Kreshnik Spahiu shpërthen ndaj Bashës: Më preve në besë…

Aleati i Bashës, kreu i Aleancës Kuq e Zi, Kreshnik Spahiu ka akuzuar liderin e PD-së se ky i fundit e preu në besë.

Pas takimit që zhvilloi me liderin demokrat, Spahiu pohoi për mediat se deri më tani nuk është rënë dakord për listat e kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit.

Ai lëshoi ndër të tjera dhe një deklaratë, ndërsa tha se largohet nga politika nëse nuk përfaqësohet në zgjedhje.

Ka një orë kohë që të na kthejë përgjigje.

Sakrifikuam partitë për të dhe na preu në besë.

Largohem nga politika nëse nuk përfaqësohem në listat e PD”, tha Spahiu.

“Kemi qenë në një betejë ku kishim tre marrëveshje. E para ishte ajo e Republikës së Re duke përmbysur Edi Ramën si kryeministër. E dyta erdhi si pasojë e një krizë të rëndë mes Bashës dhe Ramës, e cila i hoqi mundësinë partive për t’u regjistruar në zgjedhje.

Dhe kemi një marrëveshje të tretë që ne si parti opozitare firmosëm të mos regjistrohemi në KQZ nën premtimin e Bashës se do të përfaqësohemi në listat e PD.

Pra duke ndjekur një taktikë elektorale, duke u grupuar nën logon e Partisë Demokratike. Që nga ajo ditë, unë nuk e kam konsideruar si Pazar të gjëse së gjallë listën sepse kam qenë nën garancinë i cili lidhi besën me kuqezinjtë në çadër për 90 ditë.

Ju keni qenë dëshmitarë që kuqezinjtë ishin boshti i kauzës.

Por edhe në besëlidhjen e zotit Basha që të gjithë ne do përfshiheshim në lista sepse po vetësakrifikoheshim.

Kam pasur një bisedë me liderin e PD për të cilën nuk kemi rënë dakord. Kemi parashtruar disa parime të cilat unë nuk mund t’i tradhtoj përballë njerëzve që më kanë ndjekur për 6 vite në protestat kundër PS dhe PD.

Kemi rënë dakord që pretendimet e Aleancës Kuqezi, Basha ti konsultojë me kolegët e tij dhe ne këtë situatë të vështirë ta kapërcejmë dhe PD ta diskutojë brenda 60 minutash me kryesinë.

Po kalojmë një situatë të vështirë sepse unë futa qindra aktivistë nën besën e Bashës se në luftë do të shkonim sëbashku dhe do të ishim të pandarë.

Mbetem i mendimit se në këto 60 minuta do të reflektohet. Përndryshe do jap dorëheqjen dhe do tërhiqem nga politika”, tha ai.

Por Basha i ktheu përgjigjie.

REMOTE_ADDR:[]

28 komente në “Kreshnik Spahiu shpërthen ndaj Bashës: Më preve në besë…”

 1. Katundari digital says:

  Beqiri largohet nga politika si do bejme pa te😂🤣😂🤣😂🤣

  1. tfgs1 says:

   BESE sunitesh……..!!!!

   1. XheJ eN Bi says:

    Që të dalësh, duhet të kesh hyrë,po kur nuk ka hyrë si mund të dalë.
    Këtë e kupton dhe bufi e si nuk e kupton Nik -laraska.

 2. Metush Perzereni says:

  Aman Niku, mos u largo se na fike or burrë!!

  Po ç.fare bese ka kush me Ty more spurdhiak?

 3. Nik Sorra says:

  wow wow wow fundi botes erdhi , mos ik mos in na fike , si do beje Shqiperia pa ty , po u largu Sorra tre dite zie kombetare

 4. lavdosh says:

  si do na veje halli po u largua Niku nga politika!
  Te ngrejme nje cader dhe te protestojme per padrejtesine me te madhe te shekullit
  O burra me vrap
  Niku me siguri nuk ka me fonde nga burimet e pista te Berishes dhe nuk ka ku veje
  A ju kujtohen shetitijet e Nikut dhe te militanteve te tij me 2013

 5. albani says:

  Ja dhe nje fatkeqesi tjeter per shqiptaret dhe per Shqiperine: Largimi i Kreshnikit nga politika!
  A e mendonte njeri ne bote nje gje te tille? Never!

  Ah more Kreshnik c’na bere!

 6. Edi says:

  Po MOS i thuaj keto lajme keshtu se do na kapi nei diarrea,po avash avash qe te ta fusim vetem ne pordhe…

 7. Albamich says:

  🙀👻👺😱😳🤠🤡😫💩🙀😹😢😂
  E mjera Shqiperi, cfare politikane mban ne gji!

 8. enter"" says:

  E kam thene para pak vitesh,
  Kreshniku kuqalash, shko e pirdhu

 9. neseba says:

  O njerëz, po rrezikohemi nga apokalipsi, mbushjani mendjen Bashës të futi Nikun në listat e PD-së, ndryshe bota nuk do të ekzistojë më!

 10. shqiptari says:

  Si do ti vej halli vendit tone tani? Na more me qafe more Nik koqja.

 11. Tarrasi says:

  mos.tani do permbyset bota.si do bejme ne tani pa KRESHNIKUN ne Politik.

 12. Niku tjeter jo ky trapi says:

  MOOS. Lajmi me i keq qe kam degjuar. Po tani…? cfare do te ndodhe. A do te behen zgjedhjet? do mbijetoje Shqiperia?
  sidoqofte Nik mos u dorezo. Ne mendjen e shqiptareve ti do te mbetesh ai kaqol qe shetiti me kale ne sheshin Skenderbej. Ai qe vezhgonte kufijte me Greqine me dylbi. edhe pse Don Kishoti ka vite qe ka vdekur, ti ishe meshirimi i tij ne shekullin tone.
  Une e kuptoj qe te vjen inat se si Sanco Pancoja ta futi, por mos u merakos se edhe ai pas pak do te ndjeke pas.

 13. ak47 says:

  no coment, u pastrua nje baj…

 14. optimizem per vendin says:

  Fatkeqesi per vendin largimi i Kreshnik Spahiut nga politika. Filloi zbrazja e shushenjave qe mban ky popull.

 15. fatjon says:

  Me vjen keq per Kreshnikun,i mbushur ne lot u shpreh per largimin e tij ne emisionin zone Lire te Arian Canit. Ne Diber u tregove kastravecin socialisteve qe ne fillim te mbeshteten ne kauzen tende,por kastreveci i Dibres te erdhi nga pas dhe ne fund ate ta futi Sali Basha

 16. Apo jo? says:

  Mos e quaj veten Kuq a Zi se na vjen per te nxjerre zorret.
  Pasi i bete keto marrveshje per te shfarrosur partite tuaja fiktive, perse nuk dolet ne nje konference e ta merrnin vesh te gjithe kete pazar te qire.
  A se harrova, luften e sat eme.

 17. Shqiptari nga Kosova says:

  Pa pa pa paska kris qameti…! O Edo , shiko mor burr beja nje vend ne listen e PS-se se si do i vej halli kesaj pune pa kreshnikun e maleve..!

 18. fieraku NGA ferrasi says:

  Mire vlora dhe berati
  Po tepelena c’ pati?
  Cpaskan ko.entuesit socialiste qe i turren kreshnik spahise?

 19. skenderbeu says:

  Eskortat jane me te respektuara se TY dhe Lulzim Basha sepse nuk e mohojne ate qe bejne..ndersa ju qepeni cdo dite per te bere virgjereshat…. Do keni dhe te tjera shoqe pas 25 qershorit..mos u ligesgtoni….do ju cojme ne Iran.

 20. malo mokra says:

  Kjo parti “anti Berisha” u projektua nga Berisha ne vitin 2013 per tju ngjitur PS si nje tumor me pasoja shkaterues.
  Intuita dhe nuhatja e Rames e pa gabushme.
  Fondet e partickes se tij I paska paguar gjithenje Berisha.
  Tani plerave te PD nuk u duhet me Keric Spahiu.
  Ska me para, ska me parti.
  Fundi I lavdishem:
  -molla e kalbur Spahiu perfundoi ne koshin e plerave te shqupit-.

 21. besniku says:

  Dicitura e Fotos:
  Perqafim i zjarrte, gjithe dashuri, por me gisht ne bythe!

 22. Besi says:

  Po kush ishte ky!?!?!?!

 23. Aseni says:

  Si eshte ajo shprehja: kush I ben gropen tjetrit, bie vet Brenda. Vajte te rrezoje Ramen, re vete. Nuk je I pari e as I fundit qe e peson.

 24. arbeni says:

  Para nje muaji kam debatuar ne fb me vellain e Kreshnikut.Arsyeja ishte sepse une kritikoja bashkimin e kreshnik djalit me renegatin sali bërisha.Une e quaja turp bashkimin e tij me kauzen per te shpetuar ate qe dikur ja futi sa krahu kreshnik djalit.Une midis te tjerash i kam thene se me veprimin e tij kreshniku tradhetoi shpresat e shume shqipetareve qe iu bashkuan levizjes kuqezi,se ai po na zhgenjente duke u bere servil i nje te pabesi si saliu.Me argumente boshe ai dhe te tjere mundoheshin te bindnin kritiket e ketij. bashkimi me mikun e Fazlliçit serb,me kriminelin dhe te pabesin sali.Ashtu siç na zhgenjeu ne qe i besuan kreshnik djalit,ashtu do zhgenjehet edhe kreshnik djali.Dhe fjala ne doli.Me kete mesazh i dergoj nje fuck off vellait te kreshnikut dhe vet kreshnikut.Kreshnikut as Edi Rama nuk i ka faj,sepse me nje deputet qe is afrua ai do ish i faktorizuar sot ne politike.Mendoj se edhe kreshnik djali eshte andej nga vjen saliu,pra nje i pabese.Mendoj se mire e gjeti legenin!

 25. Jojo says:

  Hahahaha 😂😂😂😂😂 si tha ajo :
  U çu kënaqa…
  këto komentet njëheeeere!!! Fiks!

 26. Jojo says:

  Hahahaha 😂😂😂😂😂 si tha ajo; u çu kënaqa!!
  Këto komentet njëheeer.. fiks!!! 😂😂😂

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *