Kreshnik Spahiu i mallëngjyer: Fjalët e fundit me Lulzim Bashën. Më ofroi post në kupolën e PD, i thashë se do jem me ty në opozitë…!

Dukshëm i prekur nga ajo që e quan tradhëti e Lulzim Bashës, Kreshnik Spahiu e mbylli intervistën e tij tek Arian Çani me një rrëfim të sinqertë për fjalën e fundit që shkëmbeu me Bashën.

Ai (Basha) në tha: Kreshnik meqënëse  nuk po gjejmë asnjë hapësirë që Aleanca të jetë në parlament, të ftoj të bëhesh pjesë e kupolës së Partisë Demokratike dhe më pas në qeverisjen e pas 25 Qershorit.

Domethënë më ofroi të jem në Kryesinë e PD, si një nga drejtuesit e PD, ose pjesë e drejtimit të qeverisë në 26 Qershor.

Atëherë unë i thashë: Për dy arsye të refuzoj. E para, unë nuk i djeg kauzat dhe nuk e tradhëtoj luftën dhe ato qindra njerëz që më kanë mbështetur, sepse unë kam një kauzë.

E dyta, sepse sot unë nënshkruaj një kontratë se nuk e tradhëtoj luftën për një ministër. Por unë do të jem me Aleancën në një front opozitar, nëse ti do jesh në opozitë”, tha Spahiu ne emisionin “Zone e Lire”. ne TV Klan.

 

REMOTE_ADDR:[]

3 komente në “Kreshnik Spahiu i mallëngjyer: Fjalët e fundit me Lulzim Bashën. Më ofroi post në kupolën e PD, i thashë se do jem me ty në opozitë…!”

 1. ☆Gopisti i NSHRAK-u.t☆ says:


  O moj Shqypni
  E Mjera Shqypni
  Iki Kreshniki
  Qysh do bash ti
  Pa Aleancën
  Kuç adhe Zi
  iki Kreshniki
  Po kush ka hi?!
  .

 2. Ballabani brenda cadres says:

  Obobo,c’na paska gjetur.Qenka futur ne uje Aleanca Kuq e Zi,nga qindra mijra,qenkan bere :”…ato qindra njeres….”.Hahaha…

 3. Shqip says:

  O Lulezim, O Lulezim, bytha jote aferim! O Kreshnik o cunak, merrja ne goje Edit pak! Me parti ne cader je si Big Brother nje hale! Nuk na rruhet, nuk na plasi, se kush doli dhe kush qajti. Vec nje keshille e kam per ju se genjeshtrat skane mbaru, kurthin tjetrit kur ja bani prap ne sume do ta hani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *