E sigurtë për humbjen përballë Ramës, shkrimtarja e njohur kundër listës së Bashës: Kush do ta bëjë opozitën?

Shkrimtarja e njohur Flutura Açka ka shpërthyer kundër listës të kryedemokratit Lulzim Basha me kandidatët për deputetë në garën e 25 qershorit.

Në një postim në faqen e saj në FB, ajo reagon ashpër kundër vendimit të Bashës që la jashtë ish­kryeparlamentaren Jozefina Topalli dhe emra të tjerë të njohur të demokratëve.

“Unë nuk di kush do të bëjë opozitë, se të bërit opozitë do edhe sharm edhe mend edhe ndershmeri, veç në paçi vendosur të bashkëqrverisni me bijtë e atyre që pagëzuan komunizmin, pa kerkuar ndjesë kurrë” – shkruan ajo.

Postimi i Açkës:

As nxjemje nuk bëhet me këtë listë…

Unë nuk i di problemet e partisë, por di se Jozefina Topalli ka qenë një opozitare e vërtetë, ndër të paktat që bënte opozitë në këto katër vite, kur të tjerër flinin.

Ndër të paktat që ia ndryshoi hijen e rëndë asaj godine me sharmin e saj. E para që mundi të thyejë protokollet e ftohta dhe e hapi derën për artistë, mjekë, shkencëtarë.

E vetmja që nuk u përfol në popull si ‘xhepiste’ e shtetit në pozicionin e saj.

Unë nuk di kush do të bëjë opozitë, se të bërit opozitë do edhe sharm edhe mend edhe ndershmeri, veç në paçi vendosur të bashkëqrverisni me bijtë e atyre që pagëzuan komunizmin, pa kerkuar ndjesë kurrë.

Keqardhje, PD nuk ka nevojë nxemje për në pushtet, por të marrë pushtet!!!

 

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/flutura-acka-1-150x150.jpg","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/flutura-acka-1.jpg","attachment_id":"693347"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/topalli-150x150.gif","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/topalli.gif","attachment_id":"693348"}]

19 komente në “E sigurtë për humbjen përballë Ramës, shkrimtarja e njohur kundër listës së Bashës: Kush do ta bëjë opozitën?”

 1. zana says:

  E dashur Flutura,
  Respekte per shkrimin tend. Ke shume te drejte dhe nuk i heq asnje presje shkrimit tuaj. Z.Jozefine jo vetem beri opozite dinjitoze por vjen edhe nga shtersa e te persekutuarve te cileve ju iku nje ze dinjitoz. Listat do riperterihe, por jo ne kete menyre, veçanerisht per Jozefinen ndje merzi dhe keqardhje. Jam vete e persekutuar dhe e di se çdo te thote te mbrosh kauzen e tyre.
  Megjithate koha do ta tregoje.
  Respekte Flutura zeri i pare per te mbrojtur te drejten dhe dinjtetin.

  1. O.Pamuk: muslimonet shqipfoles jane vazhdimi i identitetit turk ne Evrope..... says:

   29 maj 1453, PUSHTOHET dhe Tjetersohet Konstantinoupoli !
   564 vjt qe kjo rrace e ndyre njethundrake shkeli token kristiane……………….

  2. Prefesori says:

   Shkrimtarja e njohur !!!! per hunden e saj gjigande, o Mero aman, merru me politike jo me kritike letrare.

   1. Fshatari says:

    Kur behet nje test per mendjen,te nxjerin ca foto dhe ti duhet te thuash cfare te Kujton.
    Kur shoh Flutura Acken me kujtohet …Picka.
    Mos valle nuk jam mire ?

  3. Grigor says:

   E nderuar Zana

   Neqoftese beson me te vertete se Josefina Topalli eshte “e ndershme dhe opozitare e vertete”, atehere te rrosh vete, se mendja …. aha, te ka lene.
   Opozite mund të bente Eduard Selami, por as Josefina dhe as Majlinda Bregu qe akoma mbajne Berishen si liderin shpirteror te PD-se.
   Sa per dijeni, edhe per kete Flutura Torollaçkën, opozite ka kater vjet qe nuk ka.
   Opozite mund të bente Bamilr Topi gjithashtu, I cili pati guximin te dilte kunder Katunar Berishes.
   Ndersa Josefina keto kater vjete vetem mbeshtet Berishen dhe mori shperblimin.
   Por si ka mundesi qe edhe Flutra Toroll Açka nuk e paska marre vesh qe opozita ka kohe qe vdekur. Neqoftese se kjo beson tek Josefina, atehere te rrije e qetë sepse kryetarja e bashkise se Shkodres Voltana Ademi eshte “motra” e Jozefines dhe mund ta beje ajo opoziten me trapllekun e saj.

 2. WEB says:

  Ajo që të bën për të qeshur nuk janë këto lloj artikujsh që mbushin mediat këto ditë,por fakti që vazhdon që flitet dhe shkruhet akoma për opozite.Në një vend normal kjo opozite duhej të kalbej në burg ,që kur hajdutët dhe horrat konsiderohen opozite?

 3. Mersin says:

  Zonja Acka ose nuk e kupton ose nuk do ta kuptoje qe PD me Berishen ne krye eshte pasardhese me e drejtperdrejte e ishkomunisteve se PS. Kjo e fundit ka mbartur me teper kusuret dhe eshte perdorur nga Berisha per tu kamufluar. Po si mund te jete nje person si Berisha perfaqesues i te djathtes!? Prandaj ne PD as ka pasur dhe as do te kete vend per Jozefinen dhe ish te djathten reale.Shihni cfare beri me te persekutuarit dhe gjykoni.

 4. Shqiptari i ILIRISE. says:

  Si ka mundesi qe Luli nuk kA vene ne liste kete Kacken qe K/ministrin e saj hollandez nuk do ta duronte sic durojne shqiptaret Ramen?Hahahahahahah…….
  Pale kur mi ben elozhe Jozefines…..me e kap per zhelesh me e nxier perjashta.
  Kjo katunare qe nuk ja p……njeri nuk le rast pa thene brockulla qe te bjere ne sy.
  Po ik moj mil ndonje dhi nga katundet e Librazhdit nga ke dale!

 5. Sali viçi doli says:

  Moj flutur ku ei din ti që PD–ja do mbetet në opozitë që i thua se kush do nëjë opoxitë? Jo flutur luli fo bëhet kriministër prandaj e bëti çadrën e plasmasit . Prandaj mos u nxito se nuk i dini të gjitha . Xha saliu nga viçi doli

 6. ali says:

  E kush e din a ka qene apo jo xhepiste, a e tregojne xhepistat njeri tjetrin.
  Keto jo xhepa po thase kane vjedhur, tjeter gje qe ndryshojne nga ato qe kane perla kamione me pare.
  Por me nqs do te ekzistonte drejtesia te dy palet vendin e kane ne burg, per te vuajtur simbas demit qe i kane bere popullit, prones
  publike dhe vendit ton.
  E kemi nje te keqe ne shqiptaret qe harrojme shpejt keto hajdute, dhe nuk harrojme nqs dikush nuk na buzeqesh ne rruge.

 7. lexuesi says:

  Shkrimtarja e njohur????

 8. Ana says:

  Kjo nuk eshte as shkrimtare (pale, e shquar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) dhe as patriote. Thjesht nje rrufjane!

 9. Ledion says:

  Jozefina nuk u perfol, por vetem per blerjen e 140 kompjuterave me dyfishin e cmimit dhe rikonstruksionin e Parlamentit me nje cmim skandaloz. Kush ri me derrin, mban ere derr.
  Si mund te ndjekesh Berishen dhe mos ndash te njejtin moral hajduterie si ky.

 10. Fatosi-kosove says:

  Zonje e nderuar me ne fund PD u vetdeklarua ajo qe shqiptaret eshte dashur ta dijne tash e 26 vjet,doli hapur ne opinion se lidershipi i saj eshte ne sherbim te millosheviqt edhe sot kur as serbet nuk e kujtojne me,te jet ne PD dule qe kerkon tjetersimin e shqiperise,te jete keshilltar i pare nje serb qe quhet fazllqi dhe ti thuhet se eshte parti shiptare eshte turp e aq me pak kombetare,prandaj ate qe ka bere luli me listat nuk do te kishte ditur ta beje askush,pasi me Bregun,Selamin,topallin e disa te tjere kane arritur qe per 25 vjet tu hedhin hi syve shqiptareve,tash edhe topalli e mori vesh se ka qene aty vetem per ti bere qefin sali berishes e lul bashes dhe besoi se shume shpejte do tu kerkoi falje publike atyre qe dikur ua kepuste zhelet dhe i kercenonte edhe me gra e femije vetem per ti bere qefin sali berishes ne kuvend e lul bashes ne holande,pra eshe shqiperise i “dueht” nje parti si lista serbe kosoves.

 11. Faik Suma says:

  Luli i vockël do të mbetet shumë shpejt pa opinga dhe do të marrë humbjen dhe nokautin e parë dhe të fundit me humbëje nga Edi Rama. Jozefina Topalli do duhej menjëherë të formonte Partinë e sajë me njerëz nga mbarë Shqipëria dhe të deklasonte Lulin Picirrakun, pa ia falur as edhe një sekond. Jozefina është e vetmja grua që me meritë ka shkelur në Kuvendin e Shqipërisë. Ajo është më burrë se burrat dhe një grua shumë e nderuar, e zgjuar dhe intelektuale e vërtetë. Jetë e shëndet J. Topalli

 12. Franci says:

  Thone qe kjo Flutura nuk ka maredhenie te mire me ujin.

 13. Pallatet Agimi says:

  Po c’shtaze! Shkrimtare kejo? Nuk duket si plake e eshte e pamundur te mendosh se keto mosha ende vazhdojne e mendojne me mentalitet te plote komunist. Flet kejo rrembythje per pasardhesit e komunisteve, kur ne kohen qe komunistet dorzuan pushtetin me i riu i asaj kohe qe kuptonte se c’behej ishte 20 vjec e sot eshte 50.
  Keta si puna e kesaj levereje jane pasardhese e klasave me kriminale qe historikisht kane cfrytezuar popullin, jane sjelle si gjakatare me te e perhere e kane urryer, e qe i permbysi populli e jo Enveri.
  Ja shiheni se c’rrjedhe idjote e qelbesirlleku mendimesh ka.
  Nga librazhdi na vjen kejo shkrimtare? Ku je o ujku i Cerrikut, ku je! Hajde o ujk se na cane ne dysh minjte e zhabat. Hajde o ujk i Cerrikut e na gezo.

 14. optimizem per vendin says:

  Si e ka emrin kjo gazetarja, Flutura Plaçka? Shiko moj gazetare: ti duhet ta dish se ne kete bote uji nuk qendron ne nje vend se pastaj bie era dhe ere e keqe. Por me çudit, si çdo çudi sot, qe ti thua se Jozefina Topalli nuk ishte “xhepiste”. Veç te tjera si te pa dukura qe jane miljona, po te theme vetem nje rast e gjysem: çfare e kishte ate kengetarin shkodran qe emeroi ne Paris ne ambasade bashke me vajzen e saj? Dhe gjysma, po ate ne konsullaten e Milanos?……do me, prandaj Flutura mos fluturo neper moçale se nuk i dihet.

 15. manti says:

  Shkrimtare????. Po kjo vetem gjuhen gollobordase njeh mire…Hajde gallate e humor per letrat shqipe ku kane vershuar aty lloj lloj paranojakesh e psikopatesh me ngjyre e pa ngjyre qe po trondisin internetin.Njerezit e lumtur te republikes VAK-VAK

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *