Lëndimi i militantëve të PD dhe Lulzim Bashës, reagon PS: Hetimet të thonë fjalën e tyre, PD të mos merret me teori konspiracioni

Ka reaguar per here te pare pas paraqitjes ne spital te dhjetra simpatizanteve te PD qe moren pjese dje ne miting, Partia Socialiste e cila thote se hetimet per ngjarjen po vijojne.

Reagimi i Partise Socialiste:

Ditën e sotshme, në orën 5:00 të mëngjesit, drejtori i përgjithshëm i Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës ishte pranë njerëzve që kërkuan ndihmë për simptomat e shfaqura.

Gjysëm ore më vonë, drejtori i përgjithshëm i policisë urdhëroi sigurimin e hapësirës publike ku u zhvillua aktiviteti i mbrëmjes së djeshme dhe hetimet vazhdojnë ende.

Pra, institucionet po punojnë dhe të gjithë autoritetet përkatëse ishte gati për të ofruar ndihmesën e vet.

Thënë kjo, ne i bëjmë seriozisht thirrje PD-së që të përqëndrohet te çështjet e vërteta të fushatës dhe të mos merret me teori konspiracioni.

Partia Socialiste i uron shërim sa më të shpejtë të gjithë të lënduarve, dhe veçanërisht liderit të Opozitës. Ne dëshirojmë që ai të bëjë fushatë dhe jo të flasë për konspiracion, gjë e cila tregon se në çfarë gjendje të çoroditur është Partia Demokratike.

REMOTE_ADDR:[]
                 Loading...