Itali-Shqipëri, Policia ndalon për 5 vjet hyrjen në stadiume të 70-të tifozave shqiptar

Policia e Palermos passhqyrtimit të videos ku tifozat shqiptar shkaktuan disa incidente në stadiumin ‘Renzo Varbera’ në ndeshjen Itali-Shqipëri, ka marrë sot vendimin ndaj 70 tifozave shqiptarë.

Policia e Palermos ka vendosur që të ndalojë për 5 vjet hyrje në të gjitha stadiumet

të cdo lloj kategorie për 70 tifozë shqiptarë të identifikuar nga autoritetet italiane.

Vendimi gjithashtu përfshin dhe zonat pranë stacioneve hekurudhore, hyrje-daljet e autostradave, pikat e takimit pranë porteve e aeroporteve, apo vendet e tranzitit për tifozeritë.

Të gjithë tifozat janë pjesë e grupimit “Illyrian Elite” të cilët ndërprenë për disa munuta ndeshjen e 24-marsit për shkak të hedhjes së fllakadanëve në fushën e lojës.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Itali-Shqipëri, Policia ndalon për 5 vjet hyrjen në stadiume të 70-të tifozave shqiptar”

  1. enter"" says:

    Bravo policies Italiane per kete veprim kunder ketyre 70 shqipove te ndyre

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *