“Spiunë” në listat e vetingut dhe kandidatëve për deputetë

Autoriteti per informimin mbi dokumentet e ish-Sigurimit te Shtetit, ka arritur qe brenda pak kohe te zbuloje disa ish-bashkëpunëtore ne listat e kandidateve per vetingun, por edhe ato te kandidateve per deputete.

Lajmin e beri te ditur drejtuesja e autoritetit, Gentiana Sula, ne Emisionin e mëngjesit 7pa5 ne Vizion Plus.

Sipas Sules, autoriteti i ka ftuar te gjitha partitë qe te verifikojnë listat e kandidateve, por kjo mbetet ne dëshirën e subjekteve.

Ndërsa për sa i përket emrave ne lidhje me reformën ne drejtësi, ajo është nje detyrim ligjor.

REMOTE_ADDR:[]

2 komente në ““Spiunë” në listat e vetingut dhe kandidatëve për deputetë”

 1. cold comfort says:

  Vazhdojne seprapthi makinacionet e banditate te PS,PD, LSI persa i perket Vetingut. Listat jane derguar, KQZ ka miratuar ,gjithshka gati per zgjedhje pa Vetingun me pare. Pikerisht kete donte si Edi Rama apo aleatet Basha-Meta , apo jo?

 2. I MASHTRUARI says:

  Lufte , deri ne shfarosje , kunder kujtdo qe ka kontribuar ne rruge te
  nendheshme per shtetin dhe popullin shqiptar . Shperblim e ngritje
  ne piedestal , kujtdo qe eshte vene ne sherbim te armiqve tane
  tradicionale , duke i graduar jo vetem deputete,por deri Presidente
  te Republikes , kryeministra , shefa te SHISH-it , apo minstra ne
  dikasteret kryesore te qeverive kuislinge . E kemi peshqesh nga
  esadistet S.Berisha dhe F.Nano !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *