Rama ngushëllon familjen e deputetit: E admiroja, nga hiçi u bë personalitet i Lezhës

Kryeministri Edi Rama ka shprehur ngushëllimet për vdekjen deputetit  të LSI-së Kadel Gjovalini.

Shefi i qeverisë shpreh konsiderata të larta për deputetin e Lezhës të cilin e quan si një njeri të admirueshëm për ambicjen pasi nga hiçi u bë një personalitet për qytetin që përfaqësonte në parlament.

“Miq, kundërshtarë, kolegë, po pavarësisht dallgëve në marrëdhëniet tona, Gjovalini ishte gjithnjë për mua njeriu i admirueshëm për ambicien e tij dhe faktin se nga hiçi, ai u bë me përpjekje e sakrifica të mëdha, një personalitet publik i Lezhës.

Me keqardhje thellësisht të sinqertë, mora lajmin për vdekjen e tij dhe nuk gjej fjalë për të ngushëlluar fëmijët që pas nënës humbën edhe babanë…

U prehsh në paqe Kadel!” shkruan Rama në Facebook.

REMOTE_ADDR:[]

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *