Basha krasit grupin parlamentar të PD-së, ja 26 emrat që nuk rikandidoi

Kreu i PD-­së, Lulzim Basha tha dje se vendimi për listat ka qenë mjaft i vështirë. Mirëpo, në listat e reja të PD nuk janë 26 deputetë që u zgjodhën në listat e vitit 2013.

Në lista ka plot të rinj, mirëpo shumica e grupit aktual të PD­-së nuk është më.

Më poshtë janë emrat e deputetëve që nuk u rikandiduan.

Asllan Dogjani

Kastriot Islami

Keltis Kruja

Majlinda Bregu

Myqerem Tafaj

Bedri Hoxha

Roland Keta

Igli Cara

Kosma Dashi

Bedri Mihaj

Arben Imami

Arbiola Halimi

Eduard Selami

Genc Ruli

Eleina Qirici

Gjergji Papa

Ridvan Bode

Mimoza Hajdarmataj

Albina Deda

Gjovalin Bzhetaj

Jozefina Topalli

Irma Kopliku

Astrit Patozi

Liljana Elmazi

Mhill Fufi (u largua nga PD)

Mesila Doda (u largua nga PD)

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Basha krasit grupin parlamentar të PD-së, ja 26 emrat që nuk rikandidoi”

 1. boom says:

  Ja u futi Sala. Ne fillim ju vuri kryetar nje kukull te tij dhe tani me ane te kukulles ju hoqi edhe nga listat. Vazhdoni e puthini b.the liderit Sali Kim Jong Un.

  1. PPSH says:

   Problemi eshte se nuk ka Veting apo reforme te beje Shqiperine demokratike kur nuk ka demokraci perbrenda partise kur Kryetari heq e ve ke te doje , nje dite pse jo edhe gjithe fisin e tij se kete te drejte e ka nga Kushtetuta. E kush nga keta kantidate do guxoje te kundershtoje apo te shpreh mendim te lire.Dihet se cndodh ne LSI qe e ka ne dore Sheiku Ilir Meta dhe kush jane deputetet apo njerezit e tij, kukulla ne sherbim te Biznesit Privat LSI. Apo PS ku EDRAMA ben ligjin.

 2. Enver says:

  E njifni orjanan pampurin o njerez? E ashtuquajtur psikologe , eshte vetem nje psikopate,,,,, mjere PD.

 3. Orli says:

  Si minjet nga termeti iknin nga parlamenti kur ju thoshte sali karaxhici,tani do bridhni si minjet neper kanalet e ujrave te zeza por shqupin nuk keni per ta gjetur o minje te perjashtuar nga kryehaleja shqup.

 4. erzen says:

  Moooos , nuk mund të hiqet Kaçi.!

 5. liria says:

  Uuuu, po Liljanen e Abedinit apo e çove ne thertore per mish? Po ajo nuk rreshte ne çader pa nxjerre nga goja ereqelbet gjithe ato llafe, ku vane.

 6. kombi says:

  KETA TE RINJTE ,DO TI PUTHIN BYTHEN SALI PROTOPAPES.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *