 vjet ,aq sa kaluam qe nga koha e zeze e Ramizit e ketej. Te gjykosh ftoht , te krahasosh ,ateher faktet te tmerrojne..! Enveri i Madh e gjet Shqiperine me 90% analfabet per burra dhe 100% per grat( Robert Elsie), e gjet Shqiperine te mbytur ne keneta e moqale, pa shkolla e spitale, pa e pa.., dhe kur thua qe ky BURR udhehoqi nje popull te vogel e qe beri kapercim shekujsh ateher duhet t’i therrasesh mendjes..!

 14. Xhemi says:

  Amon, kush e ka pas bo drejtor arkive, kete rrote k.ari, amon?!
  Fatekeqesi per popullin shqiptar, kush e paska pasur drejtuar Arkiven!!!
  Ne baze te kujt ligji nxjerr keto foto a materiale ky nari, aq me teper tani, qe nuk qenka ne ate post????

 15. Pallatet Agimi says:

  Nuk ka me person negativ se ky qelbesire qe ka abuzuar e vazhdon te abuzoje me detyren. Por abuzim kriminal!
  Ne Europe, luftetaret e luftes antinaziste (te dyte boterore) jane kthyer ne heronj legjendare. Ne Rusi te varin per gjuhe te neperkembesh luften e atij populli. Per amerikanet, anglezet e francezet luftetaret e kesaj periudhe jane lavdija e te gjithe kohrave te historise te tyre. Ne i kemi keta luftetare po kaq te lavdishem, kemi kryer nje lufte nga me te egrat e me humanet njekohesisht dhe me merite te plote jemi radhitur nder popujt fitimtare, trima e progresiste te te gjithe koherave ne glob dhe per “merite” te disa qelbesirave, si puna e ketij ndyresires, perpiqemi t’i largojme nga vetja e te poshterojme vendin tone.
  Nuk ka me turp. Nuk ka me zi. Nuk ka me kohe te korigjojme keto poshtersira qe na kane bere “intelektualet” me perverse si puna e ketij Kastriot muti e ne i durojme. E perse te qendroje rinija ketu? Te lexoje se luften patriotike me legjendare ne historine boterore e paskan drejtuar homoseksualet? Qenkemi nje popull i vuajtur, por pa dinjitet, pa karakter, i neveritshem, pa bese e per me keq pa te ardhme.

 16. Xheladin Dervishi says:

  Po ti, ish drejtor i arkivit shteteror, me zanat profesionist, ne sa bole ke hipur e sa mut ke ngrene per t’u bere drejtor arkivi dhe mbi te gjitha, sa vazhdon te hash e te gjunjezohesh tani mentoreve te tu qe te japin buke? Ik ndro emrin legen se Kastrioti ska lidhje me ty, ti shume shume mund te quhesh Xheladin, fare e keqe e osmanllareve te djeshem e te soçem.

 17. komunisti says:

  Sa ju djeg bytha Enveristave per figuren gey te komandatit
  duan te mbulojne mutin me shurre ,po ja qe e verteta nuk mshihet
  plasi syte shikoje si ka dale ne krahet e leshatorit

 18. i larguari says:

  Mbase ishte edhe pederast Enveri – nuk ve njeri doren ne zjarr per kete, por ketyre tipave si ky dervishi jua qiu mire nenat Enveri dhe po vazhdon edhe sote t’ju qije motrat e gocat – jo ai vete tani – por duke perdorur partite e dobicave qe partia e Enverit i “rriti dhe i edukoi” dhe ju la pushteting perfshi Berishen, Nanon, Meten, Ramen, Bashe e kompani! Jane bijte e tij qe po vazhdojne akoma te qine ne Dervishet me shoke ne Shqiperi edhe sot e kesaj dite!

 19. Ahmet says:

  Me duket truri i disave ketu peshon sa nje tru gjeli…. ne secilen fotografi, ne secilen veprimtari, ne secilen hap te jetes te Enver Hoxhes dhe te periudhes sa ai luftoi kunder pushtuesve e tradhtarve te vendit, por edhe shtetin qe e nxori nga mjerimi e padituria e percjellin hijenat me Llupe ne dore t’ i gjejne ndonje gabim … analizone ju lutem ” nga prehri ne preher “!!!
  ” Nga prehri ne preher ” kush e cliroi Shqiperine ju lutem, kush i ngriti shkollat, univerzitetet, kush i detyroi t’ i njihnin kufijt e Shqiperise, kush ngriti bujcesine, blegtorin, kush ngriti fabrika, uzina … kush e ngriti gruan ne nivel te njejte me burrin ( analizone gjendjen e gruas sot ne disa vende te Shqiperise ).
  Te mos e zgjas me shume, mos e turproni veteveten me perralla femijesh sepse krimbave askush nuk u beson.

 20. shaqo says:

  Ky Dervishi here pas here publikon dokumenta te vjedhura ne arkivin e MBrendeshme, por a eshte e ligjeshme publikimi i dokumentave te tilla ne menyre jo institucionale dhe nese jo, ai duhet te penalizohet, eshte vjedhur arkivi ka abuzuar me detyren si drejtor i arkivit. Keshtu “humbin” dokumenta arkivore me interes per historine e Shqiperise, sic ndodhi me arkivat e shtetit dhe hipotekat mas viteve 90 ,qe sot me siperfaqet e dhena per pronare nga jugu ne veri e anssjelltas na del siperfaqja e Shqiperise mbi 50.000 km2.

 21. Demi says:

  Ja si shpjegohet që Enveri ja bëri marmidën fërtele ballistave si në dhe pas lufte

 22. Besniku says:

  Nuk ka ligj qe t’i denoje keta maskarej qe abuzojne hapur me detyren!?
  Sa per rolin e Enverit vetem te lexohen komentet per te kuptuar çfare perfaqson ai per vendin.
  Sa do qe u perpoqen ne 27 vjet, figura dhe vepra e tij , kane marre vlera me shume. Kjo sepse keto 27 vjet kane vijezuar qarte se kush ka luftuar dhe menduar per Shqiperine e shqiptaret e kush eshte armiku I tyre.

 23. CUBELI says:

  O’ Ka(r)striot ke degjuar gje per nje foto te gruas tende me Fecor Shehun ne kavalishencen e MPB ne Durres????!!!! apo do thuash “shpifje te ndyra”.

 24. edi usa says:

  oooo injorante keto qe ai futi ne burg ishin njerez qe u rrjeshtuan me ballin apo me kundershtaret e tije dhe donin ti merrnin pushtetin ne 90 sali shpella me derrat qe ishkuan prapa vrisnin kedo qe su vinte atyre prapa kjo ishte pddddd sa per burgjet dhe cdo gje ajo dihej se cdo gje u mur me lufte ne 44 , fukarai su fut ne burge , po ju dhane pronat e atyre qe ishin te pasur edhe sot tjua marrin pronat e atyre dhe tjua japin te varfereve ci duan te pasurit nga 30 vila kur fukarai ska nje me fut koken keto duan nga 20 vila njerez jemi njesoj pse ca duan kaq pasuri , sa per homo ne foto ne ate kohe nuk njihej fare lgbt po keto keshtu duan ta tregojne se ashtu e mbajne ne pune keto te ballit te sotem se para 90 kan qen ne burgje per agjitacion

 25. Albann says:

  Makineria e shplarjes se trurit qe e krijoi Enveri per interesat e tij vazhdon punon,natyrisht ka nderuar krah.Sot ajo makineri eshte kunder imazhit te tij.Me vjen vertete gjynah per artikullshkruesin. Nivel medioker arsyetimi e analizimi.
  Per sqarim:Ne mentalitetin ballkanas,lideri kur ben foto ze me shume hapesire…dmth nese eshte i pari mundesisht shtrihet,nese eshte prapa hedh krahet mbi supet e shokeve .Ne te gjitha rastet ndervepron me nje ose dy persona ne krah si per te treguar epersine,madheshtine.
  Enveri s ka dyshim qe vuante nga ndienja e madheshtise. Ne kontrast me te artikullshkruesi vuan nga ndienja e inferioritetit. Perpiqet te ofendoje,shpife ne menye qe te zvogeloje figuren qe i ka zene pamjen,qe e ka vendosur ne hije. Te qenit inferior dhe nevoja per tu ekspozuar con ne cekuiliber qe shfaqet ne formen e ketij shkrimi “perbaltes”. Nderkohe qe Enveri krijonte miqesi,ofronte dashuri per “inferioret” per tu afirmuar, sponsorizuesi i shkrimit krijon ftohje,armiqesi, atakim “superiori” per tu afirmuar. Pra kemi dy qasje nje pozitive nje negative sipas statusit te personit.
  Dhe se fundmi faleminderit qe na kujtoni e rikujtoni inferoritetin qe ndieni ndaj imazhit te Enverit.Shkrime te tilla tregojne se sa xhelizi krijon e sot figura e tij.
  Fjalet e nje lideri ndertojne mrekullira….Fjalet e nje mediokri te bejne te nxjerresh zorret e barkut.

  1. PidhiISateme says:

   Po ca thua o Albann, Enveri nje bytheqire muti ishte, ti thua jo po terrci jo po verrci.

 26. N. KITA says:

  E nderuara redaksi!
  Mendoni për autoritetin e gazetës e mos botoni reagimet e ultrabarbarëve…Më vjen të vjell….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *