EMRAT/ Basha largon 5 zërat që e kritikonin. Shuhet mendimi ndryshe në PD, merr fund një epokë

Ditën e djeshme janë publikuar listat zyrtare të PD-­së për zgjedhjet e 25 qershorit.

Në lista ra në sy mungesa e kritikëve të Bashës.

Kështu, në këto lista nuk janë përfshirë Astrit Patozi, Ridvan Bode, Majlinda Bregu, Jozefina Topalli dhe Eduard Selami.

Basha nuk i komentoi këto, por tha se zgjedhjet e tij kanë qenë të vështira.

Me largimin e tyre, në Partinë Demokratike shuhet një kapitull i tërë, për shkak se konsideroheshin si zërat më seriozë, por dhe më me peshë në këtë parti.

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “EMRAT/ Basha largon 5 zërat që e kritikonin. Shuhet mendimi ndryshe në PD, merr fund një epokë”

 1. Alban Dega says:

  KJO ESHTE FYTYRA E VERTETE E PARTISE CADER TE SALI XEN GITA JAMSERB SALI KARAXHICIT

  “NJE BANDE GANGSTERESH” The Times” ( Gazeta e trete ne Bote per nga serioziteti, lexueshmeria dhe reputacioni ) dhe ” Indipendent” e Londres Mars 1997
  ” … KJO MAFIA QE KA DALE KREJT JASHTE KONTROLLIT …” ” The New York Times” gazeta me e madhe, mbreti i shtypit te lire amerikan dhe Boteror qe Sali Kadafi e quajti nje “letter higjienike”, cka nuk e ka bere as Stalini e as Hitleri, as Kim Ir Seni e as Honekeri, as avete Kadafi e as Enveri 15 mars 2008!
  Eshte ne nderin e te perjashtuarve lenia jashte listes te deputeteve te nje partie mburoje, repart ushtarak, garde pretoriane, cader e Sali Berishes dhe klanit te tij kriminal politik dhe biologjik, qe e ka rrenuar, zhbere te pakten pese here shtetin shqiptar, qe ia vuri zjarrin dhe e ktheu ne Kandahar total qytetin e vendlindjes se tij Bajram Currin dhe krejt Tropojen, Malesine e Gjakoves, qe vrau e saktatoi me shume shqiptare ne 13 vjetet e sundimit te tij se diktatura barbare komuniste e Enver Hoxhes ne 46 vjet , qe ktheu Shqioerine ne nje ciflig te families se tij politike e biologjike….

 2. Leon says:

  Lorenc Luka e Helidon Bushati per Shkodren..dy gomere qe na duheshin..i pari me shkolle te mesme naten e diplome te blere..i dyti me diplome fallco italiane!!Bravooo

 3. Dyrrahu says:

  Tani PD do te mbaroje e tera. Njerezit qe e ruanin sado pak ate subjekt nuk qenkan ne liste.
  Askush tjeter nuk i ka mbetur opozites, pos atyre qe iu ka rrjedhur truri ne cader.
  Berisha, me keta njerez, opoziten e perjeteshme e ka siguruar.
  Mua shume me djeg kameleoni Ilir Meta se per “demokratet” e Saliut nuk lodhem fare.

 4. shkodra says:

  Duket sikur “u shemb bota” sepse nuk do jene deputete Majlinda Bregu e Jozefina topalli.Populli shqiptare vazhdon edhe sot mbas shpalljes se listave duke ble ushqime me lista.Bregu e topalli blejne vetem canta 3000-4000 Euro.Dy “zonjat” e lartpermendura gjate tre legjislaturave te fundit qe nga 2005 nuk bene gje tjeter vecse operacione plastike e parade mode.

 5. p.m.p. says:

  Jo, nuk jam dakort me Ju 4 komentuesit e pare (te mesiperm).
  PD-ja, me Lulin nen komanden e Saliut, Klevis Balliun nen komanden e Fari Paçe Balliut (lum populli i Korçes, Bilishtit, Kolonjes dhe Pogradecit qe do votoje nje yll ne ngritje), dhe llafazanin pa bosht (qe hiqet fillozof, por nuk di te ruaj as ndonje kope delesh, sepse dhite jane me te shkathta dhe i humbasin), ka per te korrur sukses duke e nxjerre Popullin Shqiptar nga halli qe e ka zene.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *