VIDEO/ Rama batuta në Bulqizë: Ti i majtë s’bëhesh kurrë, por një gjë duhet të kuptosh

Kryeministri Edi Rama gjatë një takimi me banorët e Bulqizës për të diskutuar mbi problematikat e qytetit, shkëmbeu edhe disa batuta me një banor të zonës.

Kreu i qeverisë i renditi atij disa arsyeje se pse duhet të mendohej mirë përpara se të hedhë votën më 25 qershor.

“Ti je kapitalist, pra i majtë nuk bëhesh kurrë, por një gjë duhet ta kuptojnë ti  dhe njerëzit, kur shkojnë në zgjedhje sikur shkojnë në stadium, unë jam me Korabin, ti me 18 shkurtin e këtu do vritemi, dakort ai është futboll, por kur voton një qeveri, voton për punë më të mira.

Vihet përpara vetja vet, familja, qyteti. Kur dikush do të shkojë në Tironë, merr makinën, e si thua a je me PS a PD. Se sido që të jetë ti me atë do shkosh, s’do shkosh me karrocën e Dylit, që është me partinë tënde. Se ai të lë rrugës. A e bën dot Lulin kryeministër, jo,” tha Rama.

REMOTE_ADDR:[]

5 komente në “VIDEO/ Rama batuta në Bulqizë: Ti i majtë s’bëhesh kurrë, por një gjë duhet të kuptosh”

 1. Andi says:

  Rama flet gjithmone me fjale te medha.
  Nje burre shteti te tille i duhet Shqiperise

 2. Petriti says:

  orojm qe dhe demokratet te kuptojne nje her se qfar esht e mira per ta dhe popullin Shqipetare

 3. Besjana says:

  Duhet te votohet kjo qeveri sepse per dallim nga qeveria Berisha, kjo ka filluar te jap fryte pune. Duke fillu nga Tirana e ne cdo qytet tjeter te Shqiperise. Cdo qytet eshte I perfaqesuar ne qeverine Rama, duke na dhene mundesine e zgjedhjeve te problemeve tona

 4. Thanas Aliu says:

  nje kryetar si rama i duhet popullit ton ai gjithmon i mban premtimet dhe ben me te miren per vendin ton ndaj ne daten 25 populli ka vendosur qe te ket ramen ne krye te vendit

 5. nano j says:

  nje gje duhet ta kuptojm te gjith qe duke votuar qeverin e edi rames votojm per nje te ardhme me te mire

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *