SEMUNDJA: Ndërron jetë deputeti i LSI-së

Deputeti i Lëvizjes Socialiste për integrim, Gjovalin Kadeli, ka ndërruar jetë.

Deputeti i qarkut të Lezhës u shua në Itali, pas problemeve shëndetësore.

Deputeti Kadeli vuante nga pankreasi akut.

Ai ka qenë deputet i dy legjistraturave.

Kush është Gjovalin Kadeli?

Gjovalin Kadeli është deputet në Kuvendin e Shqipërisë.

Kadeli ishte deputet i Partisë Socialiste para zgjedhjeve parlamentare të 23 qershorit 2013.

Ai nuk u përfshi në listat e kandidateve për deputetë të Partisë Socialiste për zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit 2013, për shkak të kontradiktave me kryetarin e Partisë, Edi Rama.

Pas largimit të Lëvizjes Socialiste për Integrim nga koalicioni qeveritar me Partinë Demokratike ai votoi pro ndryshimeve në qeverinë e Partisë Demokratike.

Si shpërblim Partia Demokratike e përfshiu atë në listat e saj të kandidatëve për deputetë nga ku ai zgjodh deputet i Partisë Demokratike. 

Ai premtoi se nuk do të largohej nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike.

Mbas marrjes së mandatit të deputetit ai u largua nga Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike dhe iu bashkangjit Grupit Parlamentar të LSI-së.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “SEMUNDJA: Ndërron jetë deputeti i LSI-së”

  1. Luku says:

    Tradhetar!!Rruge te mbare te kesh..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *