Dedikimi prekës i Ben Blushit për Patozin: Do t’i mungosh parlamentit, por beteja vazhdon Astrit….

Ben Blushi ka bërë një dedikim prekës për Astrit Patozin, pasi ky i fundit u la jashtë listave të kandidatëve të PD-së për zgjedhjet e 25 qershorit, nga ana e Lulzim Bashës.

Në mëngjes mora vesh se kolegu demokrat Astrit Patozi nuk do jetë në Kuvendin e ardhshëm.

Astrit Patozin e kam patur kundërshtar, por megjithatë ishte nga njerezit e rrallë që e dëgjoja kur fliste.

Besoj se parlamentit nuk do ti mungojë një demokrat më shumë por demokratëve të paktë në atë Kuvend do tu mungojë një mik më shumë.

Megjithatë beteja vazhdon Astrit.

Nëse e pranon do flas edhe për ty, megjithëse ti s’do jesh aty për të më thënë: Ben u mbyll ndërrmarrja, puntorët ikën në shtëpi”, shkruan Blushi.

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Dedikimi prekës i Ben Blushit për Patozin: Do t’i mungosh parlamentit, por beteja vazhdon Astrit….”

 1. optimizem per vendin says:

  Fute ne listen e libres tende, Ben po te vjen shume keq se parlamenti nuk eshte skuader futbolli, por busulla nga ku shqiptaret presin shtet, mireqenie prosperitet, qetesi. Po ti ke 20 vjet aty dhe kujton se parlamentin e ka krijuar Koçua. Lumi qe mori kete vend me njerez si ti.

 2. Fatosi-kosove says:

  Populli thot se vetem kafshet pertypen kur ju theret shoqja!
  E nisa keshtu pasi patozi,Bregu,Selami,por edhe topalli,bode e disa te tjere kane hedhur valle kur jane vrare hajdari,Pashko,Olldashi e veqmas Haklajt,prandaj uroi qe ky rast ti kete zgjuar jo vetem ata,siq e zgjoi kreshnik spahiu dhe u bind se dyshja e PD-s pos qe jane te pabese jane edhe vrases,prandaj ne kete moment me rendesi ka qe keta jane gjalle dhe te fillojne te mendojne si nejrez,dhe krejt ne fund veqmas Bregu e Selami duhet te ndihen krenar qe nuk jane ne te njeten liste me vrases dhe grekun dulle e serbin fazlliq,kurse shqiptaret tash e kane fare te qarte se ke duhet votuar,keta jane sali berisha e lul basha qe ne shqiperi i kishte lane millosheviqi,prandaj i gezofshin ata qe duan serbine dhe greqine e jo shqiptaret.

 3. baro says:

  Harrove, mor Ben i vogël se ky Patozi, bashkë me Ylli Rakipi dhe Olldashin, ishin ata që themeluan me paratë që u dha Berisha gazetën terroriste “Albania”?! Mirë Ylli se një cop leshkoje ishte dhe mbeti, por Patozi ishte kryeredaktor i saj. Ndotën me atë të përditshme informative emrin e Konicës dhe i lanë shtypit shqiptar emrin e më të ndyrës media të shkruar. Ah mor Ben, si harrove se sa ndikuan ata në vjedhjen e masakren e zgjedhjeve 26 maj 1996?

Lini një Përgjigje te baro Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *