DEBATI/ Flamur Noka provokon me pyetje Ina Ramën në komisionin e vetting-ut

Gjatë seancës degjimore ne Komisionin e vettingut ne Kuvend, ish- prokuroria e përgjithshme Ina Rama u perball me pyetjet provokuese te deputetit demokrat Flamur Noka.

Rama kandidon per ne Kolegjin e Apelimit, nje strukture e re qe do te ngrihet per Reformen ne Drejtesi.

 DEBATI:
Ina Rama: Nuk kam të afërm në sistemin e drejtësisë.

Flamur Noka: Keni lidhje me ndonjë force politike?

Rama: Jo.

Noka-Luan Rames: Je në konflikt interesi, ke të njëjtin mbiemër.

Noka: Gezoni besueshmërinë e publikut?

Ina Rama: Besoj shume. Gjate ushtrimit te funksioneve te mia kam punuar me përkushtim.

Noka: Akuzat ndaj jush bëjnë të humbni besueshmërinë?

Ina Rama: Jo nuk besoj. Nuk ndjehem e politizuar.

Flamur Noka: Jeni skualifikuar nga gjykata e Strasburgut, perse? Keni dijeni për arsyet?

Ina Rama: Lista u kthye mbrapsht per mos ndjekje te procedurës nga Shqipëria. Arsyet ishin procedurale. Asnjë gjë personale.

Noka: A jeni mirënjohëse ndaj kryeministrit që ngul këmbe t’ju fusi në çdo institucion duke propozuar emrin tuaj?

Ina Rama: Kjo s’ka lidhje me mua.

Noka: Gatë kohës si kryeprokurore keni pasur ceshtje të rëndësishme që jeni akuzuar për përfshirje

Ina Rama: Unë nuk e kam ndjerë veten asnjëherë të politizuar për t’u përfshirë në ceshtje.

REMOTE_ADDR:[]

19 komente në “DEBATI/ Flamur Noka provokon me pyetje Ina Ramën në komisionin e vetting-ut”

 1. arjani grue says:

  f.noka o pjelle bastarde………..mund te trajtosh ti ne ate menyre ish/kryeprokuroren dhe aq me shume nje femer.
  ju nuk jeni rrace njerezore????????????????????????????????
  do e mbaj shurren sa te mundem dhe do vij te te bej nje dush mu ne koke, se te ben mire per plagen e madhe qe ke ne tru

  1. Kujtimi says:

   O NOKA O GOMAR O PLERE
   KE SURAT TI TE GJYKOSH ATE
   TI JE FUNDURINE
   TI JE AGENT I UDB
   O KAFSHE E KEQE …..

  2. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   jo se noka o burri mire..po ksaj buces ja ka jo mire po me shume se mire….ha ha ina rama kam punuar me perkushtim si tik llalla
   .
   pupu si kena msu ne shqiptaret

   1. Grigor says:

    Jo mor Jo!!
    Qënke burre i zoti, per ate qiell e per ate dhe.
    Vetem nje pyetje kam. Shkollen fillore, si kualifikimin me te larte qe ke, Ku e ke mbaruar, zotin? Kur te pergjigjesh, mos perdor fjale te pista. Jo per ndonje gje, por do vertetosh komentin tim.

  3. Lugati says:

   o ripjellja qetsohuni…ju ka kap vapa…e keni t,fitume zgjedhjet prape…e mor vesh qe noka eshte kokrra karit…po edhe me bo moral PRO KOKAINA RAMES …OSHT KULMI

 2. NjeQytetarOptimist says:

  Agjenti I UDB-se pyet dhe zgjedh administraten Shqiptare.. Prokuroria si gjithmone me breke neper kembe.. O malesore, mos e votoni ket hu gardhi.. Eshte I pari ne listen e PD por I fundit nga inteligjenca tju perfaqesoj.. O Flamur Noka, je nje cope mishi me dy sy..

 3. Populli says:

  O tempora o mores! Flamur Noka merr ne pyetje Ina Ramen! Kjo eshte Republika e re e Bashes? I shituri dhe i bleri ne UDB, karagjozi qe nuk dihet nese eshte shqiptar apo jo, injoranti i pashkolle merr ne pyet UNIVERSITAREN!!!!

  1. RRUSPIJA RIPJELLJES says:

   ene un kom universitet…po kjo per ca e ka specilizimin karthyse

   1. Aleksander says:

    Ti, duket qe ke me shume se nje dipllome,lum si ne qe e kemi Shqiperine tone ne nivel intelektual kaq te larte !

 4. Rrushi says:

  Kafshe parahistorike je o NOKA. Po lereni te qete Inen ne punen e saj, ka te njejte mbiemer me kryeministrin e i ben ato pyetje. Normal je shume shekuj mbrapa per nga intelegjenca me Inen.

 5. Lennard says:

  Qeni Spiun i Serbit mundohet te vere ne siklet nje nenpunese te devotshme dhe me integritet.O Perendi mos Duro Ma.Bej Vetingun dhe Coi ne Hale keto Funderrina te Sali Serb-Qenit

 6. emigranti says:

  te gjitha qe ndollnin ishin prodhim i pd-se sepse e dinin qe kishin bere krime dhe hajdutlliqe duke filluar qe nga djegia e fabrikave dhe eliminon njerezit e drejte. ATA vune krye kriminelin e mafiozin adriatik llalla.

 7. Arb says:

  Antishqiptari Noka,arroganti Noka,agjenti Noka ka pasur kurajon te pyes ish prokuroren Ina Rama qe I pergjigjet me fisnikeri dhe profesjonalizem.

 8. siciliani says:

  E po te te gjykoj dhe Nul Moka!!! sa poshte kemi rene si Komb!!!

 9. XheJ eN Bi says:

  Pse ngjajnë të gjithë pëdëistët nga truri sikur janë të klonuar.

 10. ALBAN DEGA says:

  From: Alban Dega
  Date: May 19, 2016 at 8:48:13 AM EDT

  Opinione

  CFARE I DINI SHQIPTARET O JU KRYE-KRIMINELET E SHQIPERISE !?

  – Gomare Hasi si Flamur Noka, lope Hollande si Lulezim Bashiqi, apo Feld- Mareshalle te UDB-es SE Beogradit si Sali Berisha… !

  – Partia shtet, Njeriu shtet apo Sovraniteti
  i Sovranit…. “Ne populli, Me popullin , Per
  Popullin” ?

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Jeni te kapur ne flagrance nga kamerat dhe syte, nga mendja dhe shpirti i sakatuar i nje populli te tere
  1-duke vjedhur 500 e ca milione te Autostrades se Kombit…
  A e dine Shqiptaret se kane paguar nga gati 100 milione dollare ne vit vetem per interesin stratosferik 12 per qind te kredise tregtare pasi FMN dhe Banka Boterore nuk pranuan te jepnin kredi me interes te ulet nen 4 per qind!?Sipas eksperteve te tyre, kostoja e saj ishte teper e larte dhe e fryre per shkak te kusarise dhe korrupsionit Berisha- Basha e co? Vetem interes! Kusari e trefishte!!!
  2 – duke hedhur ne ere e masakruar 26, duke plagosur qindra gerdecare te pafajshem perfshi edhe foshnja ne bark te nenes e pleq ne buze te varrit !?
  A e dini se ky ” aksident teknologjik” i Gjin Gjoneve e Saliqeve shqiptare klasifikohet si Krim Kunder Njerezimit ?!
  3- duke ekzekutuar pa vendim gjyqi kater, duke plagosur dhjetra e duke torturuar qindra protestues te pafajshem shqiptare me 21 janar 2011, ne Bulevardin ” Deshmoret e Kombit” ku nuk kishte ekzekutuar as nazifashizmi e as komunizmi Shqiptar?!
  Krime kunder njerezimit dhe Konventes Nderkombetare te Gjeneves kunder Tortures te kapura me ze e figure nga deshmitaret me te padiskutueshem, nga kamerat e medias se lire e te pavarur shqiptare e nderkombetare!!
  4- duke fshire rregjistrimet e kamerave dhe serverin e brendshem te Kryeministrise qe u zbuluan nga maja e hetimit boteror syshqiponjat e FBI- se amerikane!
  5- duke kryer grusht shteti te mirefillte institucional me fyerje prej rrugaci Vicidoli Presidentin Bamir Topi dhe Kryeprokuroren e Republikes se Shqiperise Ina Rama per te penguar hetimet dhe per te fshehe krimin makaber ne flagrance atehere!
  6- duke perseritur grusht shtetin institucional safi vetem nje jave me pare kur me urdher te Mareshalit te UDB-se serbe dhe RIA-s – Agjencise Ruse te Informacionit,pjelle e kucedres sovjetike KGB te Putinit, Presidenti i PDSH-se Nishani, kreu i SHISH-it Ajazi dhe Kryeprokurori Adriatik Palla komplotuan kunder Kryeministrit, Kuvendit dhe Qeverise se nje milione votave!?
  7- duke mbrojtur nje Agjent te Milloshevicit dhe UDB- se serbe te kapur ne flagrance me dokumente me pohimin e nenshkrimin e vet si ish- ministri I Brendshem e deputeti i sotem i Sali Berishes, si korrieri i tij me ” Stanishicin, dajen e Damir Fazlicit, dhe vete Sllobodan Milloshevicit, qe e katapultuan ate ne krye te Shqiperise edhe me ndihmen e makartistit William Rajerson”, sipas fjaleve te ish- Presidentit te ndjere Ramiz Alia gjate vizites se tij te fundit ketu ne SHBA.
  Flamur Noka eshte korrieri i Sali Berishes me UDB-en Serbe, por edhe me Podesten qe krahas PD-se lobon edhe per Beogradin!
  Jo pse Sales i ha Palla per nje hajvan si Muli por sepse ky di me shume se sa duhet per Berishen!
  Si eshte e mundur qe krye-kriminelet e Shqiperise Sali Berisha, Lulezim Basha, Flamur Noka, Fatmir Mediu, Arben Imami, Genc Pollo Kuqalashi na bejne jo vetem krye- telallin por edhe krye-prokurorin, krye- gjykatesin … e dekriminalizimit ne Shqiperi?
  Cka e dini shqiptaret more krye- kriminela te Shqiperise!?
  Gomare si Flamur Noka, lope hollandeze si Lulezim Basha apo Feld- Mareshalle te UDB- Serbe e Beogradit si Sali Berisha!?
  Dorezojuni vullnetarisht Drejtesise para Reformes sepse perfitoni uljen me nje te treten e denimit!
  Keta socialistet e Rames dhe Metes kushedi se c’kane “kurdisur” me Obamen, Bidenin, me e Drejtesine dhe FBI-ne amerikane me Ambassadorin Lu …. qe dine me shume per ju se ju per vete!
  Mos harroni se Zoti Lu vetem kulturen dhe durimin qe ia keni sosur e ka kinez!
  Por shpirtin,betimin dhe misionin e ka 24 karat amerikan… Edhe kur jane mbrapsht si ne Irak apo Libi, ata e cojne misionin deri ne fund!
  E Reforma ne Drejtesi qe ata kane nise eshte po aq e bekuar sa edhe nderhyrja per Lirine e Pavaresine e Kosoves.
  Ajo do ti sjelle jo vetem shtetin, por edhe sovranitetin shtetit Shqiptar. Nuk mund te kemi asnjerin as tjetrin sa te kemi ligj mbi ligjin impunitetin dhe Saliqin!
  Si Obama edhe Biden, edhe Kongresi edhe ambasadori Lu Jane betuar me dore tek Zoti e Kushtetuta amerikane!
  Ne kapakun e saj shkruhet ” Ne populli, me popullin, per popullin…!
  De jure pak a shume thote ashtu edhe ajo e Shqiperise!
  De facto ajo eshte kthyer ne ” Ne Saliu, me Saliun, per Saliun…l”
  Nga Kushtetuta e Partise- Shtet per 45 vjet eshte kthyer ne Kushtetuten e Njeriut- Shtet mbi Shtet, Sali Berisha tash e me shume se 25 vjet!
  Populli eshte sovrani, me sovranin e per sovranin” Jo me kusarin e per tiranin!
  A mund te kete sovranitet pa rrenjet e shpirtin e tij sovranin?
  Mos harroni as Zonjen e nderuar Vllahutin! Ajo nuk eshte Dora Bakojanis e Athines!
  Eshte “Dora Hekuri” e BE-se!
  Ua kemi pru ne maje te hundes me keta krye- kriminele makaber qe i kane korruptuar edhe vete fjalet korrupsion e Impunitet me korrupsionin e impunitetin e tyre te tejskajshem!

 11. Asd says:

  Votoj pro Ina Rames.

 12. Treviso says:

  Me vjen per te qeshur dhe per te qare, Flamur Gomari merr ne pyetje zonjen Ina Rama? Nuk e mban as toka dhe as qelli ti pergjigjet pyetjeve te nje cope mishi me dy sy zonja Rama. Shpresoj se nuk do kemi me kesoje personazhesh ne parlamentin e ardhshem. O popull. veni gishtin kokes para se ta hidhni kartonin ne kuti, perndryshe do mbushni parlamentin me krriça dhe gomere.

 13. pjeter says:

  BUDALLAT JAN TE BINDUR QE JANE TE MENCUR, DHE MULIN DUHET TA MARRIM SI SHEMBULL.

Lini një Përgjigje te XheJ eN Bi Anuloje përgjigjen

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *