“Është larguar sot Astriti, të këndojmë për Lulëzimne…”

Mungesa e Astrit Patozit në listat e PD-së, është ajo që bie shumë në sy, pasi ai konsiderohej një nga politikanët më seriozë në PD.

Alfred Peza shkruan se Patozi do i mungojë parlamentit.

Shkelqen me mungesen ne listen e kandidateve per deputete te PD, Astrit Patozi.

Nje model urtesie e modestie, qe arriti gjate ketij mandati me ane te fjalimeve te tij, te ngjitej ne lartesine e nje zeri unik opozitar, qe do te na mungoje.

Parlamenti i ri eshte qe sot pak me i varfer.

E sigurte se ne ate salle nuk do te mungojne sharjet, dhuna verbale e fizike, fyerjet, fjalimet pa buke dhe oret e cuara dem nga anonime qe do lexojne gjera qe as vete nuk i kane kuptuar ndonjehere.

Por ne shtator e tutje, ne krahun e djathte kur je perballe asaj salle, do te kete me pak racionalitet, kthjelltesi dhe art te fjales politike.

Ndersa ata qe e kane pritur largimin e tij, ndoshta sot brenda SHQUP-it kane filluar te kendojne me vargjet e nje poezie te vjeter, qe ai vete ma ka recituar ne nje kontekst krejt tjeter, dikur:

Qe pa gdhire u ngrit sot fshati,

sa te madh kemi gezimne,

eshte larguar sot Astriti,

te kendojme per Lulezimne…”, shkruan Peza.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në ““Është larguar sot Astriti, të këndojmë për Lulëzimne…””

  1. sh keq says:

    per vete jam gri, por vertet qe z. patozi mund edhe ta degjoje kur fliste ne parlament. ke do degjojme tani, griden?!!!! z. patozi e meriton nje fare respekti

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *