Reagon deputetja e PD-së pasi nuk u përfshi në lista: Kjo ishte zgjedhja e Bashës

Deputetja e qarkut të Lezhës, Albina Deda ka reagur për herë të parë pasi nuk u përfshi nga Basha në listën e kandidatëve për zgjedhjet e 25 qershorit.

Në një reagim të shkurtër Deda shprehet se kjo ishte zgjedhja e Bashës dhe se e përshëndet këtë vendim.

Më tej ajo i kujtoi kolegeve dhe të tjerëve se demokrat nuk të ben posti as mandati por idealizmi, gjeneza dhe shpirti i lirë e i dlirë.

Mesazhi i Albina Dedës

Miq!

Kryetari Basha percaktoi kandidaturat e PD-se per zgjedhjet e 25 Qershorit.

Eshte ne tagrin e Tij ky determinim.

Personalisht e pershendes zgjedhjen e z.Basha i cili i ka dhene nje imazh tjeter forces tone politike.

Uroj qe kjo zgjedhje te jete fituese dhe realizuese e kauzave per te cilat demokratet anembane vendit kane aspiruar dhe sakrifikuar.

Une shpreh mirenjohjen time per secilin demokrat te Shqiperise por veçanerisht per burrat dhe grate, djemte dhe vajzat demokrate te Mirdites me te cilet ndame nje kohe te veshtire 4 vjecare te sjelle nga rregjimi arrogant, kriminal e korruptiv i Edi Rames.

Ngelem perhere krenare per Mirditen time, per besimin dhe suportin e saj.

Po ashtu ftoj te gjithe demokratet, intelektualet dhe popullin e Mirdites te bashkohemi si asnjehere rreth PD-se per nje fitore te madhe!

Demokracia nuk eshte prone individesh te perkohshem por permanence e perhereshme qe buron nga vullneti i qytetareve.

Le ta shprehim kete vullnet me vote e mbeshtetje per PD-ne!

Ju kujtoj kolegeve dhe te tjereve se demokrat nuk te ben posti as mandati por idealizmi, gjeneza dhe shpirti i lire e i dlire.AD

REMOTE_ADDR:[]

6 komente në “Reagon deputetja e PD-së pasi nuk u përfshi në lista: Kjo ishte zgjedhja e Bashës”

 1. ''....askush nuk urrehet me shume,se ai qe thote perhere te verteten[Plato]. says:

  Nuk arrij te kuptoj se : Si ka mundesi qe katolike[nese kjo eshte nje e tille] jane pjese apo votues te partise ose grupimit islamik[pasi parti nuk mund te quhet] PD……….!!?? CMENDURI!
  PD eshte bourdheloparti islamike qe mbron dhe votohet vec prej muslimon brothers……………..allah uakbar!

 2. toni says:

  Flet mire kjo baxhelle per LULUSHIN se ka hallin e ndonje posti kur te vije ne pushtet pas 50 vitesh kta hajdudat dhe killerat e pd-se

 3. lori says:

  Zgjedhja me e rendesishme e Bashes eshte largimi I Albina Dedes.I uroj qe dy gishtat mos ti coj me lart por t`i fusin ne by..e.URIME

 4. Lennard says:

  Me kete rast ju kujtoj te merni prapsht Leckat e Ducit qe i hodhet Rames ne Parlament.

 5. Amarildo says:

  Ti edhe ato 4 vite i ke pas teper

 6. Amarildo says:

  Ti moj e poshter, flet mire per njeriun me te piste qe ka Shqiperia dhe qe ofendoi gjithe verioret qe i perjrasin besimit te Krishter, ik injorante e poshter e pafytyre, shko futju nr byth Sali e Lul mutit,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *