REPLIKAT/ Komentuesit: Tall b…. ti, je bër si Enver Hoxha…. Rama: Kujdes gjuhën këtu se të….

Postimi i fundit i Kryeministrit  ka pasur shumë replika mes tij dhe ndjekësve që i komentonin në faqen e  facebook.

Dhe konkretisht tek  postimi i tij i fundit live, teksa Rama drekonte në një familje në Prezë, shoqëruar nga ish-ministri i Brendshëm Saimir Tahiri.

Një prej komentuese i thotë Ramës se je bërë si Ever Hoxha, ndërsa shumë të tjerë e akuzojnë se këto që thotë janë thjesht premtime elektorale dhe se sipas tyre as 10% nuk ke për të realizuar.

Por i menjëhërshëm ka qënë reagimi i Ramës.

Ja si ja kthen komentuesve

REPLIKAT

Komentuesi:  Je bere si Enver Hoxha mire te thoshte Koço Kokedhima si ke lene gje ! Edhe Tahiri zevendeson Sillo Gradecin edhe je tamam!

Rama: O Arben, te pakten mos i ler kalamajte te lexojne keto aguridhe qe shkruan baba ne fejsbuk, se qenke shume i lodhur ne mendime🙉

Komentuesi: Tall bythen o Edi tall se nga keto qe thua as 10% Nuk eshte per te realizuar!! Dhe beje kete vetingu vetingun se i lodhe njerezit me dhafe !

Rama: Tamo, edukaten e ke per vete vella ndersa per te tjerat nuk ta ve re se e shoh qe e ke mendjen tek garat me makina!

Komentuesi: Ju u perpoqet qe te mbillnit kanabi e jo per popullin tani do te beni ceshte e mundur qe te mbillni sa me shum te ralizoni planet 100 per 100 bravo per punen e pa lodhshme qe ke bere se e bere shqiperin kolimbi

Rama: Degjo vellain qirie Pano, mblidhe mendjen sa pa te fluturuar pergjithnje✌️

Komentuesi: Po shiko puneso vendin mja talle bythen shko ne zyra dhe futju punes zoti edi Rama

Rama: Jetmir, kujdes gjuhen ketu se te kap roja i etikes dhe te nxjerr jashte, qenke edhe goxha burre e flet sikur je mbas shtate dopiosh ne cader!

Komentuesi: o edi e shikon qe populli ska besim isha ne prokurori ne korce e njera nga prokuroret mupergjigj qe edi te na mare te keqen ska cna ben

Rama: Ku e pe ti popullin qe s’ka besim o Vangjel?! Apo e more me mend? Sa per ate prokurorin mos u merzit se nuk kam c’i bej une, po i’a ben Vetingu ate qe atij as i shkoka ne mendje

Komentuesi: Sot e keni zene ,se ka nevoje per votat ,shkoni nester ne zyre pas zgjedhjeve ,te thote ska bire nane qe hyn ne zyre pa pru ate qe me tako 😂😂

Rama:  Kujtim, une kam 44 muaj qe jam ne mes te njerezve keshtu qe mos nxirr lot nga syte duke u gajasur vete per dicka qe as ti vete nuk e di cfare eshte😂

REMOTE_ADDR:[{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-16-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama-16.png","attachment_id":"693352"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama1-5-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama1-5.png","attachment_id":"693353"},{"thumb":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama3-2-150x150.png","full":"http:\/\/www.gazetatema.net\/wp-content\/uploads\/2017\/05\/rama3-2.png","attachment_id":"693354"}]

12 komente në “REPLIKAT/ Komentuesit: Tall b…. ti, je bër si Enver Hoxha…. Rama: Kujdes gjuhën këtu se të….”

 1. anitta says:

  bie ose laci ose flamurtari
  jo marrin arbiter italian, apo budalleqet e komentatorve
  pordh me kanell
  eshte e sigurt bie ose flamurtari ose laci!!!!!
  postoje mor!!!!!!

 2. saimiri says:

  po e tallin te gjithe
  do ta tallin te gjihte

 3. gazetari ne detyre says:

  bie ose flamurtari ose laci

 4. gazetari ne detyre says:

  bie ose flamurtari ose laci
  postoje apo prisni turkofagosin

 5. gazetar says:

  e ha laci ose flamurtari sot
  popopopo

 6. Fusni sali serbin ne burg qe te behet shqiperia says:

  O ram para 4 vjeteve kam udhetuar 2000 km qe te votoja per bythen tende ,vetem per nje arsyje,qe te nxirje para drejtesia kriminelin e fundit te ballkanit sali serbin dhe ilir meten, ti Tani kerkon qe te besh krushqi me ta. Nuk mundohem kete vit

 7. anita says:

  bie laci ose flamurtari
  e sigurt

 8. anita says:

  bie laci ose flamurtari
  e sigurt
  postoje …….

 9. intelektuali says:

  NJE KRYEMINISTER KAQOL, NJE SHTET KARAGJOZ

  Ky eshte vleresimi qe mund te jepet per Edi Ramen,

  sepse:

  Ne nje kohe qe skandali i mishit te infektuar brazilian qe po hane shqyptaret prej kohe ka kapluar median boterore, Kryeministri yne Edi Rama shkruan romuze dhe llogje idiote ne FB. Kete pozite ky megaloman i papergjegjshem e kishte edhe me Armet Kimike te Asadit qe i reklamoi bile si “karamele bamiresie” por shoqeria civile e detyroi te zbythej me bisht ne shale.

  PSE NUK FLET EDI RAMA SI SKUTH ENVERIST PER KRIMIN QEVERITAR ME MISHIN E INFEKTUAR BRAZILIAN QE PO U JEP TE HANE SHQYPTARET?

  Mire Edi Rama qe eshte firifiu dhe i papergjegjshem, por media dhe shtypi i pavaruar kombetar ku eshte?

  Para do kohe kjo histori kriminale shteterore ishte me vajin grek qe me dokumenta ishte vja luledielli dhe qe ne fakt ishte vaj makine dhe qe me vite e konsumonin shqyptaret pa asnje dyshim. Ishte qeveria greke qe zbuloi mashtruesit qe dergonin kete vaj vdekjeprures ne Shqypni dhe ishte media greke qe foli e para per kete afere te papare deri atehere me nje produkt ushqimor te llahtarshem per konsum qe importohej nga nje shtet pa piken e pergjegjesise per njerezit e vet dhe asnje fjale ga media jone kombetare. Kjo histori u perserit nga Sali Berisha me pulat e infektuara ne Mullet.

  DERI KUR SHQYPNIA DO TE DREJTOHET NGA BOSA TE PAPERGJEGJSHEM DHE TE RREZIKSHEM PER VENDIN?

 10. Xen deledashi says:

  Faj ka Rama që merret me dhjarë.
  Injoranteve nuk u duhet kushtuar vëmendje asnjehere

 11. lugati says:

  O komentus i rames o injorant mos krahaso ENVERIN me kta politikan ordiner qe vin verdall SHQIPRIS ka 25 vjet o idjot , ENVERI kishte zar saliun qe ju i faleni 7 her ne dit , ishte burr shteti ENVERI na siguroj punen shendetsin falas shkollen falas dhe jeten ton e te fmive tan dhe shkollen e spitalin jo vetem pa lek por te nje cilsie te lart qe kta sot se arrin dot kurr , laj gojen kur permend xhaxhin idjot ,mos e krahaso me rrugaç hajdut e batakçinj beri shtet tjetri , te konstruktuar deri ne qeliz ate qe kta nuk kan byth kurr ta bejn.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *