Rakipllari në Zululand: Jozefina Topalli është një figurë artificiale e krijuar nga Sali Berisha dhe nuk ka ndonjë vlerë politike

Sot në emisionin Zululandin tema e dikutimit ishte ishte lista e kandidatëve që kreu i Partisë Demokartike, Lulzim Basha, shpalli për zgjehdjet e 25-qershorit.

Për të analizuar këtë listë të ftuar në studio ishin dy gazetarë, Robert Rakipllari, dhe Enkel Demi të cilët u shprehën të habitur për listën e propozuar nga kreu i Partisë Demokratike.

Rakipllari u shpreh se Lulzim Bashës mund t’i kërkojë llogari kushdo, por jo humbësit e 2013 duke ju referuar kështu Jozefina Topallit, Ridvan Bode, Arben Imami etj, të cilët janë jashtë kësaj liste.

“Jozefina Topalli është një figurë artificiale e krijuar nga Sali Berisha dhe nuk ka ndonjë vlerë politike”- theksoi Rakipllari.

Ndërsa, Enkel Demi e kundërshtoi këtë gjë duke thënë se nuk mund të zerosh vlerat politike të disa personave që kanë mbi 20 vite në politikë të cilët nuk e mbështesin listen dhe kjo tregon sipas tij, që nuk i ke bërë llogaritë mirë ose ke patur një mllef ndaj njerëzve që të kanë kontestuar në këtë rrugëtim.

Kurse Mustafa Nano u shpreh se Partia Demokratike duhet deberishizuar dhe jo dejozefinizuar.

REMOTE_ADDR:[]

7 komente në “Rakipllari në Zululand: Jozefina Topalli është një figurë artificiale e krijuar nga Sali Berisha dhe nuk ka ndonjë vlerë politike”

 1. I says:

  Gjyshi i Jozefina Topalli ( Coba) ka qene kryetar i kuvendit te shqiperise ne vitet 30 mor idiot.

 2. shkodrani ne mergim says:

  z.Rakipllarri
  Hera e pare qe jam dakort me ty qe Jozefina Topalli eshte nje figure artificiale e krijuar nga Saliu.
  Po pyetje ime per ty eshte :Ku ishte deri tesh qe dole ne kete konkluzion ?Pse nuk ke fole me perpara??????

  1. LORA says:

   Ndaj te njejtin mendim me ju,shkodrani ne megrim dhe zotin Rakipllari.
   Gruja shkallabane shkodrane eshte aq artificiale ,si krijese e dr.krimit,,,,saqe e ka bere per marshallah ,tere kohen qe e njohim ,pa piken e turpit, mutin e kryeplakut te nahijes kusaro-kriminale shqup-se.
   Cfardo qofshin arsyet e lul-holandezit,qe e flaku ate nga lista konkuruese e PD-se,,,per mua eshte nje vendim I drejte.

 3. Signal says:

  Bobobo kur flet edhe Rakiplleri te shkojne mornica, se mire gruaja e Mesiles. Jeni dy b.lepires me pagese qe ju eshte bere zakon dhe vijon b.lepirjen edhe jashte orarit zyrtar.

  1. besi says:

   signal ha ti lesh negjmije qe te jep rama tash ne brek xhelili te dhjera se trashesh .

 4. Devolliu says:

  Jozefinen e kane lene jashte liste per shkak se rezulton bashkepunetore e sigurimit te shtetit.

 5. sit... back..and relaks →→→ says:

  Ne fakt Luli eshte fitues, o Rakipllar. Na thuaj nje beteje qe fitoi Luli a u pjerdhsh ne gjume. Bashkine e Tirones ia dha Saliu me vjedhjen e hapur ne sy te te gjitheve, PD ia dha Saliu duke e ndihmuar te merrte kthesen qe nuk e mori dot Olldashi, minister e beri saliu 3 here dhe te 3 heret e knoqi, nga burgu e shpetoi saliu, tani edhe kryeminister do ta beje saliu (jo ket here por heres tjeter me siguri). Ore ky Luli ose ka dale realisht nga sperma e Enverit ose eshte me i miri per ti bere gojore Saliut se nuk ka si shpjegohet debulesa e saliut per te, as Zenin nuk e mbron sa mbron Bashen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *