Reagon PD pas “helmimit” të 50 simpatizatëve të saj në miting: Nuk ka patur lëndë plasëse

Partia Demokratike ka reaguar për herë të parë pas ngjarjes së ndodhur në mitingun e saj ku 50 pjesëmarrës patën probleme në sy përfshi dhe kryetarin e PD Lulzim Basha.

Me anë të një deklarate për shtyp  PD sqaron se nuk ka patur lëndë plasëse dhe se problemet nuk u shkaktuan as nga lënda që kishin tullumbacet që u hodhën në tubim.

“Ne lidhje me ngjarjen e mbremshme ku dhjetera simpantizante te PD raportohen te jene lenduar, nuk ka pasur asnje lende plasese. Tullumbacet nuk kane qene shkaktare pasi ato ndodheshin rreth 30 m larg dhe u larguan ne ajer. Policia po heton ngjarjen”, thuhet në deklaratën e PD.

REMOTE_ADDR:[]

1 komente në “Reagon PD pas “helmimit” të 50 simpatizatëve të saj në miting: Nuk ka patur lëndë plasëse”

  1. orli says:

    Po sikur sali karaxhici te qendroi prapa kesaj pudrosje?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *